Ida Nowakowska już wybrała chrzestnych dla syna. Musieli spełnić istotny dla niej warunek

Ida Nowakowska

Ida Nowakowska

Ida Nowakowska już wybrała chrzestnych dla syna. Spełnili jeden istotny warunek, o którym gwiazda opowiedziała w nowym wywiadzie. Sprawdźcie, co zdradziła.

Ida Nowakowska nigdy nie ukrywała, że wiara jest dla niej bardzo ważna. Zanim do tego dojrzała, musiała pokonać silny kryzys, który pojawił się u niej po śmierci ojca. Przez pewien czas nie mogła pogodzić się z wydarzeniami, które miały miejsce w jej życiu:

Po śmierci taty miałam problem, aby wszystko zrozumieć. Miałam taki okres, że przestałam wierzyć w Boga. Czułam, że Pan Bóg powinien mi pomóc, a ja go odpychałam. Było to dla mnie bardzo trudne. Po czasie zrozumiałam, że to część żałoby. Udało mi się zrozumieć wtedy, że śmierć jest dla nas trudna, ale niekoniecznie dla mojego taty. On jest w lepszym miejscu. Po tym upadku zaczęłam wierzyć mocniej i ze zrozumieniem w Boga.

Ida Nowakowska: chrzest syna. Kim są rodzice chrzestni?

Nowakowskiej udało się jednak wrócić na ścieżkę wiary. Wartości, które sama wyznaje, chce przekazać synowi i dlatego planuje go ochrzcić. W rozmowie z Plejadą zdradziła, że razem z mężem, Jackiem Herndonem, z tej okazji nie planują żadnej hucznej uroczystości. Ważniejsze są dla nich inne aspekty:

Jestem osobą bardzo wierzącą, więc tak też chciałabym wychowywać mojego synka. My, jako rodzice, myślimy, jak to będzie wyglądać, chcemy, żeby to było nawet nie tyle poważne, ile by była w tym jakaś symbolika i nasza świadomość, w jaki świat przez sakrament chrztu wprowadzamy nasze dziecko. Dużo na ten temat czytamy. Nie chcemy, by chrzciny były tylko eventem.

Młoda mama w rozmowie z Faktem zdradziła, że chrzciny syna odbędą się jeszcze tego lata:

Planujemy chrzciny jeszcze w te wakacje. […] Ze względu na powagę wydarzenia pragniemy, aby chrzest odbył się w małym rodzinnym gronie.

Ida Nowakowska wybrała już rodziców chrzestnych. Musieli spełnić jeden istotny dla niej warunek — zobowiązać się do wychowywania dziecka w religii katolickiej:

Rodzicami chrzestnymi będą bliskie osoby, które zobowiązały się do wychowania syna w religii katolickiej. Chrześcijaństwo jest podstawą naszej europejskiej cywilizacji, a religia katolicka polskości. Chcemy, aby nasz syn wyrósł na mądrego człowieka rozumiejącego świat i jego różnorodność.

Tancerka dodała, że zależy jej na tym, by jej syn szanował drugą osobę i był człowiekiem tolerancyjnym:

 Aby miał szacunek do innych wyznań, kultur i ludzi niewierzących. Aby budował w sobie miłość i dobro. Kościół jest domem modlitwy, skupienia, otwartym dla wszystkich. Najpiękniejsza sztuka, muzyka, powstała z inspiracji wartościami nadrzędnymi, Biblią.

Na ten moment Ida Nowakowska nie zdradziła dokładnego terminu uroczystości.


Ida Nowakowska uczciła 29. urodziny męża

Ida Nowakowska uczciła 29. urodziny męża

Ida Nowakowska kąpie synka

Ida Nowakowska kąpie synka

Ida Nowakowska zabrała synka do pracy

Ida Nowakowska zabrała synka do pracy

Komentarze

 • Gośćhelena pisze:

  Basta z tym chrztem imieniem polsko zagranicznym od 2 miesięcy dookoła Macieju nie macie innych problemow typu brak pieniędzy do końca miesiąca na jedzenie wyprawka dla dzieci do szkoły itp

 • Gość pisze:

  Rzeczywiście, „wiara bez uczynków jest martwa”, ale od p. Idy dobro aż bije. Naszym chrześcijańskim powołaniem jest głoszenie Ewangelii. Tego chce od nas Jezus Chrystus.

 • Gość pisze:

  A myślałam, że Jezus powiedział: „Idżcie na cały świat i głoście Ewangelię”, która jest przecież Dobrą Nowiną. Alleluja!

 • Gość pisze:

  Z wiary rodzą się prawdziwe: miłość, radość i siła. Ona promieniuje z osoby wierzącej. Są to jak najbardziej pozytywne
  wartości. Dlaczego się nimi nie dzielić z innymi?
  Tak trzymać pani Ido!

 • Gość pisze:

  Wiara to moja rozmowa z Panem Bogiem, to coś bardzo osobistego. Nie wszystko jest na sprzedaż .Slowa to Za mało, liczy się uczynek, skromnosc, pokora. Prawdziwa wiara nie lubi poklasku.

 • Gość pisze:

  Wiara to sprawa osobista każdego człowieka nie rozumiem dlaczego Pani Ida bez przerwy mówi o wierze jak by chciała udowodnić że jest wierząca.

 • Gość pisze:

  Co?
  A dlaczego geje lezby i inne wynaturzenia mogą mówić o swojej wierze i miłości???
  Dlaczego młode pokolenie ma czytać te obrzydlistwa i się gorszyć a co gorsza iść w ślady zła?!

 • Agat pisze:

  I dlatego krótko wyjaśniła… O wierze trzeba mówić, bo widzimy co dzieje się na świecie, zło jest bardziej krzykliwe, nośne, dlatego dobro nie może cicho siedzieć w kącie. O wartościach, dobrych wzorcach należy mówić. I dlaczego jest tak, że temat seksu nie jest czymś osobistym w dzisiejszym świecie, ludzie obnażają każdy skrawek swej prywatności, a o wierze mają milczeć?!Nie powinno tak być.

 • Gość pisze:

  Prawdziwa wiara nie lubi rozgłosu, to coś bardzo osobistego…

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×