Polacy w rankingu najbogatszych ludzi świata „Forbes”! Jest też celebrycki wielki debiut – Kim Kardashian w elitarnym gronie miliarderów

Njbogatsi ludzie świata 2021 wg Forbes

Njbogatsi ludzie świata 2021 wg Forbes

Forbes zaktualizował listę miliarderów. Wśród najbogatszych ludzi na świecie pojawiło się kilkanaście znanych nazwisk. W rankingu zadebiutowała Kim Kardashian i znalazło się kilku Polaków.

Magazyn Forbes od lat tworzy różnego rodzaju rankingi, w których analizuje między innymi zarobki gwiazd. Oprócz tego tworzy lokalne zestawienia, w których koncentruje się np. na najbardziej wpływowych influencerach w danym kraju. W Polsce na pierwszym miejscu znalazł się Robert Lewandowski.

Niespełna dwa miesiące temu prestiżowy magazyn przedstawił listę najbogatszych Polaków 2021, a teraz przygotował listę miliarderów. W rankingu uwzględniono kilku Polaków.

Forbes: Lista najbogatszych ludzi świata 2021. Kto z Polski?

Tym razem Forbes opublikował listę Najbogatszych Ludzi Świata 2021. Majątek wszystkich notowanych 2755 miliarderów oszacowano na łączną kwotę 13,1 bln dolarów. Co ciekawe mimo pandemii koronawirusa dla wielu przedsiębiorców ten rok należał do wyjątkowo udanych. Na liście przybyło aż 660 nowych nazwisk.

Kolejny rok z rzędu na czele listy znalazł się Jeff Bezos, który jest założycielem Amazona. Forbes wycenił jego majątek na 177 mld dolarów, to o 64 mld dolarów więcej niż rok temu. Przedsiębiorca od 2017 roku dzierży tytuł Najbogatszego człowieka na świecie.

Na drugim znajduje się Elon Musk, twórca PayPala, Tesli i SpaceX. Według magazynu „wart” jest 151 mld dolarów. Mimo pandemii koronawirusa jego koncern sprzedał 500 tys. pojazdów marki Tesla na łączną kwotę ok. 721 milionów dolarów. Przedsiębiorca właśnie buduje dwie kolejne fabryki pod Berlinem i Austin. Na początku roku miał na kilkanaście godzin prześcignął samego Jeffa Bezosa.

Na 3. miejscu zestawienia uplasował się Bernard Arnault wraz z rodziną, który jednocześnie uznawany jest za najbogatszego Europejczyka. Miliarder jest właścicielem koncernu LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy), który produkuje produkty luksusowe, w tym alkohol i kosmetyki. Jego majątek został wyceniony na 150 mld dolarów i tym samym wyprzedził Billa Gatesa, który spadł na 4. miejsce z majątkiem wartym łącznie 124 mld dolarów.

Pierwsza dziesiątka rankingu Najbogatszych Ludzi Świata 2021 według Forbesa kształtuje się następująco:

  1. Jeff Bezos – 177 mld. dol.
  2. Elon Musk – 151 mld dol.
  3. Bernard Arnault – 150 mld dol.
  4. Bill Gates – 124 mld dol.
  5. Mark Zuckerberg – 97 mld dol.
  6. Warren Buffett – 96 mld dol.
  7. Larry Ellison – 93 mld dol.
  8. Larry Page – 91,5 mld dol.
  9. Sergey Brin – 89 mld dol.
  10. Mukesh Ambani – 84,5 mld dol.

Według danych zgromadzonych przez Forbes aż 106 osób, które znalazło się na liście, ma mniej niż 40 lat. Do listy najmłodszych miliarderów dołączył w tym roku 26-letni Amerykanin Austin Russel, którego majątek oszacowano na 2,4 mld dol.

Tytuł najmłodszego miliardera przypadł w tym roku 18-letniemu Kevinowi Davidowi Lehmanmowi z Niemiec, który otrzymał udziały w sieci drogerii dm-drogerie mkt. Jego majątek wyceniono na 3,3 mld dol.

Polacy na liście Najbogatszych ludzi świata Forbes

Najwięcej miliarderów, bo aż 724, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, jednak na globalnej liście wystąpiło również kilka polskich nazwisk. Poniżej przedstawiliśmy je według kolejności, w jakiej są na rankingu:

727. Michał Sołowow – 4 mld dol. (właściciel grupy przemysłowej składającej się z 15 spółek, do których można zaliczyć m.in. następujące przedsiębiorstwa: Barlinek, Komfort, Cersanit czy Synthos)

831. Jerzy Starak – 3,6 mld dol. (założyciel Polpharmy)

956. Tomasz Biernacki – 3,2 mld dol. (założyciel i współwłaściciel sieci handlowej Dino Polska)

956. Zygmunt Solorz – 3,2 mld dol. (założyciel Telewizji Polsat oraz prezes Rady Nadzorczej Polsatu)

1517. Dominika Kulczyk – 2,1 mld dol. (przewodnicząca Rady Nadzorczej Kulczyk Holding, przewodnicząca Rady Nadzorczej Polenergia S.A. oraz współzałożycielka Grupy Firm Doradczych Values)

2263. Rafał Brzoska – 1,3 mld dol. (prezes i mniejszościowy akcjonariusz operatora przesyłek InPost)

2263. Zbigniew Juroszek z rodziną – 1,3 mld dol. (właściciel i główny akcjonariusz grupy Atal, współwłaściciel spółki Star-Typ sport).

Najbogatsi ludzie świata 2021 – ranking Forbesa z gwiazdami

Na liście pojawiło się również kilkanaście gwiazd. Największym zaskoczeniem było pojawienie się na niej Kim Kardashian, która po raz pierwszy została ujęta w zestawieniu. Jej majątek wyceniono na łączną wartość 1 mld dol.

Oprócz Kim w gronie najbogatszych ludzi świata są także: Oprah Winfrey (2,6 mld dol.), Michael Jordan (1,6 mld dol.), Tyler Perry (1 mld dol.), Kanye West (1,8 mld dol.), Donald Trump (2,4 mld dol.), Jay-Z (1,4 mld dol.), Steven Spielberg (3,7 mld dol.), George Lucas (7,4 mld dol.) oraz Ralph Lauren (7,1 mld dol).


Jeff Bezos z żoną – przyjęcie Vanity Fair w 2017 roku

Jeff Bezos z żoną – przyjęcie Vanity Fair w 2017 roku

Elon Musk i Grimes

Elon Musk i Grimes

Bernard Arnault

Bernard Arnault

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×