Kayah i Joanna Przetakiewicz razem na proteście. Szły ramię w ramię, skandując hasła w obronie kobiet

Kayah i Joanna Przetakiewicz

Kayah i Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz i Kayah połączyły siły podczas protestu Ani jednej więcej. Była i obecna żona Rinke Rooyensa demonstrują na ulicach Warszawy.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Joanna Przetakiewicz i Kayah mają bardzo dobre relacje, a była żona Rinke Rooyensa pojawiła się również na jego ślubie z projektantką, a także na niedawnej imprezie kostiumowej, jaka urządzili małżonkowie. Wokalistka zadziwiła wówczas, przebierając się za obecną żonę producenta. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Kobiety postanowiły też, że zademonstrują solidarność i ramię w ramię, pójdą w proteście Ani jednej więcej.  Wszystko pokazały w relacji na Instagramie.

Joanna Przetakiewicz i Kayah na proteście Ani jednej więcej

W sobotę 6 listopada w całej Polsce odbywają się manifestacje pod hasłem Ani jednej więcej!. Uczestnicy demonstracji chcą uczcić pamięć 30-letniej Izabeli, która zmarła w szpitalu w Pszczynie, będąc w 22. tygodniu ciąży. Zmarła najprawdopodobniej w wyniku wstrząsu septycznego – takie są wstępne ustalenia, postępowanie wyjaśniające cały czas bowiem trwa. Jej historia poruszyła wiele osób, które uważają, że może być ofiarą zaostrzenia prawa antyaborcyjnego w Polsce w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.

W związku z tym wiele osób w Polsce wyszło na ulice, aby zaprotestować. Warszawskie ulice ramię w ramię przemierzały Joanna Przetakiewicz i Kayah. Relacja pojawiła się na Instagramach obu pań. Solidaryzują się z innymi demonstrantami.

ANI JEDNEJ WIĘCEJ!
Będziemy się bronić.
Razem.
Ramię w ramię!
Jesteś z nami? #anijednejwięcej #jestesmyrazem #ramiewramie #eranowychkobiet #womenempowerment #womenpower #womensupportwomen

W relacjach Kayah i Przetakiewicz głośno i wyraźnie mówią:

Ani jednej więcej.

Pokazały, jak przebiega marsz po ulicach stolicy. Wśród demonstrujących słychać dziewczęce głosy. Śmierć Izabeli z Pszczyny poruszyła wielu Polaków, a protesty odbywają się w wielu miastach.

  • Jesteście wspaniałe: ani jednej więcej.
  • Ogień, ani jednej więcej.
  • Muszą nas usłyszeć: ani jedenj więcej.
  • Kocham… Ani jednej więcej – mnożą się wpisy.

Gwiazdy masowo wspierają akcję Ani jednej więcej: Małgorzata Rozenek, Martyna Wojciechowska, Maffashion, Barbara Kurdej-Szatan. Marta Żmuda Trzebiatowska, Julia Kamińska, Kuba WojewódzkiWięcej tutaj.


Kayah i Joanna Przetakiewicz - Ani jednej więcej

Kayah i Joanna Przetakiewicz - Ani jednej więcej

Kayah i Joanna Przetakiewicz - Ani jednej więcej

Kayah i Joanna Przetakiewicz - Ani jednej więcej

Kayah i Joanna Przetakiewicz - Ani jednej więcej

Kayah i Joanna Przetakiewicz - Ani jednej więcej

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×