Hanna Dunowska nie żyje. Zmarła gwiazda największych polskich seriali

Hanna Dunowska nie żyje

Hanna Dunowska nie żyje. Gwiazda polskich seriali zmarła w czwartek. Miała 60 lat.

Smutna wiadomość dla fanów polskiego filmu i świata seriali. Jak informuje Filmpolski.pl Hanna Dunowska nie żyje. Chociaż aktorka dekadę temu pokonała nowotwór piersi, tym razem nie udało jej się pokonać śmierci. Zmarła w czwartek. Miała 60 lat.

Dunowska była aktorką teatralną, która urodziła się w Mińsku Mazowieckim. Pierwsze kroki w zawodzie, stawiała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Już na trzecim roku udało jej się zagrać w filmie Czułe miejsca Piotra Andrejewa. Od tego momentu jej kariera zaczęła się rozwijać. Występowała przed publicznością w Zabrzu, Bielsku-Białej, Teatru Narodowego w Warszawie i Teatru Północnego.

Aktorka na swoim koncie ma role w wielu kultowych filmach, wśród których warto wymienić tytuły takie jak m.in. Psy, Anioł śmierci Bez końca. Dodatkowo grywała także w serialach, wśród których warto wspomnieć 07 zgłoś się, W labiryncie, Glina, a także współczesne: PrzyjaciółkiBarwy szczęścia, Pensjonat pod różą. Była także prezenterką. W telewizji pojawiała się w produkcjach takich jak m.in. Czar par, który współprowadziła z Krzysztofem Ibiszem.

Gama zainteresowań Hani nie kończyła się jednak na występowaniu, a także pomaganiu tym najbardziej potrzebującym. Pracowała jako terapeutka we własnym ośrodku Przemiany. Wcześniej wyciągała pomocną dłoń do ofiar przemocy, pomagając w Centrum Praw Kobiet. 

Zobacz: Jarosław Kaczyński w żałobie! Nie żyje jedna z najbliższym mu osób

Zobacz: Nie żyje Rutger Hauer. Dopiero po prawie tygodniu poinformowano o jego śmierci

Zobacz: Gwiazda polskiego rapu nie żyje. Miał tylko 33 lata


Hanna Dunowska nie żyje

Hanna Dunowska nie żyje

Hanna Dunowska

Hanna Dunowska

Hanna Dunowska

Hanna Dunowska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×