Szukaj

Jest przełom! Królowa wydała oświadczenie ws. Meghan i Harry’ego: „Znaleźliśmy konstruktywne rozwiązanie”

Królowa Elżbieta II ucięła wszelkie spekulacje na temat losu Harry'ego i Meghan. Wydała oficjalne oświadczenie, w którym napisała jaką podjęła decyzję.
Królowa Elżbieta II, Meghan i Harry

Królowa Elżbieta II, Meghan i Harry

Meghan Markle i książę Harry  ogłosili, że wycofują się z pełnienia obowiązków służbowych. Od tego czasu Brytyjczycy i nie tylko, z zapartym tchem czekają, jaka ostateczna decyzję w ich sprawie podejmie królowa Elżbieta II. Właśnie dzisiaj monarchini postanowiła zabrać głos.

Królowa Elżbieta II – co napisała w oświadczeniu?

Na oficjalnym Instagramie książąt Sussex pojawiło się oświadczenie Elżbiety II, w którym przedstawia, jak widzi rolę Meghan i Harry’ego po ich rezygnacji z reprezentowania rodziny królewskiej.

Po wielu miesiącach rozmów i  dyskusji cieszę się, że razem znaleźliśmy konstruktywne i wspierające krok mojego wnuka i jego rodziny. Harry, Meghan i Archie zawsze będą kochanymi członkami mojej rodziny. Zdaję sobie sprawę z wyzwań, jakie napotkali w ciągu ostatnich dwóch lat i popieram ich pragnienie bardziej niezależnego życia. Chcę im podziękować za ich poświęcenie i pracę w kraju i poza nim, i jestem szczególnie dumna z tego, że Meghan tak szybko stała się jedną z nas. Cała moja rodzina ma nadzieję, że dzisiejsze porozumienie pozwoli im zacząć budować szczęśliwe i spokojne nowe życie – brzmi treść dokumentu sygnowanego przez monarchinię.

Jak wynika z ostatnich ustaleń, Sussexowie nie będą już używać swoich dotychczasowych tytułów, ani otrzymywać środków publicznych. Zobowiązali się też do zwrotu pieniędzy, jakie zostały wyłożone na remont ich posiadłości Frogmore Cottage, to niebagatelna kwota 2,4 miliona funtów.

Harry i Meghan nadal będą utrzymywać swoje prywatne patronaty i stowarzyszenia. Wyraźnie stwierdzili, mimo że oficjalnie nie mogą już reprezentować monarchii, że wszystko, co robią, będzie nadal podtrzymywać wartości Jej Królewskiej Mości.

Para większość czasu ma spędzać w Ameryce Północnej. Nowe ustalenia wejdą w życie wiosną 2020 roku.


Oświadczenie królowej Elżbiety II

Oświadczenie królowej Elżbiety II

Księżna Meghan i książę Harry - zdjęcia na Instagramie z okazji drugiej rocznicy zaręczyn

Księżna Meghan i książę Harry - zdjęcia na Instagramie z okazji drugiej rocznicy zaręczyn

Książę Harry i Meghan Markle z wizytą w Canada House

Książę Harry i Meghan Markle z wizytą w Canada House

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×