Szukaj

Gwiazdy wspierają Paradę Równości w Warszawie: Julia Wieniawa, Joanna Krupa, Anna Jurksztowicz, Michał Piróg, Kayah, Margaret

W sobotę ulicami Warszawy już po raz dziewiętnasty przeszedł wielki Marsz Równości #WarsawPride, który zgromadził prawdziwe tłumy osób wspierających równość i tolerancję. Wielki tęczowy pochód wsparły także polskie gwiazdy show-biznesu.
Parada Równości 2019 gwiazdy

Parada Równości w Warszawie to największa w Polsce impreza, której celem jest szerzenie idei wolności, równości i tolerancji. W tym roku odbyła się ona w stolicy po raz 19. Wielki tęczowy marsz ruszył o godzinie 15, przeszedł ulicami Warszawy z okolic metra Świętokrzyska przez centrum miasta do Trasy Łazienkowskiej, kończąc marsz na ul. Emilii Plater.

Na tegorocznej Paradzie Równości 2019 w Warszawie zebrały się ogromne tłumy osób, które czynnie wspierał sam prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski, który po raz pierwszy objął patronat nad tak ważnym dla Polaków marszem. To właśnie Trzaskowski otworzył tegoroczny pochód:

Nie każdy musi chodzić na Paradę Równości, ale każdy powinien szanować prawa mniejszości – to jest niesłychanie istotne – mówił prezydent Warszawy.

Tęczowy marsz wsparło również mnóstwo polskich gwiazd, które za pośrednictwem mediów społecznościowych wkleiły swoje piękne zdjęcia z tęczowym akcentem – niektóre z nich osobiście uczestniczyły w ważnym dla środowiska LGBTQI wydarzeniu. Wśród nich znalazły się: Julia Wieniawa, Joanna Krupa, Anna Jurksztowicz, Michał Piróg, Kayah, Maffashion, Honorata Skarbek, Julia Kamińska, Paulina Młynarska, Maciej Musiał, Helena Englert, Małgorzata Ostrowska, Ada Fijał, Jesica Mercedes, Marta Gałuszewska, Natalia Siwiec.

Zdjęcia w galerii, poniżej także piosenka jaką z okazji Parady Równości nagrała Patricia Kazadi.

Michał Piróg o Paradzie Równości: “W tym roku wybrałem kobiety, a nie homoseksualistów”

Odważne słowa Mai Ostaszewskiej na temat Parady Równości rozwścieczyły Internautów! Rozpętała się prawdziwa awantura! “Co za BZDURY!”

Parada Równości 2015: Edyta Górniak wspiera gejów i lesbijki. Mamy niepublikowane zdjęcie


Masz wśród znajomych homoseksualistów?

×