Najpierw kontuzja Lewandowskiego, a teraz koronawirus u kluczowego piłkarza. Koszmar kadry przed meczem z Anglią trwa

Koronawirus w reprezentacji Polski

Koronawirus w reprezentacji Polski

W środę odbędzie się kolejny mecz eliminacyjny Mistrzostw Świata 2022 Polska-Anglia. Na boisku zabraknie Roberta Lewandowskiego. Nie jest on jedynym kluczowym zawodnikiem, który może nie pojawić się na murawie.

Robert Lewandowski na co dzień gra w barwach Bayernu Monachium, gdzie osiąga imponujące rezultaty i już zapisał się w historii. Jest bowiem pierwszym piłkarzem w lidze niemieckiej, który zdobył 35 bramek w 26 pierwszych meczach. Sportowiec jest też kapitanem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Niedawno przyleciał do naszego kraju, by rozegrać trzy mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata 2022.

Lewandowski podczas dwóch spotkań udowodnił, że jest jednym z najmocniejszych sportowców w drużynie. Strzelił dwa gole w meczu z Andorą, wcześniej celnie umieścił piłkę w bramce podczas rozgrywki przeciwko Węgrom w Budapeszcie i doprowadził do remisu 3:3. Chociaż miał wystąpić podczas spotkania z Anglią, wiadomo, że się na nim nie pojawi.

Powodem przymusowej przerwy Roberta jest kontuzja, jakiej nabawił się w niedzielnym spotkaniu. W internecie pojawił się oficjalny komunikat, z którego wynika, że gdyby Lewandowski zagrał w meczu eliminacyjnym, mógłby pogłębić tę przypadłość:

Badania kliniczne i obrazowe wykazały uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana. Krótki czas pozostający do kolejnego meczu kadry wyklucza udział kapitana reprezentacji w tym spotkaniu. Wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem pogłębienia urazu. Taka decyzja jest jedyną słuszną, mając na uwadze zbliżający się turniej EURO 2020 – czytamy na stronie na laczynaspilka.pl.

Koronawirus w reprezentacji Polski. Grzegorz Krychowiak nie wystąpi w meczu z Anglią?

Kontuzja Lewandowskiego to nie koniec kłopotów biało-czerwonych przed meczem z Anglią. Okazuje się, że w reprezentacji Polski wykryto kolejne przypadki zakażenia koronawirusem.

Te doniesienia potwierdził Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przekazał on, że COVID-19 stwierdzono u Grzegorza Krychowiaka i Kamila Piątkowskiego. Dodał, że z racji tego, iż pierwszy ze sportowców jest ozdrowieńcem, podjęto rozmowy z UEFA, które mają wyjaśnić sprawę:

Reprezentacja Polski przeszła kolejne testy na obecność koronawirusa. Niestety wyniki u Grzegorza Krychowiaka i Kamila Piątkowskiego są pozytywne. Z uwagi na fakt, że Krychowiak jest ozdrowieńcem podjęliśmy rozmowy z UEFA w celu wyjaśnienia sprawy i dopuszczenia do meczu.

O tym, czy Grzegorz Krychowiak pojawi się na boisku, przekonamy się już w środę.


Mecz Polska-Japonia – Mundial 2018. Grzegorz Krychowiak i Shinji Okazaki

Mecz Polska-Japonia – Mundial 2018. Grzegorz Krychowiak i Shinji Okazaki

Mecz Polska-Kolumbia: Grzegorz Krychowiak i Juan Cuadrado

Mecz Polska-Kolumbia: Grzegorz Krychowiak i Juan Cuadrado

Grzegorz Krychowiak – piłkarze przed wylotem na Mundial 2018

Grzegorz Krychowiak – piłkarze przed wylotem na Mundial 2018

Komentarze

  • Gość pisze:

    jeszcze meczu nie było a już załatwili sobie usprawiedliwienie czemu kolejny raz przegrali z Anglikami

  • Gośćolo pisze:

    Od początku było wiadomo że Lewandowski nie wystąpi bo będzie musiał przechodzić kwarantannę debili robisz z kibiców

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×