Ewa Chodakowska płaci wysoką cenę za rezygnację z macierzyństwa. Opowiedziała Kwaśniewskiej i Rogalskiej przez co przechodzi

Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska w programie Miasto Kobiet opowiedziała m.in. o reakcjach, z jakimi musiała się mierzyć, gdy ogłosiła, że nie chce mieć dzieci. Co powiedziała?

Ewa Chodakowska lada moment będzie świętować 8. rocznicę ślubu. Dokładnie 22 września 2013 roku trenerka i Lefteris Kavoukis zostali małżeństwem. Słowa przysięgli wypowiedzieli w warszawskim klasztorze dominikanów. Panna młoda na tę okazję wybrała piękną kreację, suknię marki La Mania, którą sama pomogła zaprojektować.

Chociaż od tej chwili fani co jakiś czas dopytywali Ewę o to, czy planuje powiększyć rodzinę, bardzo długo nie reagowała. Dopiero kilka tygodni temu przerwała milczenie i przekazała, że nie planuje mieć dzieci. Udzieliła też wywiadu, w którym wytłumaczyła, dlaczego wolała się nie wypowiadać na ten temat:

Kiedyś mówiłam, że odkładam macierzyństwo na później, bo bałam się powiedzieć prawdę wprost. A ona jest taka, że już dawno z mężem zdecydowaliśmy, jak chcemy żyć. Nie opowiadałam o tym publicznie, bo bałam się niezrozumienia, wykluczenia, epitetów, ocen, może nawet i linczu. Dziś już się nie boję i czuję się gotowa powiedzieć na głos: mogę mieć dzieci, ale nie planuję macierzyństwa. Nie oceniaj mnie! To świadoma decyzja.

Ewa Chodakowska w Mieście Kobiet o reakcji na jej wyznanie, że nie chce mieć dzieci

Chodakowska jest jednym z gości Miasta Kobiet, którego nowy odcinek zostanie wyemitowany w niedzielę. Do sieci trafiły pierwsze fragmenty. Trenerka w programie przyznała, że gdy ogłosiła, że nie chce mieć dzieci, dostała sporo wiadomości od fanek, które prosiły, by przemyślała swoją decyzję:

To są najczęściej komentarze, że jeszcze mi się odmieni, że jeszcze zmienię zdanie, żebym to przemyślała, że na pewno przyjdzie taki moment w moim życiu, kiedy będę gotowa.

Ewa Chodakowska dodała, że przeczytała okropne wiadomości:

Były takie sytuacje, kiedy czytałam, że moje życie jest nic niewarte. W momencie, kiedy nie jestem matką, nie decyduję się na macierzyństwo, to nie noszę w sobie tej wartości.

Gwiazda sportu podkreśliła, że w jej ocenie macierzyństwo jest wyzwaniem:

Macierzyństwo jest w moim odczuciu heroizmem, bo trzeba w jakimś stopniu zrezygnować z siebie […]. To piękna droga, ale też wyzwanie.

Nowy odcinek Miasta Kobiet, w którym pojawi się Ewa Chodakowska zostanie wyemitowany w niedzielę o 12:30 i 22:15 na antenie TVN Style.


Ewa Chodakowska w Mieście Kobiet

Ewa Chodakowska w Mieście Kobiet

Ewa Chodakowska kupiła hotel

Ewa Chodakowska kupiła hotel

Ewa Chodakowska i jej posiadłość w Grecji

Ewa Chodakowska i jej posiadłość w Grecji

Komentarze

 • Gość pisze:

  W dance dance dance powiedziala do Krupinskiej ze jej dzieci latwo przyszly i byla potem zadyma. Slusznie. Nie ma pojecia o czy mowi za to z siebie robi ofiare ktora jest przesladowana. Sama nie jest lepsza.

 • Gosia pisze:

  Jest szczęśliwa i to jest najważniejsze. Przede wszystkim jest dobra osobą i wspaniałym człowiekiem,a o takich ciężko w naszym świecie

 • Gość pisze:

  I dobrze,nie kazda ma instynkt macierzynski i jest ok,tak jak nie kazdy chce zostac ojcem super ze nic na sile,popieram pozdrawiam Ewke.Mama dwoch corek

 • Gość pisze:

  Nie wiedziałam, że żyjemy w średniowieczu.

 • Gość pisze:

  Pani Ewo, gratuluję odwagi, w tym pseudokatolickim kraju trzeba mieć chociaż dwoje, ja mam jedno, ma Pani rację, to ogromne wyzwanie, 30 lat temu też powinnam się mocno zastanowić

 • Gość pisze:

  Ma całkowitą rację.Jej życie! A polki mnożą się na zlecenie PiS i 500 zł.

 • Gośćktoś pisze:

  Polacy się głównie mnożą.Nie kształcą, nie czytają, piją i mówią, że takie jest życie.

 • Wkurzona pisze:

  I powinno się o tym mówić głośno, żeby ten dziki naród sie czegoś nauczył.Od przedszkola nagabuje się dziewczynki o narzeczonych,potem tylko jest gorzej-mentalna tresura i wmawianie stylu życia, bezczelne pytania o dziecko, o drugie, o chrzest, itp…Dlaczego dziewczynek nie pyta się o zainteresowania, nie namawia do kształcenia się tylko od dziecka je się hoduje jak przyszłe inkubatory.

 • Gośćfanka pisze:

  Przestańcie zaglądać komuś pod kołdrę!!Jej życie .Jej sprawa Tak tylko może być w niby katolickiej Polsce.!Bez dzieci można żyć pełną piersią!

 • Gość pisze:

  To prawda,mam 3dzieci I nie sadze ze ktos musi miec dzieci na sile.Zyj I pozwol zyc innym,albo niech kazdy decyduje Sam co robic lub nie w swoim zyciu.Pozdrawiam

 • gruszeczka pisze:

  A ja nie rozumiem czemu ona się tak z tego tłumaczy cały czas…moim zdaniem któreś z nich nie może mieć dzieci w związku z czym podjęli taką decyzję. ..też nie mam dzieci, nikomu się z tego nie tłumacze, a głupie pytania gaszę w zarodku

  • Grejzi pisze:

   Też rak myślę. Któryś z nich nie może mieć dzieci. Dlatego wymyśliła tę historyjkę o strachu przed wyznaniem tego i teraz powiedzeniem wszystkim…. „Nie-móc-mieć dzieci” nie pasowałoby do wizerunku idealnego życia, który sprzedaje fankom, życia, w którym chcieć to móc. A tak wciska, że może, ale nie chce. Kupiła psa i sprzedaje teraz żarcie dla psów. I biznes kręci się dalej.

 • Gość pisze:

  Każdy żyje na własny rachunek.

 • Gość pisze:

  Jak można umoralniać kogoś kogo się w życiu na oczy nie widziało i nie uścisnęło się mu ręki. Czy wszyscy muszą żyć wg stereotypów ? Sama jestem szczęśliwa matką ale nigdy nie powiedziałbym drugiej kobiecie, zrób sobie dziecko bo będziesz tego żałować.

 • Gość pisze:

  Dopóki nie zaszła w ciążę to nie wie czy może mieć dzieci.
  Często wszystko wg medycyny jest ok, a jednak nie udaje się.

  Natomiast popieram jej zdanie – nie musi mieć dziecka/dzieci. I nikomu nic do tego. Niech wreszcie zniknie te myślenie, że trzeba mieć dzieci.
  Wręcz niektórzy nie powinni ich mieć! !
  Przykładów nie brakuje. I to licznych!

  Natomast

 • Gość pisze:

  Nie rozumiem po co kogoś zmuszać do posiadania dzieci , ludzie zajmijcie swoim życiem !!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×