Scenarzysta „Świat według Kiepskich” gorzko o produkcji: „Ten serial powinien być zakończony z honorem kilkanaście lat temu”. Co sprawiło, że tak powiedział?

Świat według Kiepskich

Świat według Kiepskich

Janusz Sadza, scenarzysta Świat według Kiepskich, wypowiedział się na temat nowych odcinków serialu. We wpisie nie szczędził gorzkich słów. Co na to internauci?

Świat według Kiepskich na antenie Polsatu zadebiutował w 1999 roku. Serial piętnuje różne wady oraz stereotypowy model życia polskiej rodziny, posługując się prostym humorem i zabawnym językiem bohaterów. Pomysłodawcami produkcji w 1997 roku byli Janusz Sadza, Aleksander Sobiszewski, Igor Nurczyński i Roman Rega.

W rolę głównych bohaterów, tytułowych Kiepskich, wcielają się Andrzej Grabowski i Marzena Kipiel-Sztuka. Towarzyszą im zamieszkujący kamienicę sąsiedzi. Przez lata serial zdobył mnóstwo fanów. Niestety części lubianych aktorów nie ma już wśród nas. Pod koniec ubiegłego roku zmarł Dariusz Gnatowski, czyli serialowy Boczek.

Kilka dni temu, 28 stycznia odszedł Ryszard Kotys, któremu popularność przyniosła rola Mariana Paździocha. Lubianego aktora pożegnało mnóstwo znanych osób. Wśród nich była Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu, która wspomniała go w pięknych słowach:

Był jedną z najważniejszych postaci w serialu i jak każdą ze swoich ról, tak i tę zagrał znakomicie. Scenarzyści „Świata według Kiepskich” od początku wiedzieli, że Mariana Paździocha może zagrać tylko ON. Rysio stworzył nietuzinkową postać, którą zaskarbił sobie sympatię widzów i uznanie kolegów po fachu.

Janusz Sadza, scenarzysta Świat według Kiepskich gorzko o serialu

Gdy wielu fanów zastanawia się, czy nowe odcinki Świat według Kiepskich powstaną, głos w tej sprawie zabrał scenarzysta Janusz Sadza. Dodał wpis na Facebooku, w którym pisze, że nie powinno się kontynuować produkcji. Uważa, że bez wybitnych aktorów, którzy odeszli, nie ma to sensu:

Dodam swoje skromne trzy grosze… DOŚĆ. Ten serial powinien być zakończony z honorem przez ATM kilkanaście lat temu. Wówczas nie zbankrutowałby opiniami, że „trzepie się kasę dopóki można i jakkolwiek się da.” Po odejściu tych wielkich Osób moim zdaniem, tworzenie na siłę kolejnych scenariuszy ZDUPY mija się z sensem i robi złą atmosferę. Piszę to JA. Człowiek, który zebrał w swojej wyobraźni te wszystkie postaci i tchnął w nie ŻYCIE 22 lata temu. W moich planach scenariuszowych nie było nieobecności tych Wielkich Aktorów. Dziękuję Pani Krystyno, Bogusiu, Darku i… Ryśku kochany… Za wszystkie wspólne chwile. Dobranoc.

Dodam swoje skromne trzy grosze… DOŚĆ. Ten serial powinien być zakończony z honorem przez ATM kilkanaście lat temu….

Posted by Janusz Sadza on Thursday, January 28, 2021

Część internautów zgodziło się z opinią mężczyzny. W komentarzach piszą:

  • Zgadzam się z Tobą. Pierwsze kilkadziesiąt odcinków to było inne dzieło.
  • Dokładnie tak. To już nie był ten sam serial.
  • Zgadzam się z Tobą. Nie każdego człowieka da się po prostu zastąpić. Są takie osobowości, które są jedyne w swoim rodzaju i swojej klasie.

Dodajmy, że Janusz Sadza w latach 1999-2000 tworzył serial z Aleksandrem Sobiszewskim i Piotrem Kalwasem. W 2002 roku we współpracy z Pawłem Czumą stworzył 3 odcinki serialu, a potem w 2007 roku jeden odcinek.


Świat według Kiepskich, nowe odcinki – jesień 2018

Świat według Kiepskich, nowe odcinki – jesień 2018

Świat według Kiepskich, nowe odcinki – jesień 2018

Świat według Kiepskich, nowe odcinki – jesień 2018

"Świat według Kiepskich" znika z Polsatu?

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×