Krystyna Janda skomentowała wpis Barbary Kurdej-Szatan. Nie potrafiła ukryć emocji: „To już straciło wszelką miarę człowieczeństwa”

Krystyna Janda

Krystyna Janda

Krystyna Janda postanowiła skomentować wpis pełen emocji, który zamieściła w sieci Barbara Kurdej-Szatan. Aktorka nie ukrywa, że jest zszokowana tym, co się dzieje. 

Barbara Kurdej-Szatan kilka dni temu w bardzo emocjonalny sposób zareagowała na nagranie pochodzące z polsko-białoruskiej granicy. Aktorka umieściła je w sieci i opatrzyła sporą dawką wulgaryzmów. Przy okazji także nie szczędziła epitetów pod adresem funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy wykonywali swoje obowiązki.

KUR*** !!!!!!!!!! KUR*** !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest kur*** „straż graniczna” ????? „Straż” ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Kur*** !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Kur*** !!!!!!!! – grzmiała w sieci.

Jej słowa odbiły się szerokim echem nie tylko wśród fanów, ale też w całym środowisku show-biznesu. Sprawa jest na tyle poważna, że zainteresowała się nią prokuratura, ale też TVP i Play, z którymi do tej pory współpracowała Basia. W rekordowo szybkim tempie na całe zajście zareagował Jacek Kurski, który w trybie natychmiastowym zwolnił aktorkę z serialu M jak Miłość.

Obrona polskiej granicy pokazuje, jak cenna jest praca polskich służb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków. Kurdej-Szatan nie będzie już więcej premierowo występować w TVP. Ze względu na wcześniej nagrany cykl, ostatni odcinek serialu z jej udziałem wyemitowany zostanie 6.12 br – napisał prezes TVP na Twitterze.

Krystyna Janda komentuje wpis Barbary Kurdej-Szatan. Nie kryje oburzenia

Do wpisu Basi odnoszą się nie tylko fani, którzy są żywo zainteresowanie rozstrzygnięciem tej sprawy, ale także środowisko show-biznesu. Pomimo tego, że aktorka edytowała i usunęła wulgaryzmy i dwukrotnie już przeprosiła publicznie za swoje słowa, to pozostawiło to niesmak u wielu osób. O sprawie mówi między innymi Michał Wiśniewski w rozmowie z Faktem.

Basia jest osobą dorosłą i powinna zdawać sobie sprawę, że jeżeli wyraziła swój pogląd w ten, a nie inny sposób, mając zasięgi większe niż niejedna telewizja i prasa, bo ogląda ją półtora miliona ludzi, odbije się to szerokim echem. To zaś oznacza, że musi ponieść tego konsekwencje. Czy one są adekwatne… nie sądzę, ale na tym polega życie.

Do wpisu Basi odniosła się także Krystyna Janda. Gwiazda ekranu i teatru murem stanęła za aktorką i ze zrozumieniem wyraziła się o jej obawach dotyczących znajdujących się na granicy dzieci. Nie ukrywa też, że jest zszokowana komentarzami internautów, którzy nie pozostawili na byłej gwieździe serialu M jak Miłość suchej nitki. O wszystkim napisała na Facebooku.

Jestem przerażona i wstrząśnięta komentarzami ludzi. Stopień chamstwa, wulgarności, podłości i okrucieństwa jaki zaprezentowali przeciwko pani Kurdej- Szatan internauci, z powodu Jej słusznych, naturalnych i zwyczajnie ludzkich emocji na widok krzywdy i niesprawiedliwości jest nieprawdopodobna. To już straciło wszelką miarę człowieczeństwa. Wycie radości z Jej „ upadku” i piramida ujadań na temat głupoty artystów, szał szczęścia za kary które Ją spotykają i przechodzące wyobrażenia złe życzenia, obezwładniają i odbierają wszelką nadzieję na lepsze jutro. Przy czym nie ma słowa o słuszności Jej oburzenia, o poparciu Jej niezgody na traktowanie ludzi a w szczególności dzieci na granicy wschodniej. Smutne. Dla nas wszystkich. Czarna perspektywa dla naszego „ wspólnego domu”.

Jestem przerażona i wstrząśnięta komentarzami ludzi. Stopień chamstwa, wulgarności, podłości i okrucieństwa jaki…

Posted by Krystyna Janda on Wednesday, November 10, 2021

Cała medialna burza, którą wywołały słowa gwiazdy, szybko nie będzie miała swojego finału. Gwiazdy często donoszą się do postu, który spowodował całe zamieszanie. Niektórzy się z nią zgadzają i usprawiedliwiają, inni wręcz przeciwnie są zszokowani wulgarnym językiem. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post ten gorący temat skomentowała także Maffashion. Poniżej możecie usłyszeć, co powiedziała.


Jolanta Kwaśniewska i Krystyna Janda na spektaklu Płoniemy...

Jolanta Kwaśniewska i Krystyna Janda na spektaklu Płoniemy...

Krystyna Janda

Krystyna Janda

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Komentarze

 • Papa pisze:

  Pani Janda, to może tym wspólnym domem podziel się……a nie szczepionka pierwsza, dofinansowanie teatru – pierwsza……a co nasi żołnierze nie mają rodzin, dzieci ?????? Czy oni wychodząc do pracy mogą być pewni , ze wrócą……..BO TY TAK !!!!!!!!!! razem z tą Kurdej…..

  • Gość pisze:

   A co 2letnie dziecko migrantow go zabije?

  • Gość pisze:

   Dobrze napisane.Zgadzam się z tą opinią.

  • Gość pisze:

   To 2 letnie nie ale to 22letnie to już może niestety. A mężczyzn w sile wieku to tam nie brakuje za to tych matek z dziećmi to tam niewiele raczej. To po pierwsze a po drugie czyja to wina że te dzieci się tam znalazły, polskich żołnierzy czy rodziców którzy je tam zabrali wiedząc na co się piszą?

 • Iwon pisze:

  Wypowiedzi z rynsztoka Kurdej Szatan to obraz celebrytów . gdyby nie utrata kontraktów poszłaby krok dalej

 • Gość pisze:

  Basia po prostu za dużo pije, stąd tak mocna i wulgarna reakcja. Zamiast jej bronić pomóżcie jej się pozbierać, ma dwoje dzieci.

 • Gość pisze:

  Taki live powinna brać kase za te bezmózgi bardziej się sprzedaje niź bułki a nawet to są mądrzy ludzie wiedzą co robią jak im ufam jak wy ha ha powodzenia dzisiaj to nawet ukraina ma wyjeb..ne na robote źa grośze a ty kozłowski có na to 3 jezyki perfect 5 fakultetów mamy dla pana na początek 1000źł i co pan na to taka oferta tyle kasy ha ha to ja się zaśtanowie i oddzwonie ale nie mamy telefonu ałe na pewno oddzwonie musicie poczekac ha ha i po 2 latach zostawił pan cv ale to wy macie czekac jeszcze się zastanawiam nad tym mpk ha ha i to tyle

  • R W pisze:

   Ludzie nawzajem się obrażacie po co to komentować nie takie słowa leciały z sejmu i nikt nie przepraszal obrażacie na każdym kroku a może spalimy ja na stosie A odnosnie TVP to my płacimy abonament a pan Kurski panoszy się

 • Gość pisze:

  Ot, pato autorytety. Pełna kultura ( „czuję się tak, jakby ktoś nasrał na mnie”- cytat z Jandy). Kto sieje wiatr, zbiera burzę drogie panie.

  • Obca pisze:

   Otóż to, postawa p. Jandy zgodna z polskim przysłowiem – swoje pod lasem, cudze pod nosem.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×