Jarosław Jakimowicz popiera Zofię Klepacką! Bezpardonowo zaatakował Borysa Szyca! Internauci zniesmaczeni, a do ataków przyłączyła się TVP – słusznie?

Po incydencie który miał miejsce przed lokalem wyborczym między Kingą Rusin, a Zofią Klepacką w mediach zawrzało. Do tematu włączył się Borys Szyc, który wsparł dziennikarkę TVN. Niespodziewanie do gry dołączył Jarosław Jakimowicz, który bezpardonowo atakuje Szyca.

26 maja w dniu wyborów do mediów trafiła szokująca informacja o rzekomej awanturze Kingi Rusin z Zofią Klepacką. Do incydentu doszło pod lokalem wyborczym, Kingą Rusin wdała się wówczas w rzeczową rozmową z Klepacką, tematem której były skrajnie nietolerancyjne poglądy sportsmenki w temacie społeczności LGBT. Klepacka nagrała całe zdarzenie, a następnie oskarżyła Rusin o rzekomy atak na ulicy. Na nagraniu jednak dokładnie widać, że gwiazda TVN wyraziła swoje zdanie w sposób stonowany, zatem żadnego ataku pod adresem windsurferki nie było.

W obronie Kingi Rusin stanęło wiele gwiazd w tym również aktor – Borys Szyc, który bez ogródek napisał ostry komentarz pod adresem Klepackiej.

Jesteś żałosna, dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła, bo przynosisz wstyd – napisał Borys

W obronie windsurferki szybko zorganizowano akcję Nas Reprezentujesz, w którą zaangażowały się znane osoby o prawicowych poglądach, m.in. Jan Pospieszalski, Magdalena Ogórek i Jacek Gmoch. Do tej grupy dołączył Jarosław Jakimowicz , znany głównie z filmu „Młode wilki” oraz udziału w Big Brother, gdzie związał się z Jolantą Rutowicz, który w swoim nagraniu jasno i wyraźnie wyjawił swoje poglądy.

Ideologicznie reprezentujesz mnie, nas reprezentujesz i zgadzam się z Tobą w 100 procentach. Kiedy usłyszałem o karcie LGBT, powiedziałem „nie, nie zgadzam się” i bardzo podobało mi się Twoje stanowisko – mówi Jakimowicz do Klepackiej.

Jakimowicz na tym wystąpieniu nie zakończył jednak swojego show. Aktor niespodziewanie w bardzo agresywny sposób zaatakował Borysa Szyca!

To czego nie rozumiem to te faszystowskie metody, które się tak często u nas stosuje i nie można mieć swojego zdania. A jak się ma swoje zdanie, to w jakichś chorych makówkach rodzi się to, że ktoś Ci próbuje odebrać medale. Medale, które zdobywałaś na wodach całej Europy i świata dla Polski, gdzie grano hymn, gdzie ludzie się wzruszali? To jest jakieś chore – mówi Jakimowicz.

Jakimowicz kończąc swój wywód obraził Borysa Szyca!

Jak jakiś chory pacjent, który przebalował pół życia, może mówić takie rzeczy? Puknijcie się ludzie w głowę. – kończy Jakimowicz

Po tym szokującym popisie Jakimowicza do akcji wkroczyła Karolina Korwin Piotrowska, która oczywiście stanęła w obronie Borysa Szyca nie przebierając w słowach.

Rzygaliście już dzisiaj? Boria jaki jest, każdy widzi. Bywało między nami różnie, teraz jest moim sąsiadem spoważniał, zmężniał, zmienił zupelnie swoje życie, czym wzbudził u mnie ogromny respekt; nigdy przez myśl mi nie przeszło, że to zły aktor, to, szanowny młody wilku, aktor wybitny, z zadatkami na aktora wielkiego, a tacy, a nie bohaterowie chwilowej sławy, reality shows dla ekshibicjonistów i debiloportali, zostają na zawsze w historii filmu, teatru, w pamięci ludzi i w ich sercach. Teraz jest żenująca, medialna nagonka na Borysa za to, że powiedział to, co wielu myśli. Pod imieniem i nazwiskiem, a nie jak większość „internetowych kozaków”, pod fejkowym kontem. Nie pozwólmy na to, bo dzisiaj Borys, a jutro kto? – napisała Karolina

Na komentarz Karoliny natychmiast odpowiedziała Kinga Rusin, która dziękuje koleżance za ważny głos w sprawie!

Karolina, to jest bardzo ważny post! Jak można wytykać komuś wygraną walkę z chorobą! Borys wychodził z nałogu na oczach całej Polski stając się fantastycznym przykładem dla innych chorych! To już poziom stygmatyzacji i pogardy level hard, kolejny kamyczek do koszyczka. Jeżeli można mówić w takiej sytuacji o pozytywach to bez wątpienia są nimi komentarze i słowa wsparcia. Dookoła nas jest mnóstwo mądrych i wrażliwych ludzi którzy nie mogą dać się zakrzyczeć szowinistom, homofobom, faszystom. Chylę czoła. – napisała Kinga

Finał należał jednak do Borysa Szyca, który także skomentował wypowiedź Karoliny Korwin Piotrowskiej
Dziękuje Karolina. Sporo się dowiedziałem przez ostatnie dni o kraju, w którym żyjemy. Nawet wiadomości TVP zaszczyciły mnie dwukrotnie swoim materiałem. Wyjątkowo miło i profesjonalnie oczywiście. Dostałem sporo gróźb, zawiedli się na mnie fani i wielu osobom wstyd za mnie. A największą obelgą prawie w każdej wiadomości było ty „alkoholiku”. Otóż wyprowadzam z błędu mych urażonych. Moja choroba i walka z nią to dla mnie powód do dumy ,a nie obraza i powód do wstydu. Wstydzić można się za chamstwo, homofobie i głupotę. I naprawdę nie oznacza to ,że się jest po jakiejkolwiek politycznej stronie. Mi daleko do lewicy i daleko do prawicy. Chciałbym żyć spokojnie i pośrodku. Moje słowa do Pani Zofii to przede wszystkim reakcja na jej zachowanie wobec rodziny (ktokolwiek by tam stał), którą filmowała bez ich zgody. Przypomniało mi to zachowania paparazzi , na które jestem wyjątkowo uczulony. Po prostu wyobraziłem sobie, ze stoi tam moja mama i prosi by jej nie kręcić a ten ktoś ma to gdzieś.(A był to dzień matki na marginesie) Jej postawę życiową pozostawiam w ogóle bez komentarza. Zawsze wydawało mi się ,że olimpijczycy niosą idee równości ,razem z olimpijskim ogniem. I nie podciągajcie wszyscy pod to karty LGBT i parad równości. Tu chodzi o zwykłą przyzwoitość. Wiele lat byłem nieprzyzwoity, zachlany i po prostu nieszczęśliwy. Ja moje życie zmieniłem. Droga Zofio: na zmianę nigdy nie jest za późno. A przynajmniej refleksję. Wsparcie Jakima pomińmy milczeniem…- napisał Borys Szyc
Jak myślicie czy to już koniec medialnej dyskusji? I czy jest szansa, żeby wyrażanie swoich poglądów odbywało się w atmosferze szacunku?

 

Kinga Rusin zadała ostateczny cios Zofii Klepackiej: “To jest kompromitacja. Powtórzę: WSTYD”

Edyta Górniak zabrała się za LGBT. Udostępniła grafikę, a w sieci zawrzało! Co na to Kinga Rusin?

Kinga Rusin ostro poróżniła się z Zofią Klepacką! Wielka awantura gwiazd przed komisją wyborczą! Poszło o LGBT! [WIDEO]


Kinga Rusin - Nagrody Polskiej Rady Biznesu

Kinga Rusin - Nagrody Polskiej Rady Biznesu

Kinga Rusin w jasnej stylizacji w Dzień Dobry TVN, maj 2019

Kinga Rusin w jasnej stylizacji w Dzień Dobry TVN, maj 2019

Kinga Rusin w jasnej stylizacji w Dzień Dobry TVN, maj 2019

Kinga Rusin w jasnej stylizacji w Dzień Dobry TVN, maj 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×