Jakie wykształcenie ma Danuta Holecka? Gdyby nie dziennikarstwo, spełniałaby się w innym zawodzie

Danuta Holecka

Danuta Holecka

Danuta Holecka od niemal trzech dekad jest jednym z najbardziej znanych nazwisk w TVP. Od kilku lat pełni funkcję szefowej Wiadomości. Jakie ma wykształcenie? To spore zaskoczenie. 

Danuta Holecka to jedna z najbardziej znanych twarzy Telewizji Publicznej. Z nadawcą jest związana od niemal trzech dekad. Zadebiutowała na antenie w 1993 roku, gdy udało jej się wygrać konkurs na prezentera TVP. Na samym początku do jej zadań należało przygotowywanie materiałów dotyczących obrad z Senatu. Z czasem zakres jej obowiązków zaczął się zwiększać. W styczniu 2007 roku zadebiutowała jako jedna z prowadzących główne wydanie Wiadomości.

Dziennikarka obecnie pełni rolę szefowej flagowego programu informacyjnego Telewizji Polskiej i zdecydowanie jest wizytówką stacji. Gdy wiosną minionego roku nagle zniknęła z anteny, mocno zaniepokoiła fanów. W sieci zaczęły pojawiać się różne domysły, ale sama zainteresowana szybko ucięła plotki i poinformowała, że zdecydowała się na dłuższy odpoczynek.

Jestem na urlopie. Każdy czasem musi odpocząć. Uspokajam. Wracam do telewizji niebawem – skomentowała w rozmowie z Faktem.

Jakie wykształcenie ma Danuta Holecka?

Danuta Holecka ku uciesze widzów jakiś czas temu znowu zaczęła pojawiać się na antenie. Gwiazda Wiadomości zaskoczyła też zmianą fryzury. W Nowy Rok pokazała się w pracy zupełnie odmieniona. Prezenterka zdecydowała się znacznie skrócić włosy i je rozjaśnić. Po czarnych pasmach nie ma już śladu, a na brązowym odcieniu pojawiły się blond refleksy. Wszystko to sprawiło, że jej fryzura nabrała świeżo wyglądu, a sama Danuta wygląda znacznie młodziej. Fanom ta metamorfoza przypadła do gustu.

Widzowie zdecydowanie interesują się nie tylko życiem zawodowym prezenterki, ale także jej prywatnością. Zapewne jedną z ciekawostek będzie fakt, że nie ma ona wykształcenia kierunkowego. Jak podaje portal o2.pl w jednym z wywiadów zdradziła, że ma wykształcenie ekonomiczne. Studiowała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Studiowałam na SGH, bo chciałam mieć poważny zawód- mówiła prezenterka Wiadomości.

Nie jest jedyny taki przypadek, że gwiazda dziennikarstwa nie studiowała tego kierunku. Dobrym przykładem jest także Marcin Prokop, który również planował robić w życiu coś innego. Skończył studia w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie, na kierunku finanse i bankowość.


All-ONS_2604961-Danuta_Holecka (2)

23-08-2016 Warszawa Prezentacja ramowki TVP fot. P.Kibitlewski fot. P.Kibitlewski/ONS

Danuta Holecka w nowej fryzurze screen VOD

Danuta Holecka w nowej fryzurze screen VOD

Danuta Holecka przeszła metamorfozę

Danuta Holecka przeszła metamorfozę

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×