Wirtualna Polska

Karol III zwołuje spotkanie rodzinne. Czy to wreszcie położy kres wszystkim problemom w jego domu?

Karol III zwołuje spotkanie rodzinne. Czy to wreszcie położy kres wszystkim problemom w jego domu?

Książę William, Książę Harry, Karol III

Karol III ma dość piętrzących się w rodzinie problemów i zdecydował o wezwaniu wszystkich skonfliktowanych członków do Balmoral. Czy rozmowy na szczycie położą kres wszystkim waśniom wśród royalsów?

Wirtualna Polska

Król Karol III spędza lato w tej samej rezydencji, którą ukochała jego matka, Elżbieta II. Do Balmoral planuje także zaprosić swoje dzieci, by wyjaśniły między sobą wszystkie konflikty.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Spotkanie na szczycie rodziny Karola III

W związku z krytycznymi nagłówkami dotyczącymi króla Karola III, źródła New Idea ujawniają, że monarcha postanowił wykorzystać swój wolny czas w zamku Balmoral w Szkocji, aby zorganizować obowiązkowy szczyt rodzinny. W nadchodzących tygodniach książę i księżna Walii oraz królowa Camilla mają przybyć do Szkocji, aby omówić przyszłość rodziny.

Król przygotowuje się do konfrontacji z księciem Williamem w sprawie napięć, związanych z jego ukochaną wakacyjną posiadłością Llwynywermod w Walii. Nieruchomość jest własnością Księstwa Kornwalii, nad którym obecnie panuje William. Podobno zdecydował się obciążyć ojca czynszem, jeśli ten chce pozostać w posiadłości.

Przyszły król nie tylko domaga się czynszu od Karola III, ale chce także wydzierżawić posiadłość, gdy król nie będzie z niej korzystał. Mówi się, że ta decyzja wprawiła króla w zakłopotanie, ponieważ musiałby teraz usunąć wszystkie swoje rzeczy osobiste z domu z trzema sypialniami. New Idea podejrzewa, że ta walka wynika z szerszego problemu, który prześladuje nowego króla. Ostatnie sondaże pokazują, że Brytyjczycy pozytywnie oceniają Walijczyków w 62 procentach, podczas gdy król Karol otrzymuje zaledwie 50 procent.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W Balmoral ma paść także temat przyszłej, obowiązkowej służby wojskowej dla księcia George’a. Podobno Kate żąda pozostawienia decyzji jej synowi. To nic nowego, że następca tronu służy w armii, robiła tak Elżbieta, Karol, nawet Will i Harry. Jednak księżna obawia się o swojego syna i chce zerwać z tą wielowiekową tradycją.

Czy Harry przybędzie na wezwanie Karola III?

Szczyt w Balmoral będzie wymagał wielu trudnych rozmów, które król wolałby odbyć osobiście – dlatego bardzo oczekuje obecności księcia Sussex. Chce, żeby wyjaśnił wszystko razem z resztą rodziny, a nie pocztą pantoflową. Mówi się, że rosnąca niechęć między jego synami, książętami Williamem i Harrym, bardzo niepokoi króla. Właśnie dlatego podobno poprosił Harry’ego o podróż z Kalifornii do letniego zamku rodziny królewskiej. Mówi się, że najwyższym priorytetem króla jest stworzenie harmonii w rodzinie, zwłaszcza że król się starzeje i nie chce zostawiać rodziny pogrążonej w chaosie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sam Harry napisał o obawach Charlesa w swoim pamiętniku Ten drugi. Mówi się, że Karol III  koncentruje się na przywróceniu reputacji rodziny poprzez zjednoczenie Waliczyków i Sussexów. Chociaż Harry wciąż sprawia wrażenie dumnego, źródła wciąż twierdzą, że jego kłopoty w USA mogą skłonić go do uzdrowienia relacji z bratem. W zeszłym tygodniu źródła In Touch Weekly twierdziły, że Harry potajemnie skontaktował się z Willem przez telefon, nie mówiąc o tym swojej żonie.

Jak sądzicie? Takie spotkanie rozwiąże wszystkie problemy?

Wirtualna Polska

Król Karol III

Król Karol III

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Karol III, Królowa Camilla

Karol III, Królowa Camilla

Meghan Markle

NEW YORK, NEW YORK - MAY 16: Prince Harry, Duke of Sussex and Meghan, The Duchess of Sussex attend the Ms. Foundation Women of Vision Awards: Celebrating Generations of Progress & Power at Ziegfeld Ballroom on May 16, 2023 in New York City. (Photo by Kevin Mazur/Getty Images Ms. Foundation for Women)

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×