Szukaj

Trudny czas dla królowej. W dniu pogrzebu męża straciła kolejną bliską osobę. Żałoba w Pałacu Buckingham

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Na królową Elżbietę II spadł kolejny wielki cios. Monarchini w dniu pogrzebu męża dowiedziała się o śmierci jednego z najlepszych przyjaciół. Towarzyszył rodzinie królewskiej przez ponad pół wieku. 

Królowa Elżbieta II przeżywa bardzo trudne chwile. 9 kwietnia została wdową, osiem dni później pochowała swojego męża, księcia Filipa. Transmisję pogrzebu oglądały miliony ludzi z całego świata. Ze względu na pandemię i zgodnie z ostatnią wolą zmarłego, na ceremonii pojawiła się jedynie najbliższa rodzina. To seniorka rodu Windsorów wybrała 30 osób, które pożegnały jej małżonka w kaplicy na Windsorze.

Na uroczystości przybył książę Harry, który pierwszy raz od ponad roku przyleciał do Londynu. W tym ważnym dniu u jego boku zabrakło jednak Meghan Markle. Księżna Sussexu ze względu na zaawansowaną ciążę nie zdecydowała się na tak długą podróż.

Podczas ceremonii kamery i aparaty zarejestrowały wiele wzruszających momentów. Najbardziej przejmujący był jednak widok osamotnionej królowej, która w trosce o bezpieczeństwo z dala od rodziny żegnała ukochanego męża i dyskretnie ocierała łzy.

Kolejna żałoba w rodzinie królewskiej

Jutro królowa Elżbieta II skończy 95 lat. Jednak w tym bardzo smutnym czasie żałoby nie sposób myśleć o podniosłych chwilach. U boku księcia Edynburga spędziła ona 82 lata. Monarchini wielokrotnie w swoich przemówieniach podkreślała, jak ważny dla niej samej i dla istnienia monarchii, był jej mąż. Wczesnym rankiem w dniu pogrzebu poprosiła o to, by opublikować ich wspólne zdjęcie zrobione podczas wakacji w ich wiejskiej posiadłości.

Teraz na królową spadł kolejny wielki cios. Jeszcze nie zdążyła się uporać ze stratą męża, a dotarła do niej kolejna smutna wiadomość. The Times podał, że w dniu pogrzebu księcia Filipa zmarł Michael Oswald. Był to wieloletni doradca królowej, który służył swoją dobrą radą podczas wyścigów konnych. Służbę u jej boku pełnił przez ponad 20 lat.

Zawsze powtarzał, że ma najwspanialszą pracę, jaką ktokolwiek mógłby mieć. Przez całe życie po prostu robił to, co robiłby, gdyby był na tyle bogaty, że nie musiałby pracować – mówi wdowa po ekspercie, Lady Angela w rozmowie z Racing Post.

Lady Angela przez wiele lat była damą dworu Królowej Matki. Jej mąż, zanim zajął stanowisko doradcy ds. wyścigów konnych, był osobistym doradcą Elżbiety Bowes-Lyon, a funkcje tę pełnił od 1970 roku, aż do jej śmierci w 2002 roku.

Michael Oswald zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 86 lat.


Królowa Elżbieta II podczas Royal Windsor Horse Show

Królowa Elżbieta II podczas Royal Windsor Horse Show

Królowa Elżbieta II na koniu

Królowa Elżbieta na koniu

Królowa Elżbieta II – pogrze księcia Filipa

Królowa Elżbieta II – pogrze księcia Filipa

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×