Szukaj

Książę Harry i Joe Biden to starzy dobrzy znajomi. Ich przyjaźń trwa od lat, a zaczęła się od spraw służbowych

Książę Harry i Joe Biden

Książę Harry i Joe Biden

Książę Harry dobrze zna się z Joe Bidenem, z którym po raz pierwszy spotkał się już siedem lat temu. Kiedy i gdzie? Brytyjska prasa podaje szczegóły.

Od kilku miesięcy książę Harry i Meghan Markle mieszkają w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam przeprowadzili się tuż przed wybuchem pierwszej fali pandemii koronawirusa. Kupili posiadłość w Santa Barbara, gdzie cieszą się wymarzoną prywatnością.

Nie oznacza to jednak, że małżonkowie wycofali się z życia publicznego. Wręcz przeciwnie, nadal starają się być bardzo aktywni. Niedawno ruszyli z własną stroną internetową. Chociaż jest skromna, zawiera niezbędne informacje takie jak wyjaśnienie znacznie nazwy ich fundacji.

Książę Harry i Joe Biden – historia znajomości. Kiedy i gdzie się poznali?

Meghan Markle jest pierwszym członkiem rodziny królewskiej, który oddał głos w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. W jednym z wywiadów otwarcie wręcz zachęcała do pójścia w jej ślady. Wtórował jej mąż, który podkreślał, że chociaż jako członek rodziny królewskiej „przez całe życie nie mógł wspierać swojego kandydata, namawia innych do spełnienia obywatelskiego obowiązku”.

Chociaż księżna nie powiedziała wprost, kogo popiera, można przypuszczać, że postawiła krzyżyk przy nazwisku Joe Bidena. To właśnie on według nieoficjalnych wyników głosowania pokonał Donalda Trumpa. Kandydat popierany przez Demokratów w styczniu zostanie zaprzysiężony na prezydenta.

Czyżby wpływ na decyzję Meghan miał fakt, że Biden i jej mąż utrzymują przyjacielskie relacje? Wszystko na to wskazuje. Nie jest tajemnicą, że prezydent elekt i Harry znają się od lat. Magazyn Hello przypomina, że po raz pierwszy spotkali się w 2013 roku. Połączyły ich wówczas służbowe obowiązki.

Harry i Joe gościli wśród widowni Invictus Games, międzynarodowych zawodów sportowych, skierowanych do żołnierzy i weteranów wojennych rannych w misjach w kraju i poza granicami. Książę od lat patronuje tej imprezie, zaś Biden pojawił się na niej jako wiceprezydent USA (wówczas zastępował Baracka Obamę).

Kolejne spotkanie rodziny Bidenów i księcia miało miejsce rok później. Harry siedział tuż obok polityka i jego żony, gdy oglądali zawody koszykówki na wózkach inwalidzkich w Orlando. Spotkali się też w 2017 roku w Toronto podczas meczu, który rozgrywał się między Stanami Zjednoczonymi a Francją.

Hello twierdzi, że od 7 lat Pałac Kensington, który reprezentował Harry’ego (potem również Meghan), wysyłał kartki ze świątecznymi życzeniami w imieniu księcia dla Joe i Jill. Druga strona nie pozostawała dłużna.

Kto wie, być może Sussexowie po zaprzysiężeniu Bidena na głowę Stanów Zjednoczonych złożą oficjalną wizytę w Białym Domu? Prawdopodobieństwo jest całkiem spore.


Joe Biden i ksiażę Harry

Joe Biden i ksiażę Harry

Joe Biden i ksiażę Harry

Joe Biden i ksiażę Harry

Joe Biden i ksiażę Harry

Joe Biden i ksiażę Harry

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×