Urodziny królowej Elżbiety II. Nie zabrakło tradycyjnej parady. Zamiast dzieci i wnuków, u jej boku pojawił się wyjątkowy towarzyszy

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II wzięła udział w Trooping the Color, uroczystości, w której trakcie są świętowane jej urodziny. Przez pandemię koronawirusa wydarzenie było mniej huczne niż kilka lat temu. Sprawdźcie, co się wydarzyło.

Królowa Elżbieta II zasiada na tronie od ponad 60 lat. Dzięki temu zapisała się w historii Wielkiej Brytanii jako najdłużej panująca monarcha. Cieszy się też sporą sympatią wśród fanów rodziny królewskiej. Z niecierpliwością czekają oni na każde jej kolejne wyjście. Przez pandemię koronawirusa monarchini nie pojawia się publicznie tak często jak jeszcze kilka lat temu. Regularnie jednak bierze udział w spotkaniach online, podczas których rozmawia z poddanymi.

Królowa Elżbieta II świętuje urodziny – Trooping the Color 2021. Jak wyglądały uroczystości?

Chociaż Elżbieta II urodziła 21 kwietnia, od wielu lat jej urodziny są hucznie świętowane w czerwcu. Przyjęło się, że podczas uroczystości, którą nazwano Trooping the Color, odbywa się parada, w której udział biorą członkowie rodziny królewskiej. Wspólnie przemierzają centrum Londynu. Docierają do Pałacu Buckingham i przesyłają pozdrowienia z balkonu.

Przez pandemię koronawirusa, zmieniono formę wydarzenia. Już w zeszłym roku świętowanie były skromniejsze niż w poprzednich latach. Cała ceremonia potrwała zaledwie 20 minut (więcej tutaj).

W tym roku uroczystość odbyła się w sobotę. Nie miała miejsca w centrum Londynu, a na zamku Windsor. Nie zabrakło jednak tradycyjnej defilady. Wzięło w niej udział prawie 275 żołnierzy, wśród których nie brakowało przedstawicieli Królewskiej Artylerii Konnej. Ubrani w tradycyjne stroje, zachowywali odpowiedni dystans społeczny. Królowa obserwowała wszystko na żywo.

Elżbieta II miała na sobie szary płaszcz, który połączyła z odpowiednim kapeluszem. Sięgnęła po sznur pereł, a także broszkę Aquamarine Bar. Wybrała też jedną ze swoich torebek Launer, którą położyła u stóp, gdy obserwowała paradę.

Choć monarchini przez pandemię koronawirusa nie towarzyszyły dzieci, wnuki czy prawnuki, u jej boku stanął kuzyn, książę Kentu. Jest on bowiem pułkownikiem szkockiej gwardii. Zdjęcia z uroczystości znajdziecie w galerii.


Królowa Elżbieta II - Trooping the Color 2021

Królowa Elżbieta II - Trooping the Color 2021

Trooping the Color 2021

Trooping the Color 2021

Trooping the Color 2021

Trooping the Color 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×