Testament Krzysztofa Krawczyka. Już wiadomo, ile dostanie syn. Aż nie chce się wierzyć

Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior był gwiazdą programu Uwaga!. W drugiej części wywiadu opowiedział m.in. o przemocy domowej. Wiadomo też, co w spadku zostawił mu ojciec.

Krzysztof Krawczyk junior był jedynym biologicznym synem Krzysztofa Krawczyka. 47-latek jest bohaterem reportażu Uwagi!, który nagrywano przez kilka miesięcy. Ze względu na śmierć piosenkarza przesunięto emisję materiału na maj. W środę wyemitowano pierwszą część.

Krawczyk opowiedział m.in. o swoim dzieciństwie, które z mamą, Haliną Żytkowiak, spędził w Stanach Zjednoczonych. Ojciec co jakiś czas go odwiedzał:

Mieszkaliśmy z mamą, byliśmy w danej miejscowości i tata przyjeżdżał. Czasami kupił mi płytę, czasami zabierał do kina. Podczas tych spotkań wyczuwało się dobro, coś takiego jak na święta. To było wspaniałe, ale to było ponad 40 lat temu.

Krzysztof junior, gdy miał 6 lat, razem z ojcem i jego trzecią żoną Ewą wrócił do Polski. Z czasem kontakt z jego tatą bardzo się pogorszył. Zdarzało się, że panowie przez długi czas nie rozmawiali ze sobą. Nie mieszkali też razem. 47-latek od lat zajmuje jeden pokój w mieszkaniu, które niegdyś dzielił z dziadkami. Po ich śmierci wprowadzili się do niego stryj z żoną i dorosłym synem.

Syn piosenkarza utrzymuje się z renty, która wynosi 1000 zł miesięcznie. Za tę kwotę musi kupić lekarstwa i opłacić rachunki. Nie ukrywa, że z trudem wiąże koniec z końcem.

Krzysztof Krawczyk junior jest w trudnej sytuacji

W drugiej części reportażu, który wyemitowano w czwartkowe popołudnie, poinformowano, że Krzysztof Cwynar, opiekun Krzysztofa Krawczyka juniora, poinformował o jego sytuacji łódzkich urzędników.

Sprawa trafiła w ręce adwokata Rafała Królikowskiego, który reprezentuje syna muzyka na zlecenie władz miasta. Prawnik powiedział, że gwiazdor był jedyną osobą, która mogłaby zaopiekować się juniorem:

W tym momencie jedyną rodziną, która mogłaby wziąć pod swoją opiekę pana Krzysztofa jest jego ojciec Krzysztof Krawczyk. Nie wiem, czy pan Krzysztof Krawczyk chce być świadomy, w jakich warunkach żyje jego syn. Wydaje mi się, że to jest odtrącanie tej świadomości cały czas od siebie i celowe niebranie odpowiedzialności za jego życie.

Mężczyzna dodał, że próbowano dojść do porozumienia z piosenkarzem. To, co zaproponował, nie było jednak wystarczające, by zapewnić godne życie jego synowi:

Widzieliśmy, że jedyną formą pomocy dla pana Krzysztofa Krawczyka będzie uzyskanie alimentów od ojca. Nie chcieliśmy, żeby sprawa stała się medialna. Próbowaliśmy negocjować, ale nasze negocjacje tak naprawdę odbiły się o ścianę. To co zostało zaproponowane nie poprawiłoby życia pana Krawczyka.

Jakiś czas temu Krzysztof junior został pobity. Miał pokiereszowane ramię oraz twarz. Do tragedii doszło w jego domu. Mężczyźnie założono niebieską kartę:

Zostałem ogłuszony i straciłem przytomność. […] Jak doszedłem do siebie, uciekłem z domu.

Dziennikarze Uwagi! próbowali się skontaktować z piosenkarzem (materiał nagrywano, gdy jeszcze żył). Gdy to im się nie udało, zadzwonili do jego żony, Ewy. Ta jednak nie chciała rozmawiać na temat syna męża. Tłumaczyła, że jest to prywatna sprawa.

Być może wpływ na pogorszenie relacji ojca i syna miał fakt, że Krzysztof junior rozstał się z żoną. Ta oskarżała go w sądzie o przemoc, co się nie potwierdziło. Ze szczątkowej korespondencji żony Krzysztofa Igora z żoną ojca można wnioskować, że ma ona pretensje m.in. o brak kontaktu z 14-letnim synem, a ich wnukiem. Piosenkarz płacił za syna alimenty, które wynosiły 350 zł miesięcznie. Junior wytłumaczył, dlaczego nie rozmawia z dzieckiem:

On jest z tą matką. Ona w tej chwili ma inną rodzinę, ma męża i szczerze nie wyobrażam sobie tego, jakby to miało wyglądać. Chce mieć z nim kontakt, ale jakby mi ktoś podpowiedział, podsunął jakiś pomysł co zrobić.

Co Krzysztof Krawczyk zostawił w spadku synowi?

Z powodu śmierci Krzysztofa Krawczyka proces o alimenty dla 47-latka nigdy się nie rozpocznie. Junior jest zrozpaczony, bo nie wie, co przyniesie przyszłość:

Czuje się jak na lodzie. Załamany jestem po prostu. Trzeba to jakoś przetrwać, trzeba jakoś żyć i nie wiem, co zrobić. Mieszanie, opłaty i niepełnosprawność. To są urzędowe sprawy, na których ja się nie znam. Jeszcze w tej sytuacji trudniej mi jest, bo załamanie z tym że taty nie ma. Nawet jeżeli bym się z nim nie widział, ale byłaby świadomość, że on żyje. A teraz? Mama umarła 10 lat temu, teraz tata umarł. Kto został?

Dziennikarze Uwagi! dotarli do testamentu piosenkarza. Wynika z niego, że piosenkarz cały swój majątek zapisał żonie, a syn został całkowicie pominięty i został z niczym. Adwokaci zapewniają, że mimo to będą walczyć w sądzie o zapewnienie mu godnego życia.


Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior

Komentarze

 • Gość pisze:

  ojca sie prawie wyrzekl,obrazony bo z jego matka sie roztal,wychowywal a ten fochy walil a teraz lapy po kase wyciaga>??do roboty!! jaki on niepelnosprawny haha masakra jakas !! teraz przypomnial sobie ze mial ojca??idiota i tyle,ma tez syna i co z tego ze ma jego byla zona kogos kto o nich dba??nic nie wart junior Krawczyk nawet zlamanego centa!!! ja bym nic nie dal temu czlowiekowi ,

 • Gość pisze:

  Może stary miał powód, żeby mu nie zapisywać. Nie był z nim w dobrych stosunkach i nie wiadomo czy młodszy potrafi gospodarować pieniędzmi. Sama mam w rodzinie takie osoby, które nie potrafią ani gospodarować pieniędzmi, ani zadbać o nic. Przypuściłyby kasę a i tak ktoś musiałby je utrzymywać i dawać mieszkanie.
  Facet sam ma założoną niebieską kartę, więc chyba nie był po prostu ofiarą tej domowej przemocy biedaczek. Skarży się na tatę w wieku 50 lat a z własnym dzieckiem, które faktycznie jest dzieckiem nie utrzymuje nawet kontaktu. I jeszcze jego żona skarżyła się na przemoc.
  On chyba potrzebuje nie kasy tylko jakiegoś opiekuna, który by zadbał o jego potrzeby z miesiąca na miesiąc. Macocha mu pomoc oferuje, a on próbuje robić aferę z niczego. Nic tam nie powiedziała co byłoby dla mnie oburzające

  • Tylko pytam pisze:

   Pamietaj że ten syn jest niepełnosprawny i to tatuś zrobił z niego kalekę!!!To tatuś prowadził samochód i spowodował wypadek!!!Jemu-synowi dawali znikome szanse na przeżycie!!!A jednak żyje chociaż nie jest już w pełni sprawny!!!Miał poważne urazy głowy!!!Ale czy tatuś miał prawo wyrzucić takiego syna jak zabawkę która mu upadła i uszkodziła się???Ja uważam że skoro ojciec zrobił z niego kalekę powinien zadbać o to żeby mógł potem godnie żyć!!!Jego jednak bardziej interesowały 3 siostrzennice Ewy które wychowywał i zajmował się nimi!!!A syna wygonił z domu!!Czy w/g ciebie tak powinien postąpić ojciec który zrobił kalekę z własnego syna???A junior postępuje tak jak jego słynny i podziwiany przez wszystkich tatuś !!!!Junior miał 14 lat gdy tatuś zrobił z niego kalekę !!!

 • Gość pisze:

  Ludzie przestańcie mieszać do tej bulwersującej sprawy Boga i wiarę. A co powiecie o sytuacji Karoliny Wajdy. Tam macocha zdaje się nie jest taka wierząca (albo w ogóle niewierząca) a postępuje tak samo jak Ewunia. Jak to wytłumaczycie?

 • Gośćghhhhhh pisze:

  Im więcej Boga na ustach,tym większy chooy i złodziej w środku. Zawsze się sprawdza

 • GośćFB pisze:

  Podobnie jak u NIEMENA . I innych znanych ……..takie”nówki”zawsze młodsze
  zonki po smirci tzw. artystystów celebrytów zawsze legalnią i czysta DUŻĄ kasę zbieraje z tantiemów itd ..kazdy celebryta i artysta staruszek …..aktor czy piosenkarz biorac sobie młodki za zony tak koncza. ONE sie ustawia od smierci na maxa a ONI to wiedza i to wszystkim pasi. TAKI UKLAD I ICH SPRWA

 • rozgoryczona pisze:

  moje dziecko tez jest niepelnosprawne i musi pracowac bo za 1000 zl nie da sie zyc ale to nikogo nie obchodzi Z jakim kalectwem ludzie musza pracowac i to czesto ciezko fizycznie dopiero widac w duzych zakladach Ludzie wysoko postawieni maja to gdzies

 • Gość pisze:

  Masakra Obłuda Ironia

 • Gość pisze:

  Ludzie, dzieki Ewie, Krawzcyk wyszedl za nalogow, bez niej bylby juz od kilkudiesieciu lat po „tamtej stronie”. Syn z klopotami, znecanie sie nad partnerka, atak z nozem…

 • Gość pisze:

  Kochani internauci! Przecież tak naprawdę nic a nic nie wiecie, dlaczego Krzysztof Krawczyk nie miał dobrych relacji z synem. Jego syn ma obecnie 47 lat i za sobą nieudane małżeństwo i 14 letniego syna, Junior też nie ma kontaktu z biologicznym synem, to też niezbyt dobrze świadczy o nim. Skoro K.Krawczyk zmienił testament widocznie miał do tego powód. Jego syn i tak dostanie zachowek i to nie jest mała część spadku.

 • lex pisze:

  Jeśli u państwa Krawczyków była wspólność majątkowa to 1/2 tego majątku jest do podziału między żonę a syna.Ale gdy jest testament na żonę to dla syna należy się zachowek od części K.K. a nie od całego majątku.

 • Gość pisze:

  Biologiczny syn powinien dostac polowe majatku .