Szukaj

Książę Karol wygłosił przemówienie po wygranej walce z koronawirusem. Zostawił ważną wiadomość dla Polaków

Książę Karol przemówił na Instagramie pierwszy raz od czasu ogłoszenia, że jest chory na COVID-19. Padły ważne słowa. Co powiedział?
Książę Karol

Książę Karol

Koronawirus rozprzestrzenił się niemal na całym świecie. Nie oszczędza nikogo, wśród zakażonych są aktorzy, sportowcy i członkowie rodziny królewskiej. Ponad tydzień temu ujawniono, że COVID-19 został wykryty u księcia Karola.

O sprawie poinformował pałac:

Wykazuje łagodne objawy, ale poza tym pozostaje w dobrym zdrowiu i pracował w domu przez ostatnie kilka dni jak zwykle – czytaliśmy w komunikacie.

Książę nadal czuje się nieźle, nie jest też już poddany kwarantannie. Jego żona, Camilla, nie zaraziła się wirusem. Jeszcze w czasie izolacji wygłosiła ważne przemówienie. Dzisiaj milczenie przerwał także Karol. Nagranie opublikowane zostało na Instagramie rodziny królewskiej.

Książę Karol: Jaki temat poruszył w przemówieniu na Instagramie?

Książę Karol opisał dziś pandemię koronawirusa jako dziwne, frustrujące i często niepokojące doświadczenie. Przemówił po wyleczeniu się z infekcji.

Książę Walii oddał hołd pracownikom służb ratunkowych i pracownikom sklepów w trzyminutowym wideo i podkreślił znaczenie życia z nadzieją, życia w społeczności, która może na siebie liczyć.

Powiedział także, że ważne jest, aby kluczowi pracownicy, w tym personel NHS, byli traktowani ze szczególną uwagą podczas kończenia pracy i robienia zakupów.

Wiadomość, nagrana dziś rano przez pracowników Birkhall, domu księcia w Szkocji, była pierwszym występem od czasu izolacji księcia.

Niedawno przeszedłem cały proces walki z koronawirusem. Na szczęście ze stosunkowo łagodnymi objawami. Znajduję się teraz już po drugiej stronie tej choroby, ale wciąż muszę zachowywać dystans i izolację – zaczął Karol.

Wszyscy się teraz uczymy się stosować do tych zasad. To dziwne, frustrujące i niepokojące doświadczenie, gdy obecność członka rodziny czy przyjaciela zostaje ograniczona, a nawet niemożliwa, a normalne struktury życia społecznego zostają usunięte.

Następnie podkreślił bardzo ważną sprawę – problem osób zmagających się z samotnością i stratą spowodowaną przez koronawirusa. Zaznaczył, że zarażenie dotyczy ludzi w każdym wieku.

W tym bezprecedensowych i niespokojnym czasie, ja i moja żona szczególnie myślimy o tych, którzy stracili swoich bliskich w tych trudnych i nienormalnych okolicznościach oraz tych, którzy muszą znosić chorobę, izolację i samotność. Ja, jako patron organizacji Age UK i moja żona, jako patronka Silver Line kierujemy nasze serca do wszystkich starszych osób w naszym kraju, którzy obecnie doświadczają wielu trudności. Wiemy jednak również, że ten wirus może zaatakować członków naszej społeczności w każdym wieku.

Podziękował także pracownikom służby zdrowia, którzy każdego dnia walczą o zdrowie i życie zakażonych koronawirusem pacjentów. Przekazał także bardzo ważną wiadomość do wszystkich mieszkańców świata, w tym Polaków.

Wiemy jednak również, że w każdej społeczności zamieszkującej tę ziemię – w której na wirusa jest narażony człowiek w każdym wieku – są naprawdę wspaniali sąsiedzi, osoby i grupy wolontariuszy, którzy zapewniają nieustanną opiekę. Cała ta sieć bezinteresownej pomocy pomaga w zapewnieniu wsparcia i otuchy profesjonalnym służbom. W tych czasach, lekarze, pielęgniarki i cały niezbędny personel pomocniczy stanowią kręgosłup naszej niezwykłej NHS (ang. National Health Service – systemu publicznej opieki zdrowotnej). Są pod ogromnym ryzykiem, ale heroicznie walczą o życie ludzkie na oddziałach intensywnej terapii i robią, co mogą, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Nasze myśli i modlitwy są związane z tymi cudownymi ludźmi. Ich niezwykłe umiejętności i całkowicie bezinteresownej oddanie się obowiązkom, a także opieka nad pacjentami sprawiają, że jesteśmy z nich bardzo dumni.


Książę Karol na spotkaniu z pracownikami TK MAXX

Książę Karol na spotkaniu z pracownikami TK MAXX

Książę Karol dotknięty przez fankę w policzek

Książę Karol dotknięty przez fankę w policzek

Książę Karol dotknięty przez fankę w policzek

Książę Karol dotknięty przez fankę w policzek

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×