Szukaj

Tak teraz będą wyglądały zakupy w galeriach handlowych. Jak Polacy odnajdą się w nowej rzeczywistości?

Koronawirus w Polsce. Rząd Mateusza Morawieckiego od poniedziałku znosi kolejne obostrzenia. Od 4. maja działalność wznowią m.in. hotele oraz centra handlowe. Co zmieni się dla klientów? Ministerstwo Rozwoju przygotowało wytyczne.

Koronawirus, a galerie handlowe

Koronawirus w Polsce potwierdzono na początku marca. Zdiagnozowano go u tzw. pacjenta zero. Od tego momentu Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje nowe dane dotyczące ofiar śmiertelnych, a także nowych zakażeń. Rząd Mateusza Morawieckiego wprowadził wiele obostrzeń, które ograniczają kontakty międzyludzkie. Na ten moment nie ma lepszej ochrony przez wirusem niż izolacja.

Koronawirus w Polsce. Galerie handlowe, hotele otwarte od poniedziałku

Rząd jest w fazie odmrażania gospodarki i znoszenia niektórych obostrzeń. Od poniedziałku galerie handlowe, a także hotele zostaną otwarte. Ministerstwo Rozwoju przygotowało wytyczne, których trzeba przestrzegać. Co zmieni się w dotychczasowym funkcjonowaniu tych miejsc?

Okazuje się, że przez koronawirusa, trzeba będzie zachować zasady bezpieczeństwa. I tak w hotelach i miejscach noclegowych, liczba gości zostanie ograniczona. Przed wejściem do obiektu właściciele będą musieli poinformować gości o maksymalnej liczbie osób, która może przebywać w budynku. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Galeria handlowa

Galeria handlowa

Od poniedziałku wznowią działalność galerie handlowe. Rząd przypomina, że swoje usługi mogą prowadzić wszystkie punkty oprócz stref gier, kin, wysp handlowych oraz siłowni.

Pracę w sklepie trzeba będzie zorganizować tak, by zachować 2-metrową odległość między pracownikami i klientami. Właściciele muszą  zadbać o zapewnienie pojemników z preparatem do dezynfekcji przy wszystkich wejściach, a także w toaletach i przy kasach. Na terenie całego obiektu przynajmniej jeden powinien sprzedawać maseczki ochronne.

Klienci z kolei mogą robić zakupy jedynie w rękawiczkach jednorazowych lub foliowych, które powinien zapewnić sklep. Nadal obowiązuje obowiązek zasłaniania nosa i ust.

Działalność będą mogły wznowić strefy gastronomiczne. Osoby stojące w kolejkach powinny zachować 2-metrową odległość. Chociaż będzie można kupić jedzenie, serwowane będzie jedynie na wynos.

Zmienią się także zasady parkowania. Klienci będą mogli parkować jedynie na co drugim miejscu. W przypadku braku takiej możliwości będzie trzeba zachować szczególną ostrożność i dystans od pozostałych osób.

Ile osób będzie mogło maksymalnie przebywać w obiekcie? Jest to zależne od powierzchni. Jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni całej galerii oraz jedną osobę na 15 metrów w danym sklepie.

 


Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce. Rząd znosi godziny dla seniorów

Koronawirus w Polsce. Rząd znosi godziny dla seniorów

Koronawirus wpływa na giełdę

Italy, Milan, february 24, 2020 : Far eastern tourist in Duomo square taking pics at the Cathedral while covering their mouth and nose as prevention from corona virus desease Photo © Marco Vacca/Sintesi

Dodaj komentarz

  • MEDYK pisze:

    Ładni ludzie nie powinni nosić masek! Zanim je zdejmą uroda… przeminie. A skuteczność ich??? To woła o pomstę do nieba 🙁

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×