Szukaj

Księżna Camilla przerywa milczenie ws. koronawirusa. Jej słowa dają wiele do myślenia

Księżna Camilla wypowiedziała się pierwszy raz publicznie od czasu stwierdzenia koronawirusa u księcia Karola. Poruszyła bardzo ważny problem. Jaki? Czy wspomina o stanie zdrowia męża?
Księżna Camilla

Księżna Camilla

Koronawirus po raz pierwszy pojawił się w Chinach i nie ustępuje. Rozprzestrzenił się na całym świecie i zbiera coraz tragiczniejsze żniwo. Nie oszczędza nikogo – każdy może się nim zarazić. Wśród osób z pozytywnym wynikiem testu są aktorzy, sportowcy, członkowie rodziny królewskiej.

W środę ujawniono, że COVID-19 został wykryty u księcia Karola. Na szczęście, póki co, następca tronu czuję się dobrze.

Wykazuje łagodne objawy, ale poza tym pozostaje w dobrym zdrowiu i pracował w domu przez ostatnie kilka dni jak zwykle – napisano w komunikacie Clarence House.

Został odseparowany od reszty rodziny, w tym żony, u której wykluczono obecność wirusa. Przebywa w zamku Windsor, a Camilla w ich szkockiej posiadłości.

Księżna Camilla o problemach czasu koronawirusa

Na Instagramie rodziny królewskiej pojawiło się oświadczenie księżnej, która do tej pory nie wypowiadała się na temat koronawirusa. W długiej mowie Camilla ani razu nie wspomniała, w jakim stanie znajduje się zarażony SARS-CoV-2 Karol. Poruszyła jednak bardzo ważne zagadnienie. Jakie?

Camilla zaskoczyła wszystkich, bo zwróciła uwagę na trudną sytuację kobiet, które stały się ofiarami przemocy domowej, a teraz, na czas kwarantanny, pozostają zamknięte ze swoimi oprawcami.

Jest to trudny okres dla wszystkich, ponieważ jesteśmy proszeni o pozostanie w domu, aby być bezpiecznymi. Dla niektórych z was jest to jeszcze trudniejsze, bo dom nie jest bezpiecznym miejscem. Mogę sobie tylko wyobrazić, że bycie poproszonym o pozostanie tam może być bardzo przerażające dla Ciebie i Twojej rodziny. Może to oznaczać spędzenie większej ilości czasu z osobą, która Cię krzywdzi – powiedziała żona Karola.

View this post on Instagram

A message from The Duchess of Cornwall via @clarencehouse. . This is a hard time for everyone, as we are all asked to stay at home to stay safe. But for some of you it is even harder, because home is not a safe place. I can only imagine that being asked to stay there could feel very isolating and frightening for you and your family. It may mean spending more time with the person who is harming you. . “If this is your situation, or you are worried about someone else, I want you to know that you are not alone. . “Even if you cannot leave your home, you can call the National Domestic Abuse Helpline or contact one of the domestic abuse charities. Please stay safe and get help." – HRH The Duchess of Cornwall. . If you are in immediate danger, please call 999 and ask for the police. . If you are not in immediate danger, please call one of the following 24 hour helplines: England: 0808 2000 247 Northern Ireland: 0808 802 1414 Scotland: 0800 027 1234 Wales: 0808 8010 800 . Charity @safelives_ have an online resource that provides information about staying safe during COVID-19 – you can read it by following the link in @clarencehouse bio. @RefugeCharity @womens_aid #everyonesproblem

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on

W dalszej części zaapelowała wszystkich świadków przemocy w rodzinie o reagowanie i zgłoszenie problemu odpowiednim służbom, do których podała kontakt.

Wiele osób mogło zdziwić, że ani razu nie wspomniała Karola i nie podała informacji o jego stanie zdrowia, ale wiadomo, że martwi się o męża.

Informatorzy z otoczenia rodziny podzielili się z magazynem People, jak księżna radzi sobie w całej sytuacji.

Księżna martwi się o niego, jednak jest świadoma jego dobrego nastawienia, dlatego też bacznie obserwuje całą sytuację, mając na względzie własne położenie.

Jest duża szansa na to, że Karol szybko pokona chorobę. Póki co oficjalnie podziękował za dobre słowa i życzenia powrotu do zdrowia.


Księżna Camilla - przemówienie

Księżna Camilla - przemówienie

Camilla Parker-Bowles i książę Karol w Nieczmech

Camilla Parker-Bowles i książę Karol w Nieczmech

Książę Karol i księżna Camilla świętowali rocznicę ślubu

Książę Karol i księżna Camilla świętowali rocznicę ślubu

Dodaj komentarz

  • matka polka pisze:

    JAKA ona brzydka – potwornie brzydka – wiadomo jest już starszą kobietą ale masakra żeby nie stroje to szok .

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×