Forbes Women: Ranking 10 najlepszych marek kobiet. Lewandowska na 2. miejscu, Rozenek i Wieniawa poza podium

Magazyn Forbes Women - ranking

Magazyn Forbes Women - ranking

Forbes Women opublikował ranking dziesięciu najlepszych marek osobistych polskich kobiet. Kto znalazł się na pierwszym miejscu? Kto zdobył wyróżnienie?

Magazyn Forbes co jakiś czas tworzy rankingi, w których wskazuje m.in. najbogatszych Polaków czy celebrytów. Forbes Women wzięło pod lupę marki osobiste polskich kobiet, spośród których wyłoniono dziesięć najlepszych. Brano pod uwagę liczbę publikacji w mediach, możliwość docierania do fanów i wartość przekazu. W zestawieniu znalazły się pisarki, wokalistki, aktorki, a także kobiety, realizujące biznesowe kariery.

Forbes Women – 10 najlepszych marek osobistych polskich kobiet

Zdaniem magazynu Forbes Women, na pierwsze miejsce zasłużyła Olga Tokarczuk. Laureatka Literackiej Nagrody Nobla 2018 miała najsilniejszą markę wśród kobiet. Na jej temat w polskiej prasie ukazało się aż 640 wzmianek. Założyła fundację i przekazała na nią 350 tysięcy złotych z nagrody noblowskiej. Zapowiedziała, że organizacja będzie wspierać m.in. pisarzy i pisarki, a także tłumaczy i tłumaczki.

Tuż za nią znalazła się Anna Lewandowska, która wokół siebie gromadzi ogromną społeczność w sieci. Tylko na Instagramie obserwuje ją 2,7 mln osób. Oprócz tego jest przedsiębiorczą bizneswoman. Organizuje obozy treningowe, uruchomiła catering dietetyczny, czy produkuje wegańskie kosmetyki:

Drugie miejsce w rankingu Forbes Women jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, za co bardzo dziękuję. Zawsze jednak powtarzam, że „sukcesu” nie osiąga się w pojedynkę. Przez te lada udało mi się zbudować wyjątkową drużynę, z którą uwielbiam pracować – komentuje nagrodę na łamach magazynu.

Trzecie miejsce zajęła Magda Gessler, gwiazda Kuchennych rewolucji. Oprócz występowania w programie, jest cenioną restauratorką, stworzyła własną markę lodów, a także chętnie pojawia się w kampaniach reklamowych. Jak sama twierdzi, w pokazuje rzeczywistość pod innym kątem niż ten, który znają:

Zamieniam klasyczne postrzeganie świata, bo czasem żeby pójść dalej, osiągnąć sukces, trzeba wyjść poza obowiązujące schematy. Otwieram nie tylko oczy, głowy, ale i serca – mówi na łamach Forbes Women.

Ranking Forbes Woman kształtuje się następująco:

  1.  Olga Tokarczuk
  2. Anna Lewandowska
  3. Magda Gessler
  4. Julia Wieniawa
  5. Krystyna Janda
  6. Małgorzata Rozenek
  7. Martyna Wojciechowska
  8. Ewa Chodakowska
  9. Barbara Kurdej-Szatan
  10. Blanka Lipińska

Forbes Women - ranking

Forbes Women - ranking

Olga Tokarczuk odebrała nagrodę Nobla

Olga Tokarczuk odebrała nagrodę Nobla

Anna Lewandowska w skarpetach za 600 zł

Anna Lewandowska w skarpetach za 600 zł

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×