Syn Krawczyka żyje w skrajnej biedzie. Ile wynosi jego renta? Ledwo wystarcza mu na leki i jedzenie

Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior udzielił wywiadu dla programu TVN Uwaga!. Nie tylko zaprosił kamery do swojego malutkiego mieszkania, ale także zdradził, z czego się utrzymuje.

Krzysztof Krawczyk zmarł na początku kwietnia. Muzyk miał jednego syna, Krzysztofa juniora, który był owocem związku artysty z drugą żoną – Haliną Żytkowiak. Ich relacje przez lata uległy znacznemu pogorszeniu. Gwiazdor nigdy nie ukrywał, że zbyt późno zrozumiał, co to znaczy być ojcem.

Junior był bohaterem reportażu Uwagi!, który wyemitowano w środę 12 maja. Opowiedział m.in. o tym, jak trzecia żona ojca, Ewa, utrudniała ich relacje.

Krzysztof Krawczyk junior żyje w skrajnej biedzie

Krzysztof Krawczyk junior zaprosił kamery do swojego mieszkania w kamienicy. Przez wiele lat dzielił je z dziadkami. Po ich śmierci wprowadzili się do niego stryj z żoną i dorosłym synem. Dziś 47-latek zajmuje jeden pokój, który jest zagracony. Syn piosenkarza stara się przebywać w nim tak często, jak jest to konieczne:

Na tyle ile jestem w domu, na tyle muszę w nim być. Alkohol jest tam prawie codziennie, jak nie kilka razy dziennie.

Krzysztof Krawczyk junior kadr z programu UWAGA! TVN

Krzysztof Krawczyk junior kadr z programu UWAGA! TVN

Krzysztof Krawczyk junior kadr z programu UWAGA! TVN

Krzysztof Krawczyk junior kadr z programu UWAGA! TVN

Krzysztof Igor, gdy tylko ma taką możliwość, spędza czas poza domem. Spaceruje po mieście, odwiedza znajomych:

Chodzi o to, żeby chociaż trochę być poza domem, odciąć się od stresu, który jest tam, niebezpieczeństw. Często wiele rzeczy takich najbardziej normalnych, jak chociażby możliwość, żeby wziąć prysznic czy coś, to do jakiejś znajomej idę czy coś […]. Najczęściej chodzę po mieście albo idę do jakiejś znajomej osoby. I tak właściwie jak śpiewał Rynkowski: „Mijają dni, mijają lata”.

Krawczyk nie pracuje. Jest niepełnosprawny – cierpi na pourazową padaczkę, która uniemożliwia mu podjęcie normalnej posady. Zdarza się, że przez długi czas choroba nie daje objawów, są jednak takie dni, gdy są one bardzo częste:

Takie padaczki bywały, że miałem je kilka razy dziennie, a czasami prawie rok czasu nie miałem.

Stan zdrowia 47-latka jest konsekwencją wypadku, do którego doszło wiele lat temu. Krawczyk junior podróżował z ojcem i macochą. Piosenkarz zasnął za kierownicą, a auto uderzyło w drzewo. Wówczas 14-letni syn artysty doznał stłuczenia pnia mózgu, miał złamaną rękę, szczękę i nogę. Przez długi czas nie był świadomy tego, co się stało:

Nie zdawałem sobie sprawy z tych uszkodzeń, które odniosłem.

Krzysztof utrzymuje się z renty, która wynosi 1000 złotych miesięcznie. Tak niska kwota musi mu wystarczyć na lekarstwa i jedzenie. Pomocną dłoń w kierunku syna Krzysztofa Krawczyka wyciągnął Krzysztof Cwynar, który jest jego prawnym opiekunem. To on pomaga mu wywalczyć mieszkanie socjalne, do którego mógłby się wprowadzić:

Zwróciłem się do rzecznika praw osób niepełnosprawnych, bo on przez padaczkę należy do tej grupy – mówił Krzysztof Cwynar.

Druga część reportażu zostanie wyemitowana w czwartek 13 maja. Syn Krzysztofa Krawczyka opowie m.in. o tym, kto napadł go w jego pokoju, a także o napiętych relacjach z Ewą Krawczyk.


Krzysztof Krawczyk junior w reportażu Uwagi!

Krzysztof Krawczyk junior w reportażu Uwagi!

Krzysztof Krawczyk junior kadr z programu UWAGA! TVN

Krzysztof Krawczyk junior kadr z programu UWAGA! TVN

Krzysztof Krawczyk junior w reportażu Uwagi!

Krzysztof Krawczyk junior w reportażu Uwagi!

Komentarze

 • Bbsn1201 pisze:

  To niech idzie do pracy jakoś ja mam padaczkę i cukrzycę od siudmego roku życia renty nie posiadam mam ataki co miesiąc i muszę zapiepszac po 12 godzin jako ohcroniarz

 • ABC pisze:

  Ludzie, my tak naprawdę nie znamy prawdy. wiemy,że TVN potrafi tworzyć fakty, przypomnijcie sobie aferę WAFELKOWą. A w tej historii nie znamy całej prawdy o zdrowiu syna, np. jak głęboka jest ta padaczka, jak ogranicza mu normalne życie, sam mówił, że są całe lata wolne od ataków. Zastanówmy się, czy ta ładna, drobna, normalna dziewczyna, która została jego żoną, zdecydowałaby się na związek z głęboko upośledzonym facetem? Obecnie znajomi lekarze, zaświadczeń na temat jego zdrowia mogą wytworzyć tomy. TVN to potrafi.

 • Kasia pisze:

  jeśli nie został wydziedziczony należy mu sie ZACHOWEK, skoro jest niepełnosprawny to jest 2/3 tego co by mu sie należało przy dziedziczeniu ustawowym. Czyli wcale nie tak mało.

 • Gość pisze:

  rzysztof Krawczyk wielokrotnie wypowiadał się na temat swojej trudnej relacji z jedynym synem Krzysztofem Juniorem. Nie ukrywał, że popełnił wiele błędów. Starał się je naprawić będąc wsparciem dla dzieci siostry swojej żony, Ewy. Sylwia, Kasia i Beata zawsze mogły liczyć na Krzysztofa Krawczyka, nazywały go nawet swoim „tatusiem”.

  – Krzysztof potrafi im wszystko wytłumaczyć i wskazać, jak mają postępować. Posiada dużą mądrość życiową. Kupił nam trzypokojowe mieszkanie na Teofilowie i umeblował je, a teraz opłaca. Płaci praktycznie za wszystko – opowiadała Barbara Wojtal, siostra Ewy Krawczyk w rozmowie z portalem Łódź Nasze Miasto.

 • Gość pisze:

  „rzysztof Krawczyk wielokrotnie wypowiadał się na temat swojej trudnej relacji z jedynym synem Krzysztofem Juniorem. Nie ukrywał, że popełnił wiele błędów. Starał się je naprawić będąc wsparciem dla dzieci siostry swojej żony, Ewy. Sylwia, Kasia i Beata zawsze mogły liczyć na Krzysztofa Krawczyka, nazywały go nawet swoim „tatusiem”.

  – Krzysztof potrafi im wszystko wytłumaczyć i wskazać, jak mają postępować. Posiada dużą mądrość życiową. Kupił nam trzypokojowe mieszkanie na Teofilowie i umeblował je, a teraz opłaca. Płaci praktycznie za wszystko – opowiadała Barbara Wojtal, siostra Ewy Krawczyk w rozmowie z portalem Łódź Nasze Miasto. ” – jakie dobre serce miał…..szkoda że n ie dla syna.

 • Gość pisze:

  Szkoda czlowieka.

 • Stella pisze:

  1000zl No cóż tyle ma dużo ludzi i muszą żyć i gdzie mają się skarżyć? A on gdyby nie bil żony i był ojcem dla swojego syna to by miał normalny dom, a tak sam sobie z gotował ten los, bo to nie choroba winna dużo ludzi choruje, tylko to że myślał że będzie żył pod skrzydłami tatusia i nie przykładał się by sobie poradzić, co jego syn też ma płakać? Bo tatuś go zostawił? Stałe wywlekają to w kółko, a przecież nie jest on jedynym co musi skromnie żyć, więc skończmy już te brednie

  • Gość pisze:

   No nie tak nie można macocha zrobiła wszystko aby odciągnąć syna od ojca a wszystko po to bo kasa kasa a kasa to wszystko. Pociotków ustawiła wstyd P. Ewo!!!!!!!

 • Gość pisze:

  Bieda biedą ale ten bajzel mógłby posprzątać.

 • Gość pisze:

  Ludzie opamiętajcie się nie było by tego wszystkiego cyrku i nagonki jakby Ci tacy pobożni czyli cała rodzina p.Ewy zachowali się normalnie po ludzku na pogrzebie. Jakim by synem nie był i czy go lubiła, to miał prawo być przy samej trumnie w kościele i na cmentarzu i powinna to uszanować i wręcz sama o to zadbać, tym bardziej, że ojca tyle nie widział. A zrobiła cyrk i to właśnie mówi o niej całą prawdę.

 • Gość. pisze:

  Zgadzam się z Panią jak komuś żal niech się zaopiekują .

 • GośćDana pisze:

  Mądra z Panl Kobieta!

 • Seniorka pisze:

  Czemu nie napiszecie ze dostawał drugie tyle od ojca,że utrzymywał jego mieszkanie. Płacił alimenty na wnuka,że synuś był agresywnym i bijącym mężem
  i tatusiem którego również nie obchodził własny synek? Ojciec opłacał Juniorowi fundusz emerytalny. Kto z was utrzymuje prawie 50 letnie dzieci- pasożyty ? Zostawicie swoim dzieciom taki spadek ? Ludzie ogarnijcie się to co piszą gazety jest jednostronne.

  • Majka pisze:

   Proszę sobie poczytać w temacie zamiast się wypowiadać „seniorko” Przez wypadek który ojciec spowodował facet jest niepełnosprawny… Zanim napisze się co ślina na język przyniesie proszę się dokształcić….

  • Zenek pisze:

   Seniorka zakochana chyba w Krawczyku seniorze bogatego tatusia który zrobił z syna inwalidę nie było stać by mu kupić kawalerkę ? tylko na pociotki Ewuni i ich zabytki łożył poleciał na duuppee i tylko to miał przed oczami aż do śmierci

  • Alicja pisze:

   Nie utrzymywał go ojciec i nigdy nie płacił na wnuka nawet go nie za
   Zanim się coś napiszę warto sprawdzić

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×