Szukaj

Pierwsze takie urodziny królowej. Przez koronawirusa musiała zmienić scenariusz przyjęcia. W jednej kwestii była nieugięta

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II co roku świętuje urodziny w czerwcu. Odbywa się Trooping the Colour, czyli uroczystość, w której biorą udział członkowie rodziny królewskiej. Przez koronawirusa musiała zmienić scenariusz przyjęcia.

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującą monarchinią w Wielkiej Brytanii. Na tronie zasiada od ponad 60 lat. Gromadzi wokół siebie grono wiernych fanów, którzy obserwują niemal każde jej wyjście. Ostatni raz Elżbieta II pokazała się publicznie 9 marca. Uczestniczyła w nabożeństwie w Westminster Abbey z okazji Commonwealth Day. Towarzyszyli jej członkowie rodziny, w tym Meghan i Harry.

Aktualnie monarchini przebywa na Zamku Windsor, gdzie chroni się przez możliwością zarażenia koronawirusem. Nie spotyka się z nikim, a jej obowiązki przejął książę William.

Królowa Elżbieta II — urodziny w dobie pandemii koronawirusa

Królowa Elżbieta II w czerwcu weźmie udział w Trooping the Colour, czyli uroczystości związanej z jej urodzinami. W jej trakcie odbywa się parada, w której biorą udział członkowie rodziny królewskiej, później pozdrawiają sympatyków z balkonu Pałacu Buckingham. Przez pandemię koronawirusa, zmieniono formę wydarzenia.

Uroczystość odbędzie się w sobotę w Zamku Windsor, gdzie Elżbieta II mieszka z księciem Filipem. Tradycyjnie odbędzie się parada, w tej kwestii królowa była nieugięta. Wiadomo, że będzie skromniejsza niż zwykle. Poprowadzi ją podpułkownik Henry Llewelyn-Usher. Zgodnie z tradycją o godz. 11.00 odbędzie się królewskie salutowanie monarchy, jednak, co zrozumiałe, nie będzie widzów innych niż obserwatorzy z zamku Windsor.

Ceremonia ma trwać około 20 minut. Strażnicy zachowają dystans społeczny. Chociaż wydarzenie co roku było transmitowane, w tym roku nie ma co na to liczyć. Huw Edwards poprowadzi program BBC One, który zastąpi Trooping the Colour.


Królowa Elżbieta II na koniu

Królowa Elżbieta na koniu

Królowa Elżbieta II z księciem Williamem, księciem Karolem i księciem George'm

Królowa Elżbieta II z księciem Williamem, księciem Karolem i księciem George'm

Królowa Elżbieta II w wzorzystej sukience

Królowa Elżbieta II w wzorzystej sukience

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×