Szukaj

Rząd podjął decyzję w sprawie hoteli. Kiedy zostaną otwarte?

Hotele. Od kiedy otwarte?

Hotele. Od kiedy otwarte?

Rząd Mateusza Morawieckiego planuje zniesienie kolejnych obostrzeń, o czym poinformowano na środowej konferencji prasowej. Hotele zostaną znów otwarte. Od kiedy? Co z restauracjami?

Koronawirus w Polsce został potwierdzony na początku marca. Wówczas wykryto go u tzw. pacjenta zero, a liczba chorych systematycznie wzrasta. Rząd Mateusza Morawieckiego, by wyhamować przyrost kolejnych zachorowań, wprowadził restrykcje. Ograniczały kontakty międzyludzkie, tym samym hamowały kolejne zakażenia.

Rząd Mateusza Morawieckiego otwiera hotele. Od kiedy?

Chociaż do tej pory nie ma lekarstwa, które skutecznie mogłoby wyleczyć chorych na koronawirusa, rząd postanowił zdjąć niektóre z obostrzeń. 4 maja zostaną ponownie otwarte hotele. Data jest nieprzypadkowa. Na ten krok zdecydowano się po weekendzie majowym, ograniczając tym samym wiele podróży.

Pomimo tego, że hotele będą funkcjonowały, na razie wstrzymano działalność przestrzeni rekreacyjnych takich jak m.in. siłownie, sale zabaw, czy baseny. Te zostaną otwarte w kolejnych etapach odmrażania gospodarki. Podobnie jak restauracje hotelowe, które wciąż będą nieczynne:

O otwarciu restauracji myślimy w kolejnych etapach. (…)  Na ten moment ważne jest zachowanie dystansu w hotelach – komentował premier.

Mateusz Morawiecki wprowadza kolejne ograniczenia

Mateusz Morawiecki wprowadza kolejne ograniczenia

W krótkim czasie mają zostać podane szczegóły, które pozwalałyby wznowić działalność gospodarstwom agroturystycznym.

Hotele w dobie pandemii koronawirusa. Co się zmieni dla gości?

Właściciele hoteli, którzy będą chcieli wznowić działalność, będą musieli zadbać o to, by spełnić szereg warunków. Jednym z nich jest podanie przed wejściem do obiektu i recepcji maksymalnej liczby gości. Kolejnym jest umieszczenie na terenie placówki dozowników z płynem do dezynfekcji rąk. Właściciele będą musieli zadbać o sprzęt i środki do dezynfekcji.

W obiektach będzie bezwzględny zakaz przebywania wszystkim osobom, które nie są w nim zameldowane. Czas gościa w recepcji będzie ograniczony do niezbędnego minimum.


Mateusz Morawiecki wprowadza kolejne ograniczenia

Mateusz Morawiecki wprowadza kolejne ograniczenia

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki i George Clooney

Mateusz Morawiecki i George Clooney

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×