Kinga Duda chce zataić pewien fakt z przeszłości? Prezydent może nie być zadowolony, jak się o tym dowie

Kinga Duda

Kinga Duda

Kinga Duda pracuje w jednej z prestiżowych kancelarii prawnych. Chociaż jej przeszłość jest niemal nieskazitelna, można odnieść wrażenie, że córka prezydenta próbuje ukryć jeden fakt ze swojego życia.

Kinga Duda od dawna koncentruje się na karierze prawniczej. Najpierw skończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, potem odbyła staż w kancelarii prawnej, później przez kilka miesięcy pracowała w Londynie.

Gdy wróciła do Polski, nieodpłatnie pełniła funkcję społecznego doradcy prezydenta. Duda wspomnianej funkcji już nie piastuje, o czym poinformowała Zofia Romaszewska, etatowy doradca prezydenta. W rozmowie z tygodnikiem Wprost powiedziała:

Kinga Duda nie piastuje żadnej funkcji i nie jest już społecznym doradcą prezydenta.

Nie oznacza to, że Kinga narzeka na nadmiar wolnego czasu. Podobnie jak inni aplikanci rozpoczęła praktykę zawodową w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza. Zajęcia, które potrwają przez kilka miesięcy, będą mieć zarówno charakter praktyczny, jak i teoretyczny.

Kinga Duda próbuje ukryć pewien fakt z przeszłości?

Kinga Duda pracuje też w jednej z warszawskich kancelarii prawnych. Zajmuje się sporami sądowymi i arbitrażowymi. Jak możemy przeczytać w krótkim biogramie, który umieszczono na stronie, mimo młodego wieku, córka prezydenta ma niemałe doświadczenie:

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Columbus School of Law (Washington D.C.)(LL.M), przewodnicząca Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ. Uczestniczyła w licznych konkursach międzynarodowych z zakresu mediacji i arbitrażu międzynarodowego, m.in. Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. Doświadczenie zdobywała w polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych, przed dołączeniem do zespołu odbywała staż w jednej z czołowych kancelarii prawnych w dziedzinie arbitrażu międzynarodowego w Londynie.

Kinga Duda, screen maruta.pl

Kinga Duda, screen maruta.pl

Co ciekawe w opisie zabrakło wzmianki o tym, że Kinga Duda pełniła funkcję społecznego doradcy prezydenta. Czy chce ukryć to przed potencjalnymi klientami? Super Express zauważa, że być może 25-letnia prawniczka nie wspomniała o tym fakcie w swoim biogramie, bo jej posada ma niewiele wspólnego z tym, z czym zajmuje się w kancelarii:

Być może Kinga Duda uznała, że ta posada nie zbyt wiele wspólnego z jej specjalizacją, czyli międzynarodowym arbitrażem handlowym i inwestycyjnym oraz prawem prywatnym międzynarodowym, dlatego uznała, ze nie warto o tym wspominać.

Podzielacie te opinie?


Kinga Duda, screen maruta.pl

Kinga Duda, screen maruta.pl

Kinga Duda

Kinga Duda

Agata Duda i Kinga Duda na zaprzysiężeniu

Agata Duda i Kinga Duda na zaprzysiężeniu

Komentarze

 • bibi pisze:

  Prezydent Kwaśniewski ma córkę i żonę z wielką klasą. Prostak to zawsze prostak niezależnie od „papieru=”wykształcenia”!

 • ania pisze:

  wykształcenie to jedno,a to komu się”służy”to już inna sprawa-doktorant,który dla kariery ola ł prawo,sprzeniezył się swojemu promotorowi,złamał prawo,łamie konstytucję-i co z tego,że wykształcony prawnik jak na kolanach-ale są też niezależni prawnicy i życzę Pani Kindze,żeby zawsze była niezależną osobą i zawsze postępowała zgodnie z prawem/niech nie bierze wzoru z tatusia

  • Jarosław Kaczyński pisze:

   podpusuje się pod komentarzem,ponieważ miałem napisać coś takiego acz oczywistego.

 • Gość pisze:

  Tatus to potomek upa i jako student to w wierszach dobitnie ujawnij

  • Gość Ulena pisze:

   Ten brukowiec musiał obrzucic córke prezydenta błotem ohyda niech się zajmie głupia Kwaśniewska

 • Gość pisze:

  Gosc,ktory wpisal komentarz o godzinie 15:00 Wstydze sie za Pana!!! Nie patrzmy na Dzieci Politykow przez Pryzmat ich Rodzicow!!!

 • Gość co łączy kropki pisze:

  Do zbadania. Jakiś czas temu mówiło się, że Kinga ma wyjść za mąż za syna ordynator. Czy to czasem nie będzie 29 maja br. i dlatego te dziwne znoszenie obostrzeń od soboty a nie od poniedziałku?

 • GośćJoanna pisze:

  To jest prawdziwa elita polska. Wykształconą,skromna.

 • GOśćKRYSIA CLASSEN pisze:

  PIEKNA DOBRZE WYCHOWANA DOBRZE WYKSZTALCONA IBARDZO ZDOLNA WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO 🥀🌵🥀🌵🥀🌵

  • ania pisze:

   potwierdzam,ale niech nie bierze przykładu z tatusia,który mimo tytyłu naukowego olał promotora i jego rady,olał konstytucję i podporządkował się prezesowi-smutne to

 • GośćKRYSIA CLASSEN pisze:

  PIEKNA DOBRZE WYCHOWANA DOBRZE WYKSZTALCONA I BARDZO ZDOLNA JA BARDZO SZANUJE TAKICH LUDZI WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO🥀🌵🥀🌵🥀🌵🥀🌵

  • Gość pisze:

   sa piekniejsze i tez wyksztalcone,ale o nich sie nie pisze tyle ,bo nie maja ojca niby prezydenta

  • kolkaa pisze:

   Czy ona chce aby o niej pisano ? jest na świeczniku jako córka prezydenta , więc o niej sie pisze. Myślę, że jej wykształcenie jest bardzo dobre, a inni nasi prezydenci chcieliby mieć takie fajne dzieci ( Wałęsa, Kwaśniewski i Komorowski)

 • Gość pisze:

  chyba ten tytul dostala dzieki Tatusiowic…o jezeli tak wyksztalcona jak tatus to dziekuje w przyszlosci za porady

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×