Szukaj

Kiedy Kinga Rusin wróci na antenę TVN? Postawiła stacji warunki, które na razie nie są do spełnienia

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin przez wiele lat była gwiazdą telewizji. Od jakiegoś czasu nie pojawia się na ekranie. Czy jest szansa, że wróci do występów przed kamerą? 

Kinga Rusin poprowadziła pierwszy odcinek Dzień Dobry TVNOd tego momentu przez 15 lat gościła na ekranie śniadaniówki, gdzie partnerowali jej m.in. Piotr Kraśko oraz Marcin Meller. Prezenterka cieszyła się sporą popularnością wśród widzów. Dowodem mogą być pozytywne komentarze pod jej adresem, które pojawiały się w internecie.

W sierpniu 2020 roku dziennikarka ogłosiła, że odchodzi ze śniadaniówki. O swojej decyzji poinformowała w oficjalnym oświadczeniu. Podziękowała ekipie i widzom za wspólnie spędzone lata. Podkreśliła, że nie zamierza znikać z telewizji – chce wrócić z innym, ambitniejszym projektem:

Jeśli chodzi o telewizję – wiem co chcę robić i wiem czego nie chcę. Waham się co do kilku propozycji. Z pewnością chciałabym prowadzić program ostrzejszy, bardziej kontrowersyjny. Realizacja moich konkretnych wizji nie jest łatwa. Rozmowy trwają. Chcę też zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty – robiłam to, kiedy mieszkałam przez kilka lat w USA, zawsze to kochałam.

Kinga Rusin: dlaczego nie wraca do telewizji? Eksperci komentują

Rusin jesienią uciekła z Warszawy – najpierw na Mazury, potem na Malediwy, skąd wraz ze swoim partnerem, Markiem Kujawą, zarządzają swoim kosmetycznym imperium. Zakochani tworzą udany związek od dziesięciu lat. Uczucie między nimi wydaje się być tak silne, jak na początku znajomości. Dowodem mogą być zdjęcia, które pojawiły się w sieci w walentynki.

Fani Kingi Rusin czekają na moment, w którym dziennikarka ponownie pojawi się w telewizji. Wydaje się jednak, że nie nastąpi to w ciągu najbliższych tygodni. TVN już zaprezentował wiosenną ramówkę – nie ma w niej programu, którego gospodynią byłaby dziennikarka. Party donosi, że wspomniana stacja nie stworzy go w najbliższym czasie:

Jak dowiedziało się Party w biurze public relations TVN, stacja ogłosiła już wszystkie nowości, a to znaczy, że w najbliższym czasie Kingi w TVN po prostu nie będzie – czytamy w dwutygodniku.

Głos w tej sprawie zabrali eksperci. Weronika Szwarc-Bronikowska, medioznawca i wiceprezes zarządu domu mediowego Media People, oceniła, że być może Rusin postawiła stacji warunki, które są nie do spełnienia. Chciałaby poprowadzić ambitny program, a to wiążę się ze znacznie niższą oglądalnością, niż notują sprawdzone formaty rozrywkowe:

Stacje telewizyjne najczęściej stawiają na sprawdzone formaty z przewidywalą wysoką widownią, bo to właśnie od liczby widzów zależy, ile zarobią na reklamach. Ambitniejsze programy, takie jak chce prowadzić pani Kinga, niestety w Polsce mają niższą oglądalność – tłumaczy w Party. 

Profesor Wiesław Godzic mówi, że być może Kinga Rusin na razie nie wraca do pracy na wizji, bo chce od niej odpocząć:

Zawód dziennikarza jest bardzo wymagający i wyczerpujący emocjonalnie. W tej pracy właściwie się nie odpoczywa. Kiedy jesteś na samej górze, to nie odchodzisz bez wyraźnego powodu. Tym bardziej że branża nieustannie poszukuje nowych i uśmiechniętych twarzy. Może Kinga ma dość i chce odpocząć?

Z kolei profesor Maciej Mrozowski mówi, że Kinga nie zamknęła sobie drogi powrotu do telewizji:

Odeszła jako osoba nieskompromitowana, a całe pokolenie 50-latków przegląda się w niej jak w lustrze. Oni za nią tęsknią, po cichu zazdroszczą sukcesu, bo sami chcieliby już odpoczywać na tej egzotycznej wyspie.

Tęsknicie za programami Kingi Rusin?


Kinga Rusin nazwała rodaków cebulakami

Kinga Rusin nazwała rodaków cebulakami

Kinga Rusin zdradziła, co u niej słychać

Kinga Rusin zdradziła, co u niej słychać

Kinga Rusin wsparła Domy Samotnej Matki

Kinga Rusin wsparła Domy Samotnej Matki

Dodaj komentarz