Jan Nowicki nie żyje. Aktor zmarł we własnym domu. Miał 83 lata

Jan Nowicki nie żyje

Jan Nowicki nie żyje

Jan Nowicki nie żyje. O śmierci znanego aktora poinformował radny gminy Kowal, Wojciech Nawrocki. Ojciec Łukasza Nowickiego odszedł we własnym domu.

Jan Nowicki nie żyje. Aktor, który urodził się pod Włocławkiem. Zmarł 7 grudnia w swoim domu w miejscowości Krzewent. Jako pierwsze informacje przekazały lokalne władze.

Mam jeszcze „świeże” zdjęcia z soboty z Kowalu, gdzie Jan Nowicki był na promocji książki – 120 lat OSP Kowal. Był tam w w mundurze strażackim  – mówił radny dla portalu Nasze Miasto.

Odszedł śp. Jan NowickiDzisiejszej nocy odszedł od nas nagle w wieku 83 lat nasz rodak Jan Nowicki – wielki aktor, pisarz, Honorowy Obywatel Miasta Kowala.

Posted by Miasto Kowal on Wednesday, December 7, 2022

Jan Nowicki nie żyje: przyczyny śmierci aktora

Jan Nowicki jeszcze w minioną sobotę pojawił się na promocji książki 120 lat Ochotniczej Straży Pożarnej Królewskiego Miasta Kowala na Kujawach, a z tej okazji włożył nawet strażacki mundur. Polityk z Kowala podaje, że czuł się wówczas bardzo dobrze i był w świetnej formie. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z wydarzenia, w którym 5 grudnia uczestniczył aktor.

Promocja książki "120 lat Ochotniczej Straży Pożarnej Królewskiego Miasta Kowala na Kujawach"W sobotę 3 grudnia 2022…

Posted by Miasto Kowal on Monday, December 5, 2022

Jan Nowicki miał 83 lata. Jak na razie przyczyny śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Kim był Jan Nowicki?

Jan Nowicki był wybitnym polskim aktorem filmowym i teatralnym, który urodził się 5 listopada 1939 w Kowalu pod Włocławkiem. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. W latach 1973-74 pracował tam jako prodziekanem Wydziału Aktorskiego.

Swój wielki debiut zaliczył na deskach teatru w roku 1964 w sztuce Zaproszenie do Zamku. Z Teatrem Starym w Krakowie związany był przez kolejne 30 lat. Ma też na swoim koncie role w najgłośniejszych polskich filmach. Zdecydowanie uwielbiał go Andrzej Wajda, który obsadził go między innymi w filmie Popioły. Największą popularność w karierze przyniósł mu jednak występ w filmie Wielki Szu. W 1983 zagrał tytułowego oszusta karcianego w kultowej produkcji Sylwestra Chęcińskiego.

Młodsza publiczność zapewne pamięta aktora z ról w tak popularnych serialach jak: Egzamin z życia, Magda M., czy Apetyt na Miłość.

Jan Nowicki miał na swoim koncie kilka związków. Z Barbarą Sobottą doczekał się syna, Łukasza. Jest on doskonale znanym aktorem i prowadzącym Pytanie na śniadanie.

Łukasz Nowicki, Jan Nowicki

Jan Nowicki i Łukasz Nowicki

Z Ireną Paszyn wychowywał córkę Sajanę. Następnie przez trzy dekady związany był z węgierską reżyserką Mártą Mészáros. W 2009 roku ożenił się z tancerką, Małgorzatą Potocką. Para rozwiodła się po sześciu latach. W 2017 roku jego żoną została Anna Kondratowicz.

Pojawiło się na moim horyzoncie miasto Namysłów. Tam spotkaliśmy świetnego gościa Julka Kruszyńskiego – burmistrza, którego poprosiłem: ‘Zrób nam tutaj ślub, o którym się nikt nie dowie’. I on wszystko zorganizował. Przyjechali poeta Muniek Staszczyk i Jacek Bławut, wspaniały reżyser. Moi przyjaciele, których kocham i podziwiam. To było rok temu. I zostałem mężem i przeniosłem się do Kielc – wyznał w rozmowie z magazynem Pani.

 


Jan Nowicki na Narodowym czytaniu 2016

Jan Nowicki na Narodowym czytaniu 2016

Jan Nowicki cierpi na depresję

Jan Nowicki cierpi na depresję

Małgorzata Potocka i Jan Nowicki

Fotografia: ONS

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×