Kaczorowska swoim postem wsadziła kij w mrowisko. Jest rekcja kolejnych gwiazd. Nosowska wymiata

Kaczorowska w ogniu krytyki

Kaczorowska w ogniu krytyki

Agnieszka Kaczorowska opublikowała post, w którym skrytykowała rzekomą Modę na brzydotę na Instagramie. Z pewnością nie spodziewała się takiej reakcji sieci. Po Karolinie Korwin Piotrowskiej i Maffashion kolejne osoby krytykują jej wpis. Kasia Nosowska, jak zawsze w swoim stylu, dała znać, co myśli na ten temat.

Agnieszka Kaczorowska w sobotę postanowiła podzielić się w sieci swoimi przemyśleniami na temat postrzegania piękna oraz faktu, że jej zdaniem Instagram ostatnio skupił się na promowaniu brzydoty.

Obserwuję obecnie modę na brzydotę. Trochę wydaje mi się, że wynika z chęci przeciwstawieniu się instagramowemu pięknu, które narzuciło pewne standardy, a z drugiej ze zbyt skrajnego pojmowania takich haseł jak #bodypositive. Po co na siłę robić z siebie „taką zwyczajną”, zamiast „wyjątkową i niepowtarzalną”?Po co być „zmęczoną” i w tym taką „prawdziwą” jak można koncentrować się na swojej sile ? Po co eksponować swoje wady, mówiąc o „dystansie” jak można po prostu je akceptować, żyć sobie z nimi spokojnie, a budować markę osobistą opartą na superlatywach?

Następnie wyjaśniła, dlaczego uważa, że jest to moda szkodliwa. Podkreśliła, że należy koncentrować się na pozytywach, a nie być negatywnym, i jak to malowniczo określiła taplać się w Twoim lub czyimś błotku.

Z pewnością tancerka nie spodziewała się, że jej słowa wywołają prawdziwą burzę w sieci. Jej post został odebrany jako szkodliwy i skrytykowały go już między innymi Karolina Korwin Piotrowska i Maffashion. Pisaliśmy o tym tutaj.

Agnieszka Kaczorowska już wytłumaczyła się ze swoich słów i nawet przeprosiła tych, którzy poczuli się urażeni jej postem, ale niesmak pozostał i echo ciągle odbija się w sieci.

Na temat wpisu tancerki wypowiedziała się tez Kasia Nosowska i psychiatra Maja Herman.

Kasia Nosowska komentuje wpis Agnieszki  Kaczorowskiej

Kasia Nosowska znana jest z humorystycznego sposobu, w jaki prowadzi swoje social media. Nie oznacza to, że nie porusza istotnych z jej punktu widzenia spraw. Nie przeszła obojętnie wobec wpisu Agnieszki Kaczorowskiej. Na jej Instagramie pojawiło się wideo z mopsem Jadzią w roli głównej.

Wokalistka zwraca się słowami celebrytki do psiaka, wyraźnie ironizuje.

Moda na brzydotę. Test posta pewnej tancerki na mopsie Jadzi. Jej reakcja jest jedynie słuszna:) – napisała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Nosowska (@nosowska.official)

Po co na siłę robić z siebie taka zwyczjną, zamiast wyjatkową, Jadziu, he? Jadziu, po co być zmęczoną i w tym taką prawdziwą? […] Po co eksponować swoje wady, mówiąc o dystansie? – ironizuje Nosowska.

Pod jej postem masowo wypowiadają się internauci, którzy uważają, że wyraz pyszczka mopsa Jadzi, jest najlepszym komentarzem dla całej sprawy. Kasia Nosowska z taktem i odpowiednią dozą humoru podsumowała rozważania Kaczorowskiej.

Maja Herman komentuje wpis Agnieszki Kaczorowskiej

Dużo poważniej zrobiło się w poście na profilu psychiatrki Mai Herman. Terapeutka obszernie skomentowała wpis Kaczorowskiej, nie podając przy tym jej nazwiska, ale cytaty nie pozostawiają wątpliwości.

Piękno to z definicji coś,czego nie da się określić w sposób jednoznaczny i obiektywny. To zawsze subiektywne doznanie. ALE!!!
Dlaczego posty Pani X są tylko słowami wypełniającymi internet? Bo z zasady pisanie takich postów ma zrobić ruch na koncie. Tylko tyle. A co tam, że osoby z niepełnosprawnościami mogą poczuć się źle, przecież widać od razu, że to o nikogo nie chodzi, jak o samą Panią X.I o jej popularność.I jej trudności.Nawet tej próby uogólnia, nie będę komentować, bo od błędów poznawczych ten post się ugina – zaczyna Herman.

Następnie psychiatrka wyjaśniła na przykładzie własnego kompleksu, gdzie leży błąd w rozumieniu sprawy przez tancerkę. Podsumowała także poruszaną kwestię:

Jeśli nie uważamy się za pięknych, piękne, nie będziemy zauważać, że piękno nas otacza. Nie ma żadnej #modanabrzydote na insta, jest trend (nie tylko w necie) na zauważanie drugiego człowieka. Jest #modanaludzi, na ludzi medialnych i na ludzi których nie stać na miliony osób, które będą pracować nad ich wizerunkiem. I tyle. To boli, ja wiem. Że można stać się popularnym tylko dzięki mediom społecznościowym […].

W komentarzu dodała:

Jeśli sami nie czujecie się piękni, to okej, ale nie musicie mówić że instagram zalany jest brzydotą.

Całość wpisu Herman w naszej galerii. Tez uważacie post Agnieszki Kaczorowskiej za szkodliwy?


Maja Herman - komentarz do postu Agnieszki Kaczorowskiej

Maja Herman - komentarz do postu Agnieszki Kaczorowskiej

Maja Herman - komentarz do postu Agnieszki Kaczorowskiej

Maja Herman - komentarz do postu Agnieszki Kaczorowskiej

Maja Herman - komentarz do postu Agnieszki Kaczorowskiej

Maja Herman - komentarz do postu Agnieszki Kaczorowskiej

Komentarze

 • Gość 123 pisze:

  Nosowska jak zawsze w punkt !!!!

 • Gile w nosie pisze:

  Jasne, najlepiej wyglądać jak wór kartofli…skoro obrzydliwość jest w cenie…

 • Gość pisze:

  Pani psychoterapeutka powinna szybko przypomnieć sobie gdzie odłożyła słownik.

 • Viki pisze:

  Nasze idolki poprostu chcą pokazać jakie są zwyczajne i przyziemne.Pokazują swoje mankamenty zmęczenie blizny żeby nam szaraczkom było lżej w życiu.. To ich gra żebyśmy bardziej ich polubiły A my mamy dość oglądania ich pryszczatych buzi i rozstępów haha

 • Gość... trafiła w punkt pisze:

  No i dobrze napisała. Co mnie obchodzi zmęczenie i jojczenie jakichś celebrytek? A to ciąża, a to nadwaga a to pryszcz na czterech literach, a to bluzgi … no kaman! Jakieś nowomodne luzactwo natrętnie propagowane z samozachwytem… brrr… fuj!
  Mamy swoje własne „brzydoty” i nie trzeba kupy na wynos.

 • Gość pisze:

  Fakt, Nosowska z Jadzią wymiata 🙂

 • Gość pisze:

  Pani tancerka jest po prostu głupia, mędrkuje ponad stan swojego umysłu, zatem pustak

  • Jaćka pisze:

   Żenujące odpowiedzi celebrytów/piosenkarek/szafirek/ terapeutów pożal się Boże, na żenujące teksty jakiejś celebrytki ależ jedzie agrechą mili Państwo🤯

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×