Młody rewolucjonista trzęsie polską polityką. Kim jest Jan Śpiewak, który ujawnił jedną z największych afer w kraju?

Jan Śpiewak kto to?

Jan Śpiewak kto to?

Jan Śpiewak z Miasto Jest Nasze ujawnił aferę reprywatyzacyjną

Od ponad tygodnia cała Polska żyje tzw. „aferą reprywatyzacyjną”, która ma swój początek w Warszawie. Jan Śpiewak, radny stowarzyszenia Miasto Jest Nasze od trzech lat nagłaśnia sprawę, która wydaje się zupełnie nieprawdopodobna. Chodzi o wyłudzanie atrakcyjnych działek w centrum miasta przez mafię z przyzwoleniem urzędników stołecznego ratusza.  W Warszawie ten proceder trwa od wielu lat. Tzw. kuratorzy, legitymujący się sfałszowanymi papierami przejmują grunty z nieruchomościami warte miliony (czasami za 50 zł!) i wyrzucają ludzi na bruk, odsprzedając działki inwestorom. Pisaliśmy już wcześniej o metodach działania tych osób w artykule o wznowieniu śledztwa w sprawie Joli Brzeskiej.

Jest to niezwykle dramatyczna i niespotykana nigdzie do tej pory sytuacja, kiedy na cierpieniu dziesiątek tysięcy ludzi bogaci się kilka osób z pewnego układu, a dzieje się to wszystko z przyzwoleniem i przy współpracy stołecznych urzędników.

Za ujawnienie całej afery odpowiada jeden skromny 30tolatek, który wraz ze swoim założonym trzy lata temu stowarzyszeniem od trzech lat nagłaśnia tę obrzydliwą sytuację. Kim jest i co wiemy o młodym rewolucjoniście, który zatrząsł, trzęsie i jak się zapowiada-będzie trząsł polską sceną polityczną?

Kim jest Jan Śpiewak?

Jan Śpiewak urodził się 8 lutego 1987, jest studentem socjologii i aktualnie pisze doktorat o (jakżeby inaczej!) aferach związanych z budową miasteczka Wilanów. Śpiewak jest synem profesora Pawła Śpiewaka, ale idzie swoją ścieżką, zupełnie nie wchodząc w interakcje z ojcem. Jest też kuzynem niesławnego Jakuba Śpiewaka, ale panowie nawet się nie znają. „Enfant terrible polskiej polityki” jak określił go Newsweek mieszka w Warszawie, jest radnym stowarzyszenia Miasto Jest Nasze w dzielnicy Śródmieście i jednocześnie przewodniczącym prawie 200tu osobowego MJN. Jak udało nam się dowiedzieć dawno temu, Śpiewak był wolontariuszem w sztabie Hanny Gronkiewicz-Waltz, i jak sam stwierdził „dzięki temu otworzyły mu się oczy”.

Młody niepokorny Jan Śpiewak od zawsze słynął ze swojej bezkompromisowości i jak mówią nam osoby będące blisko Śpiewaka „ma niezłomne zasady, charakter, wielką wrażliwość na krzywdę ludzką i jest kryształowo uczciwy”. Zadaje niewygodne pytania, nagłaśnia podejrzane transakcje, grzmi, żąda wyjaśnień, składa doniesienia do prokuratury i idzie na czołówkę z bardzo potężnymi, bogatymi ludźmi z podniesioną przyłbicą. Miał już zresztą wytoczone dwa procesy przez tzw. handlarzy roszczeniami, oba procesy wygrał.

Kiedyś zajmował się produkcją filmową i napisał scenariusz oraz wyprodukował film „Osiem historii, które nie zmieniły świata”, jednak porzucił świat filmu, kiedy zobaczył jaka jest skala korupcji i nieuczciwości w warszawskich urzędach.

Dzisiaj Jan Śpiewak nie ma czasu na nic, jest rozrywany przez media i postrzegany jako ten, który zatrzęsie układem. Stara się żyć normalnie ale przy tej ilości telefonów, wywiadów i spotkań jest marnie z wolnym czasem. Jak dowiedział sie JastrząbPost, Jan Śpiewak ma narzeczoną, Joannę Kawalec, z którą niedawno wspólnie kupili mieszkanie. Bardzo urzekający jest fakt, że Śpiewak jest znany jako miłośnik psów –

Razem z Asią mają najsłodszego na świecie Kapitana Wronę, z którym Śpiewak jest widywany – Wrona ciągnie do przodu, a Śpiewak cały czas w telefonie pochłonięty walką z niesprawiedliwością i ludzka krzywda. On zresztą jest tym pochłonięty 24/7 – ostatnio pojechał nad morze i spędzał większość czasu z nosem w komputerze, jak nikomu zależy mu na rozwiązaniu kwestii dzikiej reprywatyzacji – mówi nasze źródło

Czyżby pojawił się na polskiej scenie politycznej młody, uczciwy rewolucjonista, który mówi prawdę i nie daje się wciągać w żadne układy, walcząc o zwykłych ludzi…? Z takimi priorytetami, charyzmą i aparycją wróżymy Śpiewakowi wielką przyszłość i z całej siły trzymamy kciuki za jego powodzenie!

Jan Śpiewak wygrał w sądzie! Były wiceminister obrony odgraża się mu na Facebooku! „Będzie zażalenie”

Młodzi, gniewni i wkurzeni – kim są ludzie Jana Śpiewaka? O aktywistach z Miasto Jest Nasze mówi cała Polska [DUŻO ZDJĘĆ]

Zobacz: Magda Gessler ostro o Hannie Gronkiewicz-Waltz: „Wstyd i skandal! Ignoruje Polskę!”. Dalej jest jeszcze mocniej! [TYLKO U NAS]

jan śpiewak

Jan Śpiewak kto to? Wikipedia


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×