Szukaj

Książę Harry w nagraniu z okazji urodzin matki zdobył się na publiczne przeprosiny. Słowa prosto z serca

książę Harry i księżna Diana

książę Harry i księżna Diana

Książę Harry w rocznicę urodzin swojej matki, księżnej Diany opublikował szczere przemówienie, w którym ją wspomina. Zdobył się także na poruszające przeprosiny.

Książę Harry wraz z Meghan Markle oraz ich wspólnym synem Archiem opuścili pałac królewski, by zamieszkać w Los Angeles. Tym samym zrezygnowali również ze swoich dworskich obowiązków. Od tego momentu raczej rzadko udzielają się publicznie, robią wyjątki jedynie przy okazji ważnych wydarzeń. Jednym z nich była rocznica urodzin księżnej Diany. To wtedy Harry zdobył się na szczere nagranie.

Sussexowie od dawna pragnęli tego, by prowadzić życie z dala od mediów i protokołu królewskiego. Wszystko przez to, że nowa księżna miała sporo trudności w dopasowaniu się do nowych zasad. Służba pracująca na dworze do tej pory wspomina jej obecność i niestety nie są to dobre wspomnienia. Mówiąc wprost, była przez nich raczej nielubiana.

Zarzucano jej wiele: nieodpowiednie stroje, hipokryzję, rozrzutność, a nawet to, że nie jest w stanie opiekować się własnym dzieckiem. Wszystkiemu nie sprzyjało także pochodzenie Markle oraz konflikt z Kate Middleton, który również nie przysporzył jej zbyt wielu fanów.

Na szczęście aktualnie to wszystko jest już za małżeństwem, które w końcu może cieszyć się niezmąconym spokojem. Para stroni od publicznych wystąpień, robią wyjątki jedynie w przypadku ważnych wydarzeń. Z uwagi na pandemię koronawirusa wszystkie wystąpienia pojawiają się w sieci. Ostatnio okazją do takich nagrań były pierwsze urodziny Archiego, a także wielki skandal dotyczący zabójstwa George’a Floyda. W tym czasie Meghan przywołała wspomnienia na temat swojej przeszłości i strajków na ulicach w czasach dzieciństwa.

Książę Harry w nagraniu z okazji urodzin matki

Książę Harry pojawił się przed kamerą w rocznicę urodzin matki, Diany Spencer. Z tej okazji zdobył się na szczere słowa, w których między innymi podziękował za pracę i trud włożony w rozdanie wirtualnych nagród Diana Awards. Doceniają one młodych ludzi, którzy żyją zgodnie z zasadami zmarłej księżnej.

Jestem niesamowicie dumny z tego, że biorę udział w tym wydarzeniu, ponieważ honoruje ono dziedzictwo mojej matki i wydobywa najlepszych spośród ludzi takich, jak wy. Wszyscy wykonujecie tak niesamowitą pracę i w czasach wielkiej niepewności znaleźliście w sobie moc i inspirację, aby wywrzeć pozytywny wpływ na świat, a ja uwielbiam to, że nagroda imienia mojej matki może wam w tym pomóc – mówił w wideo.

Podczas tego wystąpienia książę czule wspominał matkę. W tym roku skończyłaby 59 lat. Był niezwykle związany z nią i dziś stara się żyć tak, by była z niego dumna. Angażuje się w wiele akcji charytatywnych.

Wiem, że moja matka była inspiracją dla wielu z was i mogę zapewnić, że walczyłaby razem z wami. Nigdy nie wybierała łatwiejszej, popularnej lub wygodnej drogi. Stawała w obronie ludzi, którzy tego potrzebowali – kontynuował.

Nawiązał także do ruchu Black Lives Matter, podzielając zdanie swojej żony na temat świata, w którym żyjemy. W tym miejscu przeprosił wszystkich.

Ja też przepraszam. Przepraszam, że nie dotarliśmy do świata, w którym zasługujecie, by żyć. Nieświadome uprzedzenia należy zmieniać, aby stworzyć lepszy świat dla was wszystkich. Chcę, abyście wiedzieli, że razem z Meghan jesteśmy zaangażowani w bycie częścią tego ruchu i zmiany, którymi wszyscy przewodzicie. Teraz jest wasz czas i wiemy, że możecie zrobić wiele.

Wideo z wystąpienia księcia Harry’ego możecie obejrzeć poniżej.


Harry podczas przemowy

Harry podczas przemowy

księżna Diana

księżna Diana

księżna Diana z synami

księżna Diana z synami

Dodaj komentarz

  • Gośćanulek pisze:

    Racism was never right and never will be right but what are we dealing with is something bigger and has nothing to do with racism. Power and money,,, that is the case.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×