Skandal w rodzinie królewskiej. Oburzony Harry chce wytoczyć proces Królowej Elżbiecie II. Ruszyła wielka prawnicza machina

Książę Harry i królowa Elżbieta II

Książę Harry i królowa Elżbieta II

Książę Harry podjął bardzo radykalne kroki wobec królowej Elżbiety II. Oburzony wnuk monarchini stracił cierpliwość i chce wytoczyć jej proces. O co poszło?

Książę Harry i Meghan Markle dwa lata temu poinformowali fanów, że rezygnują ze swoich funkcji w rodzinie królewskiej. Dla wielu osób był to prawdziwy szok. Brytyjczycy oraz sympatycy monarchii z całego świata zachodzili w głowę co do powodów tej odważnej decyzji. Sami zainteresowani zamieścili w sieci jedynie lakoniczne wyjaśnienie. Dopiero po roku od wyjazdu udzielili, jak się okazało historycznego wywiadu.

Małżonkowie spotkali się z Oprah Winfrey i opowiedzieli o przyczynach swojego wyjazdu do USA. Okazało się, że będąc w ciąży z Archiem księżna Sussexu walczyła z depresją i miała myśli samobójcze. Ze strony członków monarchii pojawiły się też przejawy rasizmu. Wszystko wyznali na antenie. Harry wyjawił również, że jego relacje z ojcem i bratem pozostawiają wiele do życzenia. Książę Karol przez wiele miesięcy nie odbierał od niego telefonów.

Książę Harry wniósł sprawę do sądu przeciwko Królowej Elżbiecie II

Książę Harry po wyjeździe z rodziną do USA dwukrotnie już odwiedził Londyn. Pierwszy raz pojawił się na pogrzebie swojego dziadka Filipa. Później przyleciał do Wielkiej Brytanii na odsłonięcie pomnika księżnej Diany. W każdym z tych przypadków podróżował samotnie. Teraz chciałby, aby towarzyszyła mu także żona oraz dwoje dzieci: niespełna 3-letni Archie, oraz kilkumiesięczna Lilibet.

Wnuk królowej Elżbiety II obawia się jednak pobytu w ojczyźnie. Uważa, że jego rodzinie należy się w takim przypadku rządowa ochrona. Niestety tego samego zdania nie jest monarchini. Jak donosi The Sun, książę Harry miał w tej sprawie wystosować oficjalną prośbę do swojej babci, ale ta zdecydowanie odmówiła.

Dail Mail poinformował natomiast, że syn Karola nie ma zamiaru w tej kwestii odpuścić i wysłał do pałacu pismo przedprocesowe. Jak podaje tabloid, jest to pierwszy raz w historii, kiedy członek rodziny królewskiej chce wytoczyć proces królowej.

Książę Harry po lipcowej wizycie w kraju obawia się o bezpieczeństwo najbliższych. Jego samochód był wówczas oblegany przez fotoreporterów. Wspomina także o swojej służbie w Afganistanie. Spędził tam aż dwa lata i obawia się, że on i jego najbliżsi mogą być łatwym celem dla dżihadystów.

Przypomnijmy, że Harry i Meghan rezygnując ze swoich funkcji w rodzinie królewskiej, zostali pozbawieni ochrony po opuszczeniu kraju, na co księżna Sussexu bardzo żaliła się podczas wywiadu udzielonego Oprah Winfrey. Obawiała się bardzo o bezpieczeństwo swojego męża.


Meghan Markle i książe Harry z dziećmi

Meghan Markle i książe Harry z dziećmi

książę Harry i książę William

książę Harry i książę William

Książę William i książę Harry odsłonili pomnik upamiętniający księżną Dianę

Książę William i książę Harry odsłonili pomnik upamiętniający księżną Dianę

Komentarze

 • Wa pisze:

  Hm,mam wrażenie, że gość był przy Wiliamie, gdy to wszystko popełniał a może gościu mu pomagałeś, może byłeś jego barmanem, szatniarzem, ochroniarzem, a na koniec materacem, ha, ha, skąd tyle wiesz?

 • Gość007 pisze:

  Kto pisze te bzdury. Dziennikarze wymyślają już takie bzdury. Najgorsze że ludzie wierzą we wszystko co czytają

 • LadyD pisze:

  Są taką piękną rodziną. Babcia Elżbieta powinna byc wdzięczna, że Harry znalazł porządną żonę po tych wszystkich imprezowiczkach z którymi chodził. Traktuje go źle. Nie rozumiem tej postawy.

  • Gość pisze:

   Dokladnie, a dostaje w łeb od najmlodszych lat.
   Rozumiem, że bezpośredni następca jest „najważniejszy”, ale bez przesady. Jeśli ta „najwazniejszosc” ma polegać na tuszowaniu skandali Williama, jego balang, chlania, które są przerzucane na Harrego, żeby William lepiej wypadł, to to jest żałosne królestwo i marni ludzie.
   Nie jest tajemnicą, że William byl dużo większym. balang usta, niż Harry, nie raz byl po kryjomu przed parazzi dowożony do pałacu przez policję. Chał, cpal, a media szczuly na Harrego, bo czymś trzeba je było zająć, i jak mówił jeden dziennikarz, Harry byl bardziej lubiany i się lepiej sprzedawał.
   Jaki król będzie kiedyś z Williama, jak jest tchórzem nauczonym, ze za jego wybryki odpowiadają inni.
   Jak chcą dobrze wypaść, to niech sie dobrze prowadzą, a nie robią wszystko tylko na pokaz, a w realu sam syf. Elzbieta broni siostrze poślubić miłość jej zycia, czym na zawsze ja unieszczęśliwia, ale sama wyszla za mąż z miłości za balanguste i dziwkarza, który chętniej brak udział w irguach seksualnych, gdzie go nawet na golasa w fartuszku uwieczniono, niż bywał w pałacu u boku żony.
   Zmusiła Kamilę do ślubu z Andrew Parkerem Bowlesem, w którym kochała się Anna, a Karola do ślubu z młodziutką Dianą, której zmarnował życie, a dzień przed slubem spędził z Kamila.
   Potem, matka krolowej, córka Claude’a Bowes-Lyona, 14 i kucharki, Elżbieta Bowes-Lyon, udostępniała im swoje komnaty na schadzki, nie wspominając już o tym, że Karol z Anna i Kamila z mężem spotykali się na wymiennych randkach, a wszystko to pod bokiem Diany i nowonaridzonych dzieci.
   Teraz mamy ciąg dalszy. „niedobry” Harry, bo wyjście z BRK pokazał, że nie chce byc już chlopcem do życia i, że się tam źle dzeje.
   Bo miał dalej spokojnie się przyglądać, jak Kate nawet wielokrotne wystawianie golych posladkow uchodzi na sucho, a jazda najmniejsza krytyka jest tłumiona przez BRK, a Meghan łamie protokół, bo ma zbyt eleganckie buty:)… i nawet najobrzydliwsze, rasistowskie komenrarze, które się nasiliła jak byla w ciąży, nie spowodowały reakcji BRK, mimo prośby Harrego. No to wyjechał.
   Za to Andrzejek dalej chroniony obrasta w królewskie sadełko, bo pozwala swój gnój zamiatać pod dywan.

  • GośćA pisze:

   Bo śmiał mieć własne zdanie, a powinien być jak inni, żyć prywatnie i „zawodowo” pod dyktando, zamiatać wszystko pod dywan, i pozwalać swoimi przewinami obarczać innych.

 • Inga pisze:

  Harry i jego żonka powinni być pozbawieni wszelkich tytułów związanych z bycia członkami rodziny królewskiej. Łącznie z pozbawienia Harrego funkcji następcy tronu. Przecież sam Harry powiedział ,że jest tylko Harrym a więc z jakiej racji ma mieć przyznaną ochronę rządową ? Dojdzie do tego,że będą mieć zakaz wjazdu na teren Wielkiej Brytanii i kontaktów z rodziną królewską. Jak to było w przypadku Edwarda i Wallis

  • Gość pisze:

   Siedzi sobie taką anonimową Inga przed kompem i chce decydować co królowa ma zrobić z wnukiem.
   Do garów wracaj babo padkudna.

 • Abc pisze:

  On nie ma wstydu.

 • Gość pisze:

  Jest osobą prywatną i rządowa ochrona mu się nie należy. Takie są procedury.

  • Gość pisze:

   No popatrz, jak ogłosiło biuro krolowej od kiedy Andrzejowi odebrano wszystkie patronaty, funkcje wojskowe i tytuł JKM i ogłoszono, że od teraz jest osobą prywatna, i jako taka będzie zeznawał przed sądem, to jednak ochronę państwowa mu zostawiono. Znowu podwojne standardy?

 • Gość pisze:

  A Andrzejkowi właśnie odebrała królowa wszystkie przywileje i jest – jak ogłoszono oficjalnie – osoba prywatna i nie reprezentuje BRK. Ale ochronę mu zostawiono, co tez jest oficjalna informacją.
  A Harry prosił o ochronę, za którą chciał sam zapłacić, i nawet tego mu odmówiono.

  • Inga pisze:

   Harry i jego żonka powinni być pozbawieni wszelkich tytułów związanych z bycia członkami rodziny królewskiej. Łącznie z pozbawienia Harrego funkcji następcy tronu. Przecież sam Harry powiedział ,że jest tylko Harrym a więc z jakiej racji ma mieć przyznaną ochronę rządową ? Dojdzie do tego,że będą mieć zakaz wjazdu na teren Wielkiej Brytanii i kontaktów z rodziną królewską. Jak to było w przypadku Edwarda i Wallis

  • Izydor pisze:

   On chce ochronę rządową a jest prywatną osobą

 • Gość pisze:

  Nie siejcie bzdur.
  Nie królowa, a ministerstwo, nie proces, tylko pismo przedprocesowe, a to olbrzymią różnica.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×