Karolina Gruszka ma stwardnienie rozsiane. Aktorka pierwszy raz zwierzyła się z walki z poważną chorobą

Karolina Gruszka

Karolina Gruszka

Karolina Gruszka to aktorka, która zawsze starała trzymać się z dala od blasku fleszy. W weekend odwiedziła jednak Dzień Dobry TVN, decydując się na bardzo osobiste wyznanie. Gwiazda choruje na stwardnienie rozsiane. 

Karolina Gruszka to niezwykle utalentowana polska aktorka filmowa i teatralna. W dotychczasowej karierze aż czterokrotnie była nominowana do Orłów. Na scenie zadebiutowała już jako mała dziewczynka. Mając zaledwie 9 lat, wystąpiła w Dyskotece Pana Jacka. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 2003 roku. Na swoim koncie ma wiele znakomitych ról i wspaniale układa się także jej życie prywatne. Jest żoną rosyjskiego reżysera Iwana Wyrypajewa. Małżonkowie w 2012 doczekali się dziecka, na świat przyszła ich córeczka Magdalena.

Aktorka stara się żyć z dala od blasku fleszy. Rzadko pokazuje się na branżowych imprezach, chyba że są to premiery. Nie zwierza się z codzienności w mediach społecznościowych, ale zdarza jej się udzielić wywiadu. W miniony weekend pojawiła się w Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedziała o chorobie, z którą się zmaga.

Karolina Gruszka ma stwardnienie rozsiane. Opowiedziała o walce z chorobą

Karolina Gruszka ma zaledwie 44 lata, a już mierzy się z bardzo poważną chorobą. Aktorka podczas wizyty w śniadaniówce TVN opowiedziała o stwardnieniu rozsianym. Na zwierzenia zdecydowała się w słusznym celu. Została ona ambasadorką kampanii społecznej NEUROzmobilizowani, która ma na celu przybliżyć społeczeństwu schorzenie, na które cierpi gwiazda.

Decyzję o włączeniu się do kampanii NEUROzmobilizowani podjęłam, bo jestem przekonana, że warto głośno mówić i edukować na temat chorób, które dotykają coraz większej części społeczeństwa, a w tym przypadku szczególnie często ludzi młodych, planujących życie, zakładających rodziny, uczących się czy rozpoczynających prace. Również dlatego, że doskonale wiem, z czym mierzy się osoba słysząca diagnozę i żyjąca z chorobą – mówiła w DDTVN.

Aktorka swoim udziałem w akcji chce zwrócić uwagę przede wszystkim na profilaktykę zdrowotną, która na pozwala wykryć chorobę na bardzo wczesnym etapie. Wtedy możliwe jest zahamowanie jej objawów i całkowicie normalne życie po wdrożeniu odpowiedniej terapii. Karolina przyznała, że dwa razy do roku przyjmuje lek i od lat nie ma żadnych objawów, czuje się wręcz jak osoba całkowicie zdrowa.

Całkowicie zahamowała chorobę. Lek przyjmuję dwa razy w roku. Od lat funkcjonuję w 100 procentach normalnie. Tak naprawdę to zapominam o SM, nie myślę o sobie jak o osobie chorej. Jestem tutaj, żeby wlać trochę optymizmu w SM. Normalne życie jest możliwe, pod warunkiem, że choroba zostanie wcześnie wykryta.

Swoim zaangażowanie w kampanię gwiazda ma także nadzieję na zmiany dotyczące refundacji leków. Te, które lekarze podają w tak zwanej pierwszej linii, nie zawsze są skuteczne. Preparty specjalistyczne niestety są bardzo drogie i refundowane tylko w części.

Szereg leków z tzw. pierwszej linii podlega refundacji. Dostępne są również farmaceutyki stosowane u pacjentów, u których preparaty z pierwszej linii okazały się nieskuteczne, ale refundowane są tylko częściowo. Leki o tzw. wysokiej skuteczności, czyli takie, które przyjmuję, nie podlegają refundacji. Bardzo chcemy, żeby to się zmieniło – stwierdziła.

Karolina po raz pierwszy zdecydowała się na tak odważne wyznanie. Aktorka nigdy wcześniej nie poruszała w wywiadach kwestii osobistych, a tym bardziej nie gościła w formatach śniadaniowych, opowiadając o tym, co dzieje się w jej życiu prywatnym. Całą rozmowę możecie obejrzeć poniżej.

Mamy nadzieję, że jej zaangażowanie w akcje przyniesie pozytywne skutki, a świadomość społeczna o stwardnieniu rozsianym będzie znacznie większa.


Karolina Gruszka - premiera filmu Miasto

Karolina Gruszka - premiera filmu Miasto

Karolina Gruszka - gwiazdy przed studiem Dzień Dobry TVN

Karolina Gruszka - gwiazdy przed studiem Dzień Dobry TVN

Karolina Gruszka, Iwan Wyrypajew

Karolina Gruszka, Iwan Wyrypajew

Komentarze

  • Gość pisze:

    Taki live nie znam ale pewnie jak inni doźyje emy przynajmniej ma co gadac nie ma źadnego stwardnienia raka hiva to pomysł lekarzy na dodacje na nowy domi tak źeby cos się działo końska twarz ale w przedszkolu ani na emie nikt na to nie patrzy bo prawie wszyscy są równi niech bedzie po negocjacjach źe się nie znamy i nie poznamy wyszło dno ale z jajem i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×