Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą: Michał Piróg, Julia Kamińska, Edyta Pazura, Anna Lewandowska…

Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą

Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą

Gwiazdy jednoczą się z Ukrainą, która została zaatakowana przez Rosję. Maffashion, Dereszowska, Kożuchowska, Wieniawa i inni zamieścili w sieci posty. Co napisali?

Władimir Putin zapowiedział w specjalnym oświadczeniu rozpoczęcie „wojskowej operacji specjalnej Donbasie”. W rzeczywistości oznacza to wojnę. Ukraina wydała komunikat, w którym poinformowała, że w czwartek z samego rana została zaatakowana ze strony Rosji i Białorusi. Potężne wybuchy zostały zarejestrowane 80 km od granicy Polski. Głowa Rosji ostrzega również, przed ewentualnym wyjściem z pomocą dla Ukrainy. Zapowiedział, że jeśli którekolwiek państwa włączą się w konflikt, poniosą konsekwencje, jakich Europa i świat jeszcze nie widziały.

Mimo to Andrzej Duda zapewnił, że Polska, sojusznicy z NATO oraz Unii Europejskiej zamierzają pomóc Ukrainie:

Nie pozostawimy Ukrainy bez wsparcia – wyznał.

Ukrainie można pomóc m.in. finansowo. Istnieją sprawdzone strony oraz fundacje, na które można przelewać pieniądze. Osoby, które mają tam znajomych, bądź studiują z kimś, kto stamtąd pochodzi, mogą zapytać, czy nie potrzebują pomocy. Ważne jest również duchowe wsparcie.

Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą: Michał Piróg

Od samego rana Instagram zalewają dziś zdjęcia flagi Ukrainy. W ten sposób ludzie chcą zjednoczyć się z państwem i pokazać, że cały świat jest z nimi. Również wiele gwiazd pokazało, że nie są obojętni na krzywdy, które dzieją się na wschodzie.

Wśród osób, które solidaryzują się z Ukrainą, jest Michał Piróg. Tancerz postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami, które przeżył, pracując w Kijowie. Domyśla się również, dlaczego Putin zdecydował się na atak:

W 2016 roku miałem wielka przyjemność pracować na Ukrainie, dokładnie w Kijowie. Było to zaledwie 2 lata po aneksji Krymu. Nerwowość i napięcie z tym związane było czuć mimo upływu czasu. Dlaczego ? Może dlatego, że okupowanie Ukrainy tam się nie skończyło od 2014 roku. Może dlatego świat nie reagując na 8-letnią okupacje państwa sojuszniczego, dał sygnał Rosji, że jest bezkarna i nikogo nie musi się obawiać. Nie wiem tego.

42-latek jest przerażony tym, co dzieje się u sąsiadów, tym bardziej że ma tam wielu przyjaciół

Dzisiaj o 4 nad ranem Rosja militarnie zaatakowała Ukraine. Dom moich wielu przyjaciół , dom naszych sąsiadów, dom rodzin ludzi, którzy od lat są z nami chyba największą obecnie mniejszością żyjącą w Polsce. Ludzi którzy wspólne z nami budują naszą codzienność.
Jestem smutny, jestem załamany, jestem przerażony. Bo historia nikogo i niczego nie uczy. Modlę się na swój sposób za bezpieczeństwo obywateli Ukrainy, jak i Rosjan, którzy z rozkazu fanatyków u władzy zostali wysłani do czynienia tej krzywdy…

Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą: Julia Kamińska

Julia Kamińska z kolei opublikowała fragment konwersacji z osobą, która mieszka w Kijowie. Zapytała, jak wygląda obecnie sytuacja oraz, czy można wychodzić z domu:

Teraz jest syrena – znaczy, że nie można. Jak będzie możliwość, od razu wyjeżdżamy.

Aktorka poparła decyzję i zapewniła, że czeka.

Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą: Edyta Pazura

Żona Cezarego Pazury nie powstrzymała emocji. Edyta udostępniła na swoim Instagramie zdjęcie Władimira Putina, które opatrzyła następującym podpisem:

Przyjrzyjcie się uważnie. Tak wygląda kolejna porażka w historii ludzkości…

Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą: Sylwia Bomba

Sylwia Bomba z kolei udostępniła fragment wiadomości ze swoją obserwatorką. Kobieta mieszka przy granicy, skąd słyszy huki:

Mieszkam na Podkarpaciu między Rzeszowem a granicą z Ukrainą. Sam huk myśliwców latających dzień i noc przyprawia nas o dreszcze, a dzisiaj to już żołądkiem rusza z nerwów.

W dalszej części internautka wyznała, że widziała w powietrzu rakiety:

Helikoptery latają bardzo nisko, że można dostrzec te rakiety. Dzisiaj ich nie widać, dzisiaj tylko słychać hucznie, że latają.

Poza wyżej wymienionymi z Ukrainą solidaryzują się m.in.: Anna Lewandowska, Maffashion, Monika Olejnik, Hanna Lis, Anna Dereszowska, Małgorzata Kożuchowska, Anita Sokołowska, Barbara Kurdej-Szatan, Anna Nowak-Ibisz, Marzena Rogalska, Edyta Herbuś, Daria Zawiałow, Rafał Maślak, Marcin Meller, Rafał Trzaskowski, Adam Nergal, Piotr Rubik, Piotr Kraśko, Agata Rubik, Karolina Szostak, Siostry Szczepańskie, Hanna Śleszyńska, Jacek Poniedziałek, Mateusz Szymkowiak, Maria Sadowska, Anita Werner, Beata Tadla, Radosław Majdan.

W naszej galerii zobaczycie ich posty.


Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą

Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą

Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą

Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą

Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą

Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą

Komentarze

 • Gość pisze:

  pazura wyglada jak rozenek …niestety

 • JanPolak pisze:

  I jak te reakcje celebrytów mają niby pomóc Ukrainie? Ledwie się zaczęło a już wykorzystują konflikt do własnych celów promocyjnych. Uwazajcie bo Putin na pewno się bardzo boi ukraińskich flag w profilowkach. Jak ktoś na prawde chcę pomóc niech podejdzie do swojwgo ukraińskiego kolegi żyjącego w Polsce, niech doda mu otuchy i zapyta czy może mu jakoś pomóc w ten trudny czas, nasi wachodni bracia na pewno docenią to bardziej niż pompowanie paniki przez media i gadki celebrytów. Solidarni z Ukraina? To niech jadą tam i ratują ludzi. Dzięki za uwagę…

 • Gość pisze:

  Zgadzam się…… wszyscy się solidaryzują, patrzę na to wszystko i niestety hipokryzja hipokryzja i łączenie się w żalu a nic z tego nie wynika a przekaz telewizji mam wrażenie jak by chciano tego konfliktu.Niedawno robili nagonkę na Polskich żołnierzy.

 • Gośćbb pisze:

  Pato celebra zaczyna lans na tragedii…sami przyczyniliście się do tego co teraz się dzieje, promując pseudo pandemie. Od początku mówiłam, ze finałem tego „pandemicznego” cyrku będzie wojna…

 • Falszywa kurdej szatan pisze:

  Kurdej szatan by sie wstydziła hipokryzji. Dxisisj wpis o wsparciu Ukrainy a niedawno wyzywala na szych chłopaków żołnierzy ba granicy od morderców.,zamilcz ty pazerna kobieto. Tylko liczy sie dla ciebie rozgłos i profity jakie za sobą niesie. Wstyd kurdej takie jak ty to zakała narodu.

 • Gość pisze:

  Niech jadą na Ukrainę pomagać tak jak latały z reklamówkami na granice z Białorusią. Nie eidze tych „bohaterek” Ostaszewskiej , Ochojskiej i ich koleżanek. Pieprzona hipokryzja, teraz będą szukały ucieczki za granicę

 • Gość pisze:

  Mnie zawsze zdumiewa fakt rzekomej solidarności. Na czym ona dokładnie polega, oprócz mówienia o tym, że się ktoś solidaryzuje??? Czy ktokolwiek z tych osób zrobił cokolwiek więcej w tym kierunku żeby pomóc tym ludziom, NIE. Czy zrobił zbiórkę pieniężną, żywnościową, NIE. To się nazywa HIPOKRYZJA!!! Po co takie rzeczy mówić, a tym bardziej pisać publicznie skoro nic więcej się nie wnosi do sprawy. Ach … szkoda słów …

 • Gość pisze:

  Hm,a jeszcze tak niedawno pluli na Polskie wojsko!!! HIPOKRYZJA CELEBRYTOW!!!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×