Szukaj

Judyta Turan nie żyje. Gwiazda „M jak miłość” przegrała walkę z nowotworem. Miała 37 lat

Judyta Turan nie żyje

Judyta Turan nie żyje

Judyta Turan, gwiazda M jak miłość nie żyjeAktorka, której popularność przyniosła rola we wspomnianym serialu, miała 37 lat. O jej śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Serial M jak miłość od wielu lat towarzyszy widzom. Na ekranach zadebiutował w 2000 roku. W kolejnych latach stał się bardzo popularny i do dziś ma stałe grono odbiorców. Dowodem może być fakt, że każdy odcinek przyciąga przed telewizory mnóstwo widzów. Jak podawały niedawno Wirtualne media, serial jest liderem wśród tych oglądanych w poprzednim roku. Średnio każdy odcinek obejrzało 5,06 mln osób.

Judyta Turan z M jak miłość nie żyje

W sobotni poranek media obiegły smutne wieści. Nie żyje Judyta Turan, aktorka, której popularność przyniosły role w serialach M jak miłość, Klan oraz Barwy szczęścia. Występowała też w Pitbullu i Układzie Warszawskim. Kobieta grywała głównie epizodyczne role, jednak i tak dało się ją zauważyć. Regularnie pojawiała się także w teatrze.

Judyta zmarła 12 lutego 2021 roku, o czym poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Na Facebooku opublikowano zdjęcie aktorki, w opisie przekazano smutne wieści:

Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy!

Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy!Fot. arch. ZASP

Posted by Związek Artystów Scen Polskich on Friday, February 12, 2021

Aktorka osierociła dwie córeczki: 8-letnią Emmę i 6-letnią Gretę. Miała 37 lat. Przegrała walkę z nowotworem.

Judyta Turan: choroba. Z czym walczyła?

Pierwsze informacje o tym, że Judyta Turan jest chora pojawiły się w 2019 roku. Aktorka zaapelowała do ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu pieniędzy na kosztowną terapię w Niemczech:

Decyzję o leczeniu i operacji w Niemczech podjęłam ze względu na ogromne doświadczenie w walce z nowotworami. Tu mam szansę, że będę żyć! W Niemczech wykorzystuje się najnowsze i najskuteczniejsze na świecie metody. Bardzo ubolewam, że Polsce takich możliwości jeszcze nie mamy – komentowała na stronie zbiórki.

Gwiazda M jak miłość miała raka piersi HER 2+. W 2018 r. przeszła operację usunięcia ośmiu węzłów chłonnych. Kilka miesięcy później dowiedziała się, że doszło do przerzutów nowotworu do kości.

Film Judyty Turan o chorobie

Pod koniec 2020 roku Turan pokazała w sieci film, w którym wciela się w pięć postaci kobiecych. Nie składa się on z przypadkowych treści. Każdy z tekstów nawiązuje do osobistych przeżyć oraz drogi leczenia aktorki. Judyta podzieliła się nim na Facebooku. W opisie podkreśliła, że „rak był dla niej nowym początkiem”:

“To bardzo złośliwy nowotwór.” Usłyszałam tę diagnozę ponad 2 lata temu. Dla wielu taka informacja oznacza koniec, kres, niemoc. Uważam, że jest zupełnie odwrotnie. Rak piersi HER 2+ był dla mnie nowym początkiem, filmowym szóstym życiem danym od losu, zbudowanym na akceptacji i rozwoju duchowym. Nowotwór to koniec mojego poprzedniego życia, jego pożegnanie, którego nieodłącznym elementem stało się zmierzenie się z traumami, bólem, złymi decyzjami. W filmie wcielam się w 5 ikonicznych postaci kobiecych. Ich monologi zostały stworzone na bazie historycznych materiałów. Nie są to jednak przypadkowe treści. Każdy z tekstów koresponduje bowiem z moimi osobistymi przeżyciami oraz drogą leczenia i zdrowienia. W filmie kryję się w wannie, która staje się mianownikiem wszystkich opowiadanych historii.

SZÓSTE ŻYCIE – PREMIERA FILMU

“To bardzo złośliwy nowotwór.” Usłyszałam tę diagnozę ponad 2 lata temu. Dla wielu taka informacja oznacza koniec, kres, niemoc. Uważam, że jest zupełnie odwrotnie. Rak piersi HER 2+ był dla mnie nowym początkiem, filmowym szóstym życiem danym od losu, zbudowanym na akceptacji i rozwoju duchowym. Nowotwór to koniec mojego poprzedniego życia, jego pożegnanie, którego nieodłącznym elementem stało się zmierzenie się z traumami, bólem, złymi decyzjami. W filmie wcielam się w 5 ikonicznych postaci kobiecych. Ich monologi zostały stworzone na bazie historycznych materiałów. Nie są to jednak przypadkowe treści. Każdy z tekstów koresponduje bowiem z moimi osobistymi przeżyciami oraz drogą leczenia i zdrowienia. W filmie kryję się w wannie, która staje się mianownikiem wszystkich opowiadanych historii.Pomysł i wykonanie:Judy Turan Film powstał dzięki nieocenionemu wsparciu następujacych osób:Adrian PiPaweł GrzybowskiMagia GontarczukJulia TuranMaciej SquareW filmie rozmawiam z wybitnym i najlepszym lekarzem, jakiego znam Dr Januszem Vorreiter em.Projekt zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Posted by Judy Turan Actor on Saturday, December 12, 2020

Dodajmy, że inspiracją w walce z nowotworem dla aktorki była jej mama. Kilkanaście lat wcześniej pokonała nowotwór. Ona także chorowała na raka piersi.


Judyta Turan nie żyje

Judyta Turan nie żyje

Judyta Turan nie żyje

Judyta Turan nie żyje

Judyta Turan nie żyje

Judyta Turan nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×