Fryderyki 2021. Taco Hemingway nie przyszedł na galę. Zdradził, co stanęło mu na przeszkodzie

Taco Hemingway

Taco Hemingway

Taco Hemingway nie pojawił się na gali Fryderyki 2021. W social mediach dodał wpis, w którym podziękował za statuetkę i ujawnił, dlaczego nie mógł jej odebrać osobiście.

Taco Hemingway, a właściwie Filip Sześniak, rozpoczął swoją karierę w 2011 roku. Wtedy też wypuścił, nazywając się Foodvillain, anglojęzyczny mixtape Who Killed JFK. Rok później zaczął działać pod swoim aktualnym pseudonimem. W 2014 roku wydał minialbum Trójkąt Warszawski, który przyniósł mu rozpoznawalność.

W kolejnych latach kariera rapera nabrała rozpędu. Zdobył mnóstwo fanów, którzy z niecierpliwością czekają na jego kolejne płyty. W 2020 roku Taco wypuścił dwa albumy, Europa i Jarmark. Z drugiego z wymienionych pochodzi Polskie Tango, utwór, w którym nie szczędzi krytycznych uwag pod adresem rządzących:

Mój kraj wyszedł z klatki, teraz się miota. Moim krajem może rządzić byle miernota. W moim kraju ta oświata to jest ciemnota. Z jednej strony jarmark, z drugiej Europa – rapuje Taco.

Na temat wspomnianego kawałka Taco Hemingway wypowiedział się w wywiadzie dla New York Times. Zdradził, że gdy wydał tę piosenkę, stał się obiektem ataków prawicowych dziennikarzy. Nie było to przyjemne uczucie, szczególnie że nie był do czegoś takiego przyzwyczajony:

Dotychczas albo robiłem albumy o imprezowaniu, albo o tym, że mam dość imprezowania i chcę odzyskać swoje stare życie. Pomyślałem: „Chyba powinienem to zmienić”. […] Chciałem przez chwilę po prostu z siebie wyrzucić kilka rzeczy. I chciałem też, by zrobili to moi przyjaciele.

Fryderyki 2021. Taco Hemingway nie pojawił się na gali. Dlaczego?

Polskie Tango przyniosło raperowi nagrodę Fryderyka za Utwór roku. Artysta nie pojawił się jednak na gali, by odebrać statuetkę osobiście. Podziękował jednak za nią w mediach społecznościowych. Dodał post, w którym żartobliwie zdradził, co stanęło mu na przeszkodzie. Podkreślił też, że to wyróżnienie wiele dla niego znaczy:

 Thx za statuetkę dla „Polskiego tango”. Nie mogłem odebrać, bo byłem umówiony na piłkę na 20.30, ale nagroda za ten utwór mnóstwo dla mnie znaczy. Dziękuję Fryderykom oraz Lankowi za ten POTĘŻNY instrumental.

Pogratulował też Macie zdobytych wyróżnień, a także zwrócił się do Kanyego Westa:

Wielkie gratulacje dla przezdolnego i przesympatycznego Maty za obie nagrody. Niechaj polski rap rośnie nam w siłę!!! Przesyłam również wyrazy uznania i cierpliwości dla pana Kanyego Westa, niechaj kończy „DONDĘ” w atmosferze pokoju ducha.

Poniżej przypominamy Polskie Tango, piosenkę, która została uznana za Utwór roku.

 

 


Taco Hemingway zdradził, dlaczego nie pojawił się na gali Fryderyki 2021

Taco Hemingway zdradził, dlaczego nie pojawił się na gali Fryderyki 2021

Iga Lis i Taco Hemingway

Iga Lis i Taco Hemingway

Taco Hemingway - sylwester 2020

Taco Hemingway - sylwester 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×