Szukaj

Eurowizja 2021: TVP oficjalnie o reprezentancie Polski. „Nareszcie możemy Wam zdradzić piosenkę”

Eurowizja 2021 Polska

Eurowizja 2021 Polska

TVP bardzo długo trzymało widzów w niepewności i nie zdradzało reprezentanta naszego kraju na Eurowizji 2021. Kiedy poznamy nazwisko i piosenkę artysty?

Konkurs Piosenki Eurowizji od wielu lat wzbudza ogromne emocje. Widowisko jest organizowane od 1956 roku i ma ogromną tradycję. Każda kolejna emisja wzbudza wielkie emocje. Na najlepsze wykonanie podczas konkursu mogą głosować zarówno jurorzy zgromadzeni w poszczególnych krajach, jak i widzowie z całej Europy. Polska od wielu lat uczestniczy  wokalnych zmaganiach, a największy sukces jak na razie odniosła Edyta Górniak, która zajęła drugie miejsce, reprezentując nas w 1994 roku.

O tym, że Eurowizja gromadzi przed telewizorami ogromną liczbę fanów, może świadczyć fakt, że jest to jedno z najchętniej oglądanych niesportowych wydarzeń międzynarodowych na świecie. Koncert każdego roku ogląda nawet 300 milionów widzów, co jest wręcz oszałamiającym wynikiem. W zeszłym roku ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie nie odbyło się. Nasz kraj miała wówczas reprezentować Alicja Szemplińska. Czy artystka pojawi się w tym roku w Holandii?

Eurowizja 2021: Kiedy TVP ogłosi reprezentanta?

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji ma się dobyć 18, 20 i 22 maja w Rotterdamie. Polska jest jednym z ostatnich krajów, który do tej pory nie podał nazwiska artysty, który pojawi się na scenie. Większość państw ujawniła już swoich reprezentantów, a Polacy na tę chwilę mogą się jedynie domyślać się, jakiego asa w rękawie ma TVP.

Od kilku tygodni nie brakuje spekulacji fanów na ten temat. W kolorowej prasie przewinęło się już wiele różnych nazwisk. Niektórzy uparcie twierdzą, że będzie to Szemplińska, a Super Express jakiś czas temu zdradził, że w Rotterdamie według ich ustaleń pojawi się Rafał Brzozowski.

Telewizja Polska postanowiła uciąć dalsze spekulacje i właśnie ogłosiła, że reprezentanta Polski poznamy już 12 marca w programie Pytanie na śniadanie.

Halo Europo. Nareszcie możemy Wam zdradzić polską piosenkę na Eurovision Song Contest 2021. Ogłoszenie już w najbliższy piątek w @pytanienasniadanie w TVP2 . Już się nie możemy się doczekać, a Wy?

Fani pod postem zdecydowanie odetchnęli z ulgą, a wielu z nich pisze, że z niecierpliwością czeka na ogłoszenie wyczekiwanej od tygodni nowiny. Pojawiły się też różne typowania naszego reprezentanta.

A Wy jak myślicie, kogo zobaczymy w maju na scenie w Rotterdamie?


Eurowizja 2020, półfinał 3

Eurowizja 2020, półfinał 3

Eurowizja 2020: Michał Szpak, Cleo, Gromee

Eurowizja 2020: Michał Szpak, Cleo, Gromee

Eurowizja 2019 drugi półfinał, kto awansował?

Eurowizja 2019 drugi półfinał, kto awansował?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×