Szukaj

Kiedy książę Harry wróci do Meghan? Ekspert ujawnia, jak długo pozostanie z rodziną królewską

Książę Harry

Książę Harry

Co czeka księcia Harry'ego po pogrzebie księcia Filipa? Przed powrotem do Los Angeles będzie musiał stawić czoła spotkaniu z rodziną królewską. Jak się ono potoczy? W grę wchodzą dwie opcje.

Rodzina królewska od kilku dni jest pogrążona w żałobie po śmierci księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety II zmarł w piątek, 9 kwietnia, niecałe dwa miesiące przed swoimi setnymi urodzinami. Ze względu na epidemię koronawirusa w jego pogrzebie będzie uczestniczyło jedynie 30 osób (pełna lista tutaj). Żałobnicy będą musieli ubrać się w odpowiedni sposób. Monarchini przedstawiła szczegółowe wytyczne dotyczące wyglądu.

Co czeka księcia Harry’ego po pogrzebie księcia Filipa?

Wśród żegnających Filipa nie zabraknie księcia Harry’ego, który przyleciał wprost ze Stanów Zjednoczonych, gdzie na co dzień mieszka. Jego małżonka Meghan Markle nie towarzyszy mu w tej podróży. Ze względu na fakt, że jest na końcówce drugiej ciąży, nie zdecydowała się na podróż samolotem. Przekazała jednak kondolencje królowej Elżbiecie II, która rozumie jej decyzję.

Książę Harry przyleciał do Wielkiej Brytanii po kilkumiesięcznej nieobecności. Od ponad roku mieszka za oceanem, gdzie niedawno rozpoczął pracę. Wcześniej wraz z żoną udzielili wywiadu Oprah Winfrey, w którym ujawnili skrywane dotąd sekrety z życia rodziny królewskiej. Podobno od tego momentu relacje między mężem Meghan a resztą bliskich są bardzo napięte.

Czy rodzinie królewskiej uda się porozmawiać przy okazji wizyty księcia Harry’go w ojczyźnie? Ekspert królewski Russell Myers w rozmowie z zagranicznymi mediami przedstawił dwa scenariusze, jakie najprawdopodobniej mogą się zrealizować.

Pierwszy z nich mówi, że wnuk Elżbiety II tuż po pogrzebie wróci do USA, gdzie czeka na niego ciężarna żona. Ekspert twierdzi, że nie jest to czas i miejsce na to, by wyjaśniać rodzinne spory:

Z pewnością Karol nie może się doczekać, aby zobaczyć Harry’ego. Jest to pierwszy raz, kiedy będzie z powrotem w kraju od ponad roku, od kiedy zrezygnował z pełnienia swoich obowiązków w rodzinie. Będzie to też pierwszy raz kiedy zobaczą się twarzą w twarz od czasu wywiadu z Oprah. Jest strasznie dużo rzeczy do powiedzenia na ten temat. Rany są wciąż otwarte – cytuje wypowiedź eksperta The Mirror.

Drugi scenariusz jest bardziej prawdopodobny i zarazem mniej optymistyczny dla Harry’ego. Jednak Mirror zaznacza, że wciąż nie brzmi aż tak ponuro, jak spekulowano na początku:

Być może pewne rzeczy zostaną powiedziane, ale chodzi tu przede wszystkim o upamiętnienie księcia, a bracia nie będą chcieli tego umniejszać. To nie będzie czas na roztrząsanie tego, co było, ale kilka niewygodnych pytań może paść.

O tym, co naprawdę wydarzy się za kulisami, prawdopodobnie nigdy się oficjalnie nie dowiemy.


Książę Harry uczcił księcia Filipa

Książę Harry uczcił księcia Filipa

książę Harry u Jamesa Cordena

książę Harry u Jamesa Cordena

Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×