Jacek Kurski organizuje koncert „Dla Obrońców Polskich Granic”. Wspierają go żona Joanna z córką. Już zadbały o odpowiednie stylizacje

Jacek Kurski

Jacek Kurski

Jacek Kurski postanowił zorganizować koncert, którym wyrazi solidarność z funkcjonariuszami broniącymi polsko-białoruskiej granicy. Całym sercem wspiera go także żona Joanna z córeczką Anną Klarą Teodorą.

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy od kilku dni jest niezwykle napięta. W związku z napływem nielegalnych migrantów konieczne było zamknięcie przejścia granicznego w Kuźnicy i zamontowanie na długości całej granicy prowizorycznego ogrodzenia z drutu kolczastego. Na wschodzie Polski stacjonują również służby mundurowe. Znajdują się tam oddziały Policji, Straży Granicznej, Wojska, a także Straż Pożarna czy nawet Leśnicy, którzy ściśle współpracują w uszczelnianiu granic i zapobiegają nielegalnemu wkroczeniu na teren naszego kraju.

Od kilku dni dochodzi tam do przerażających scen, ponieważ ogromne grupy obcokrajowców urządzają szturm na przejście graniczne. Dla naszych funkcjonariuszy, którzy starają się odpierać wszystkie ataki, skończyło się to już licznymi obrażeniami. W tle pojawia się także kryzys humanitarny osób, które utknęły w białoruskim lesie tuż przy granicy z Polską. Nad rozwiązaniem tej patowej sytuacji współpracowali politycy z Unii Europejskiej i nie tylko. Oczy całego świata zwrócone są na eskalujący kryzys.

Jacek Kurski urządza koncert dla obrońców granic. Wspierają go żona i córka

To, co dzieje się na wschodniej granicy, budzi ogromne emocje wśród Polaków. Społeczeństwo stara się, jak może wspierać mundurowych, ale myśli też o migrantach znajdujących się w trudnej sytuacji. Pojawiło się mnóstwo akcji wspierających każdą ze stron. Organizowane są zbiórki zarówno dla cudzoziemców, jak i dla mundurowych broniących naszych granic.

Jacek Kurski również postanowił wesprzeć funkcjonariuszy, którzy 24 godziny na dobę strzegą granicy Polski i narażają swoje zdrowie, a nawet życie po to, by reszta kraju mogła spać spokojnie. Prezes TVP poinformował o koncercie pod hasłem #MuremZaPolskimMundurem. Odbędzie się on w jednej z baz wojskowych na wschodzie kraju, a na scenie zobaczymy europejskie gwiazdy. Koncert poparcia Dla Obrońców Polskich Granic wyemitowany będzie 5.12 w TVP1 o godzinie 18.00.

Pod informacją o koncercie pojawiło się mnóstwo komentarzy od Polaków, którzy są bardzo zainteresowani tym wydarzeniem. Pełne poparcie dla pomysłu swojego męża wyraziła także Joanna Kurska. Zamieściła w sieci następujący wpis:

Mój mąż na Twitterze pisze dziś tak, a my z Teodorą przyłączamy się całym sercem do akcji #MuremZaPolskimMundurem.

Żona prezesa TVP zadbała także o odpowiednie stylizacje. Zarówno ona, jak i jej siedmiomiesięczna córeczka, mają na sobie biało-czerwone bluzeczki w serduszka, które są nie tylko w barwach narodowych, ale symbolizują zaangażowanie się całym sercem. Trzeba przyznać, że to piękny gest z jej strony. Zdjęcie zobaczycie w naszej galerii.


Joanna Kurska z Anną Klarą Teodorą

Joanna Kurska z Anną Klarą Teodorą

Jacek Kurski, Joanna Kurska na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Jacek Kurski, Joanna Kurska na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Jacek Kurski z żoną

Jacek Kurski z żoną

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×