Forbes opublikował ranking najbardziej wpływowych influencerów. Wygrał Lewandowski. A za nim? To zaskoczenie

Forbes - ranking

Forbes - ranking

Forbes opublikował ranking najbardziej wpływowych polskich influencerów. Kto znalazł się na pierwszym miejscu? Jak prezentuje się pierwsza dziesiątka? Które miejsce zajęli Robert Lewandowski czy Julia Wieniawa?

Magazyn Forbes co jakiś czas tworzy rankingi. Przygląda się zarobkom najpopularniejszych znanych nazwisk na świecie, tworzy zestawienia bardziej lokalne, koncentrując się m.in. na najbogatszych mieszkańcach danego kraju. Niedawno Fores Woman stworzył klasyfikację marek osobistych pań, spośród których wyłoniono dziesięć najlepszych. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Forbes: to jest najbardziej wpływową znaną osobą w Polsce?

W najnowszym zestawieniu Forbes wziął pod lupę influencerów. To oni cieszą się największą popularnością wśród fanów, mają miliony obserwujących w social mediach, a co za tym idzie, reklamodawcy chętnie nawiązują z nimi współpracę. By wybrać tych najbardziej wpływowych, wzięto pod uwagę nie tylko liczbę fanów, ale także popularność i zaangażowanie przy postach w wybranych mediach społecznościowych.

Pierwsze miejsce zajął Robert Lewandowski, który sławę i popularność zdobył głównie offline, grając na pozycji napastnika w Bayernie Monachium. Zarówno o, jak i jego żona, Anna (8. miejsce w rankingu), rozpoznawalność przekuli w zasięgi internetowe. Druga pozycja może być sporym zaskoczeniem. Zajął ją YouTuber Friz, który od dziesięciu lat działa w sieci. Na trzecim miejscu uplasował się Stuu Burton.

Poza pierwszą dziesiątką znalazło się więcej powszechnie znanych nazwisk. Julia Wieniawa zdobyła 12. miejsce, Martyna Wojciechowska 14. Joanna Krupa 18. Pełna lista wyróżnionych poniżej.

Ranking najbardziej wpływowych celebrytów według magazynu Forbes

 1. Robert Lewandowski
 2. Friz
 3. Stuu Burton
 4. Blowek
 5. Deynn
 6. Fit Lovers
 7. Sylwia Przybysz
 8. Anna Lewandowska
 9. Little Monster
 10. Rezi
 11. Red Lipstick Monster
 12. Julia Wieniawa
 13. Agnieszka Grzelak
 14. Ewa Chodakowska
 15. Martyna Wojciechowska
 16. Ola Nowak
 17. Maffashion
 18. Joanna Krupa
 19. JDabrowsky
 20. Sylwia Lipka
 21. Dawid Kwiatkowski
 22. Magda Gessler
 23. CLEO
 24. Krzysztof Gonciarz

 

 

 


Anna Lewandowska, Robert Lewandowski i Klara

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski i Klara

Friz

Friz

Stuu

Stuu

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×