Iga Świątek za wygraną w turnieju WTA w Rzymie zgarnie astronomiczną kwotę. Ile wpłynie na jej konto?

Iga Świątek

Iga Świątek

Iga Świątek w znakomitym stylu zwyciężyła w finale turnieju WTA w Rzymie. Nie tylko zyskała awans w rankingu klasyfikującym najlepszych tenisistów na świecie, ale także na jej konto wpłynęła niemała suma. O jakiej kwocie mowa?

Chociaż Iga Świątek dopiero pod koniec maja będzie świętować 20. urodziny, już zapisała się w historii polskiego tenisa. Jest pierwszą Polką, która wygrała wielkoszlemowy turniej Roland Garros. Gdy tak się stało z anonimowej sportsmenki stała się rozpoznawalna. Zyskała nowych fanów, a także została nominowana w plebiscycie na Najlepszego sportowca Polski w 2020 roku. Przegrała jedynie z Robertem Lewandowskim.

Gdy wydarzenie dobiegło końca, podsumowała je na swoim Instagramie. Podziękowała internautom za oddawane głosy:

Chciałabym jeszcze raz Wam podziękować za oddane głosy, bo prawda jest taka, że gdybyście Wy – kibice nie odebrali mojego wyniku tak intensywnie i przede wszystkim pozytywnie, nie wiem czy znalazłabym się na Gali Mistrzów Sportu. Ta statuetka wiele dla mnie znaczy, bo pokazuje, że jesteście ze mną, doceniacie i kibicujecie, a to dla mnie ogromna motywacja.

Iga Świątek wygrała turniej WTA w Rzymie. Ile zarobi?

Świątek wzięła udział w turnieju WTA w Rzymie, gdzie doszła do finału. W ostatnim meczu rozgromiła swoją rywalkę Karolinę Pilskovą 6:0, 6:0. Potrzebowała na to jedynie 47 minut. Gdy tenisistka zeszła z kortu nie ukrywała szczęścia. Powiedziała, że nawet nie marzyła o tym, że uda się jej wygrać:

Jest we mnie jeszcze bardzo dużo emocji, bo turniej był dla mnie bardzo trudny, zwłaszcza jego początek. Dlatego teraz jestem naprawdę bardzo szczęśliwa. Nawet mi się nie śniło, że tak może się to zakończyć, czyli wygranym finałem.

Tenisistka podziękowała też swojemu zespołowi. Podkreśliła, że to dzięki ich pomocy doszła do miejsca, w którym aktualnie się znajduje:

Bardzo dziękuje mojemu zespołowi. Nie mają ze mną łatwo. tym bardziej dziękuję, że jesteśmy razem w tym miejscu. Bardzo się cieszę, ze kibice mogli pojawić się na trybunach. Broniłam w tym turnieju setboli, piłek meczowych, wygrałam dwa mecze jednego dnia. To również duża zasługa fanów. Gratulacje również dla Karoliny za cały tydzień, bo potrafiła utrzymać wysoki poziom.

Świątek, dzięki swojemu tryumfowi, awansuje na 10. miejsce światowego rankingu tenisistek. Super Express podaje, że „zwycięzcy turnieju w Rzymie zarobią po 178 630 euro”  (807 151 zł). Właśnie tyle, dzięki swojej wygranej, zarobiła Iga Świątek.


Iga Świątek z trenerem

Iga Świątek z trenerem

Iga Świątek, Agata Świątek

Iga Świątek, Agata Świątek

Iga Świątek - nominowana w 86. plebiscycie

Iga Świątek - nominowana w 86. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2020 roku

Komentarze

  • Jajo1975 pisze:

    Nie powinno to kogokolwiek interesować. To ona i tylko ona na to pracuje. Jak ktoś zazdrości to niech zrobi to samo co ona. Nikt nie broni. Ogólnie szacun

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×