Ile zarabia Paulo Sousa? Trener reprezentacji Polski podpisał kontrakt na kosmiczną kwotę. A to jeszcze nie wszystko

Ile zarobił Paulo Sousa?

Ile zarobił Paulo Sousa?

Paulo Sousa jest trenerem polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Chociaż Euro 2020 jeszcze się nie zaczęło, a biało-czerwoni pod jego przewodnictwem zagrali dopiero pięć meczów, na jego konto już wpłynęła spora suma.

Jerzy Brzęczek od 2018 roku trenował polską reprezentację w piłce nożnej. Polski Związek Piłki Nożnej podpisał z nim umowę, która obowiązywała do 2019 roku. Potem przedłużono ją do 18 stycznia 2021 roku. Gdy wygasła, selekcjoner musiał opuścić drużynę, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie:

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 18 stycznia 2021 roku selekcjoner Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski.

Na jego miejsce wybrano Paulo Sousę, portugalskiego trenera, który ma na swoim koncie niemałe doświadczenie. W latach 2008–2010 prowadził drużyny angielskiej Championship Queens Park Rangers, Swansea City i Leicester. Później był szkoleniowcem węgierskiego zespołu Videoton FC, a także włoskiego AFC Fiorentina.

Ile zarobił Paulo Sousa? Wiadomo, na jaką kwotę opiewa jego kontrakt z PZPN

Paulo Sousa przygotowuje piłkarzy do meczów rozgrywanych w ramach Euro 2020. W poniedziałek biało-czerwoni zmierzą się z pierwszym przeciwnikiem – reprezentacją Słowacji. Krzysztof Jackowski, jeden z najsłynniejszych jasnowidzów podzielił się swoimi przeczuciami na temat tego spotkania. Zaapelował do piłkarzy i ich trenera, by rozważnie podeszli do rywala:

Co do Słowacji, to trzeba uważać na ten zespół i ten pierwszy mecz. Wydaje się najsłabszy, a w moich odczuciach kojarzy się jako rześki. Czasami jest tak, że ambicje dodają sił. Kto wie, czy na powiewie tych ambicji Słowacja nie będzie jednak trudnym przeciwnikiem.

Chociaż Sousa dopiero od czterech miesięcy współpracuje z naszymi piłkarzami, już udało mu się zarobić niemałą sumę.

Super Express podaje, że PZPN podpisał kontrakt z nowym trenerem, który opiewa na kwotę 840 tys. euro rocznie. W przeliczeniu na złotówki daje to ponad 4 miliony złotych, czyli ponad 330 tysięcy złotych miesięcznie. Nowy selekcjoner zarobił ponad milion złotych! To jeszcze nie wszystko. Tabloid podaje, że dzięki temu znalazł się na 9. miejscu w rankingu najlepiej zarabiających trenerów na Euro 2020.


Ile zarobił Paulo Sousa?

Ile zarobił Paulo Sousa?

Ile zarobił Paulo Sousa?

Ile zarobił Paulo Sousa?

Ile zarobił Paulo Sousa?

Ile zarobił Paulo Sousa?

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×