To nie żart. Tyle Friz zarobił tylko w marcu na swoich lodach. Niezła sumka zwala z nóg

Friz i lody Ekipa

Friz i lody Ekipa

Od kilku dni w sklepach trwa prawdziwy szał. Odkąd Friz i firma Koral wypuścili na rynek lody Ekipa, klienci prześcigają się w zakupach. Ile youtuberowi udało się zarobić w marcu? Kwota powala na kolana.

To, że youtuberzy w naszym kraju z czasem stali się wielkimi gwiazdami, wiadomo już od dawna. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie pomyślałby, że nagrywanie filmików i wrzucanie ich do sieci stanie się  na tyle popularne, że ich autorzy zyskają nie tylko rozgłos w show-biznesie, ale będą także rewelacyjnie opłacani. Na punkcie twórców oszalała głównie młodzież. Większość nastolatków z zapartym tchem śledzi poczynania swoich ulubieńców, a każda rzecz z nimi związana od razu staje się wielkim hitem.

Osobą, która za pomocą social mediów i własnego kanału na platformie You Tube zrobiła wielką karierę, jest niewątpliwie Friz, czyli Karol Wiśniewski. 25-latek, gdy zaczynał swoją przygodę z siecią, nie sądził, że już za kilka lat stanie się prawdziwą gwiazdą. O jego wielkim sukcesie świadczyć może to, co dzieje się w polskich sklepach w ostatnich dniach.

Ile Friz zarobił na lodach Ekipy w marcu?

Friz to jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce. Razem z nim działa jego Ekipa, która występuje w nagrywanych przez niego filmikach. Młodzi ludzie połączyli siły z producentem lodów – firmą Koral. Owocem ich współpracy są lody o nazwie Ekipa, które pod koniec marca trafiły do sklepów. Spodziewano się, że wspólny projekt może osiągnąć sukces, ale to, co się dzieje, przeszło nawet najbardziej optymistyczne oczekiwania.

Lody w pierwszej kolejności trafiły do najpopularniejszych dyskontów, czyli Lidla i Biedronki, gdzie wyprzedały się dosłownie w ciągu kilku godzin. Zainteresowanie produktem jest tak duże, że firma Koral postanowiła uruchomić dodatkową linię produkcyjną, by podołać napływającym zamówieniom:

Zamówienia napływają lawinowo z całej Polski, zarówno ze strony sieci handlowych, jak i niezależnych punktów sprzedaży. Lody Ekipy sprzedają się co najmniej 300 procent lepiej niż jakiekolwiek wcześniejsze nowości produktowe w przeszło 40-letniej historii tej firmy. Nieprawdopodobny popyt skłonił nas do uruchomienia dodatkowej linii produkcyjnej, która pozwoli wytwarzać ok. 1 mln sztuk lodów na dobę. Nadal pracujemy również nad poprawą dostępności poprzez poszerzenie kanałów dystrybucji – mówił Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu w firmie Koral.

Wysoka sprzedaż idzie oczywiście w parze z takim samym zyskiem. Jak pochwalił się na Twitterze Friz, spółka, której jest prezesem, osiągnęła milionowy zysk:

Co jakiś czas będę też tu informował o rzeczach typowo giełdowych, i jako prezes EKIPA Manegement sp. z o.o. (jedna ze spółek EKIPA HOLDING S.A.) pochwalę się jej wynikiem! W samym MARCU przekroczyła ona 1.1 mln zł zysku netto, bez wpływów z płyty czy lodów.

Trzeba przyznać, że Friz i jego Ekipa, mają głowę na karku. Jeżeli do zysków swojej spółki dodadzą to, co uda im się zarobić na lodach, o które walczą klienci, oraz na płycie, która już jest hitem, to uzbiera się powalająca na kolana kwota.


Ekipa Friza u Kuby Wojewódzkiego

Ekipa Friza u Kuby Wojewódzkiego

Lody Ekipy wielkim hitem

Lody Ekipy wielkim hitem

Lody Ekipy wielkim hitem

Lody Ekipy wielkim hitem

Komentarze

 • Bocian Drapuś pisze:

  Te lody to istna kupa, ich sie nie da jeść zawierają mączke chleba swiętojańskiego…

 • Gość pisze:

  nie wiem czy takie dobre ale… skoro się tak na nie rzucają to może warto spróbowacć tych LODÓW EKIPY

 • Greg pisze:

  Gratulacje Ekipie 🙂 A starym żal dupę ściska, że w swojej fabryce zarobią max 2.500 po 20 latach pracy.

 • Elizabeth pisze:

  Lody z „Korala”! Są! Najlepsze! Bo! Naturalne!Bez! Chemii!

  • Elowinka pisze:

   No jasne bez chemii to nie ma żadnego słodycza

  • Gość pisze:

   Po co piszesz bzdury… sama chemia i trucizna… polewa z oleju palmowego…

 • Marek pisze:

  Nieroby, ale przykład dla dzieci. Autorytety mają teraz naprawdę…

  • Gość pisze:

   Czemu nieroby, wie Pan jak ciężko jest sobie zapracować na taki sukces?

 • Gość pisze:

  Ale się zesrali XDDD

  • Mieciu pisze:

   Zajebiscie że sobie poradził nie ma co szukać kto tu jest głupi raczej widzę tu szczęśliwych dzieciaków bo mogą zjeść lody friza I pewnie nie mniej zadowolonego autora pomysłu bardzo trafnego zresztą…to co jest nie tak?

  • Gość pisze:

   Artykuł oczywiście sponsorowany. Zdanie w zdanie jak na innych stronach

 • Artur pisze:

  Co to za ściema!!!!! Za chwilke wszyscy się pochlastaja ta niby kasa….rzygać się chce tą całą ekipą i lodami….kurwa koral uruchomił nową linie….co za debile robicie z tych dzieciaków jeszcze większych tumanów. Może jeszcze dolożyc po lodziku do TV dla pani z media expert ….bleee wyście uwierzyli , ze robicie coś dobrego….? Naprawde????

 • Anonimka pisze:

  Jezu czemu ludzie tak szaleją za tymi lodami ?! Przecież to zwykle posypane chemią lody

 • Gość pisze:

  Boomerzy się zesrali, bo ktoś zarabia więcej niż oni zarobią przez całe życie. Świat się nieustannie zmienia, a co za tym idzie to również formy rozrywki. Szkoda tylko, że zapomniał wół jak cielęciem był. A co do składów lodów to oczywiście, standardowo znalazło się pełno analityków chemicznych/medycznych z dyplomami i różnymi certyfikatami XDDD nawet mi was nie żal

  • Gość pisze:

   Tylko kiedyś dzieci nie szukały po śmietnikach papierków z lodów ekipy.. 😉

  • Gość pisze:

   Do osoby która odpowiedziała. Kiedyś to rodzice potrafili nauczyć dzieci że w śmietnikach się nie grzebie, to tylko kwestia wychowania odpowiednio wychowane dziecko tego nie będzie robić. A co do Friza to Polaku cebulaku nie zarobisz tyle przez całe życie ile on w miesiąc. Więc radził bym trzymać język za zębami, a zamiast gadać głupoty patrzeć i podziwiać jak w wieku dwudziestu kilku lat można być milionerem mając w głowie coś więcej niż zazdrość dlatego że komuś się udało. 😉

  • Gość pisze:

   Gdyby to nie był tylko fake biznes który nikt nie tworzy. Z każdej powstałej agencji reklamowej też się tak cieszysz ? Siła kraju i gospodarki nie zależy od ilości youtuberów zajmujących się produkt placementem.

 • Adolf pisze:

  Nie da się tego krócej ująć 🙂

 • Cm ml pisze:

  Lekkoduchy

 • majr8567@ pisze:

  Piękne nowe pokolenie nam rośnie. Hura hura hura ameryka

 • ann pisze:

  Koniec swiata jest juz bliski …..

 • Doktor Artur pisze:

  jedyny plus że ci ograniczeni umysłowo konsumenci tego badziewia padną na raka i już ich nie będzie :))))

 • Gość pisze:

  Jego „sukces” pokazuje jak bardzo prymitywnym i ograniczonym umysłowo narodem jesteśmy.

 • Gość pisze:

  Nie smakują mi, żadna rewelacja

 • Barni pisze:

  Chemiczny badziew…a głupki kupują🤦

  • Gość pisze:

   Lody są zrobione z cukru glukozowego a polewa z laktozy, same lody są pozbawione barwników i konserwantów więc się uspokój

  • Gość pisze:

   Brni ma rację a gość to troll … polewa to olej palmowy…

Najczęściej czytane dziś