Szukaj

Strajk Kobiet: Joanna Koroniewska z 11-letnią córką. Fani są pod wrażeniem jej urody: „Piękne oczka”

Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska wybrała się na Strajk Kobiet w Warszawie. Protestowała nie tylko w towarzystwie męża Macieja Dowbora, ale także córki Janiny, o czym poinformowała na Instagramie. Internauci są zachwyceni.

Gdy Trybunał Konstytucyjny w Polsce zaostrzył prawo aborcyjne, Joanna Koroniewska nie zamierzała milczeć. Na Instagramie dodała długi post, w którym podzieliła się bolesnymi doświadczeniami. Wyjawiła, że chociaż wychowuje dwie córki, aż osiem razy była w ciąży. Po każdym poronieniu fatalnie się czuła. Nie może sobie wyobrazić, z czym będą musiały się zmagać kobiety, które urodzą chore dzieci:

Czułam się z tym fatalnie, ja sama… A przecież moja tak głęboko skrywana historia i przeżycia są niczym wobec kobiet, które będą wiedzieć jaki los spotka ich dziecko. Nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić. I szczerze?! Kiedy słyszę, że „miało być chore a urodziło się zdrowe” to aż mnie krew zalewa. Graj w ruletkę. Próbuj. Ile wytrzymasz. NIKT NIE SIEDZI w naszych głowach. Nikt nie wie ILE jesteśmy jeszcze w stanie udźwignąć — pisała Joanna Koroniewska.

Joanna Koroniewska wspiera Strajk Kobiet. Pokazała córkę

Joanna Koroniewska nie tylko udostępnia posty, ale także w poniedziałkowy wieczór pojawiła się na Strajku Kobiet w Warszawie. Protestowała w towarzystwie, męża, przyjaciół oraz córki, Janiny. Aktorka na Instagramie napisała, że dzięki tej sytuacji jej dziecko uczy się demokracji:

Moja Córka ,widząc to jak wszyscy łączą się w jednej słusznej sprawie staje się Kobietą. Uczy się demokracji. Widzi, słyszy i czuje. I, mimo że dla niektórych NIEDOINFORMOWANYCH to festiwal „zabijania” dla mnie dzisiaj po południu było to miejsce spotkania z ludźmi, którzy chcą tego co ja! „Bo wszyscy jesteśmy po… jednej stronie empatii.”Jak mi napisała @jenkabojan ! Nie mnie oceniać wybory innych, ale jedno wiem na pewno, moja Córka, zgodnie z moim przewidywaniem wie, że TERAZ DZIEJE SIĘ NASZA nowa HISToria!!!

Aktorka dodała, że budujące jest to, że podczas demonstracji spotyka się mnóstwo ludzi, którzy nawet pod maskami się uśmiechają. Podkreśla, że teraz nie zamierza się poddać:

Jestem zbudowana nowym pokoleniem, otwartością ludzi, którzy nie mają zaciśniętych zębów z nienawiści i nawet pod maskami sie uśmiechaj !!! I TYM, ŻE NIKT I NIC NAS JUŻ NIE ZATRZYMA!!! Bo spacerkiem na pewno ICH NIE przyciągniemy, ale zapewniam, że na tym nie poprzestaniemy a wiecie dlaczego?!! Bo są nadal głusi!!!! Na tysiące Kobiet i wspierających ich mężczyzn!!! I MAMY DOŚĆ!!!! Zrobimy WSZYSTKO co w naszej mocy, żeby odwrócić bieg historii i jestem przekonana, że już NIC NAS NIE ZATRZYMA!!!!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Joanna Koroniewska – Dowbor (@joannakoroniewska) Paź 26, 2020 o 10:53 PDT

Spora grupa internautów popiera działania Joanny, w komentarzach pojawiają się głosy, że jej córka jest śliczna:

  • Więcej takich ludzi jak Wy. Janeczka ma cudne oczka.
  • Brawo brawo, brawo.  NIE dla tortur dla kobiet, nie dla cierpienia, traum itd, cierpienie nie uszlachetnia!
  • Piękna córa!!! Walczymy kobiety i się nie poddajemy.

Nie tylko w Warszawie, ale w wielu miastach w Polsce w poniedziałek odbywał się Strajk Kobiet. Popieracie go?


Joanna Koroniewska na proteście kobiet

Joanna Koroniewska na proteście kobiet

Joanna Koroniewska z córką na proteście kobiet

Joanna Koroniewska z córką na proteście kobiet

joannakoroniewska_122809628_3647553691931303_1720560223015527995_n

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×