Szukaj

Rzecznik TVP odniósł się do krytycznych wypowiedzi Wojciecha Manna na temat SuperSTARcia!

Jacek Rakowiecki i Wojciech Mann

Fotografia: ONS

Kilka dni temu pisaliśmy, że Wojciech Mann, juror SuperSTARcia dość krytycznie wypowiedział się o formule programu. Nie wiedział, że będzie on zmierzał w tym kierunku.

Zasiadając w jury „SuperSTARcia”, zadaję sobie pytanie, czy wygląda to tak, jak sobie wyobrażałem w momencie, gdy program ruszył. I nie do końca tak jest. Myślałem, że większy nacisk położy się na muzykę, a mniejszy na show – mówił w jednym z wywiadów.

Dziennikarz muzyczny wyjaśnił również dlaczego zdecydował się na udział w tym programie, pomimo tego, że wcześniej wielokrotnie odrzucał tego typu propozycje.

Fakt, że nie oceniam amatorów, był jednym z głównych powodów, dla których rozważyłem tę propozycję „na tak”. Wiąże się z tym pewna trudność, ponieważ uczestników w większości przypadków znam. Mówienie im w oczy, czy mi się coś podoba, czy nie, jest bardziej krepujące niż w przypadku kogoś dopiero zaczynającego – dodał.

Zobacz: Wojciech Mann szczere o SuperSTARciu

Na te słowa zareagował Jacek Rakowiecki, rzecznik TVP.

Nie bardzo widzę jakąś specjalną krytykę programu. Pan Mann wyjaśnia, że zdecydował się na niego właśnie ze względu na odmienność od klasycznych talent show i profesjonalizm pomysłu. A to, co mu mniej odpowiada, to fakt, że współcześnie taki program musi być atrakcyjnie opakowany. Paradoksalnie, pojawiające się tu i ówdzie głosy krytyczne wobec „SuperSTARcia” polegają na zarzucie, że właśnie program nie jest dostatecznie bogato opakowany. Trudno też za krytykę w wykonaniu pana Manna uznać fakt, że nie jest mu wygodnie publicznie oceniać gwiazdy, które zna on osobiście – napisał Rakowiecki

Niestety program SuperSTARcie okazał się rozczarowaniem. Miało być wielkie show, ale wyniki oglądalności są nieubłagane.

Zobacz: Wydawało się, że nie może być gorzej… „SuperSTARcie” z jeszcze gorszym wynikiem oglądalności niż tydzień temu

Takie małe zainteresowanie widzów telewizja tłumaczyła tym, że SuperSTARcie ma bardzo poważna konkurencję, a jest to nowa formuła na rynku, która nie ma jeszcze wiernych widzów.

Zobacz: Jak TVP tłumaczy niskie wyniki oglądalności „SuperSTARcia”? Pojawił się oficjalny komentarz


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×