Szukaj

Ewa Bem o życiu po śmierci córki. Słowa gwiazdy ściskają za serce

Ewa Bem

Ewa Bem

Ewa Bem przerwała milczenie po śmierci córki i opowiedziała, jak wygląda jej życie. Zdobyła się na bardzo poruszające wyznanie.

Ewa Bem w 2017 roku przeżyła dramat. Jej starsza córka, Pamela, przegrała walkę z nowotworem mózgu. Miała 39 lat. Po jej śmierci piosenkarka wycofała się z życia publicznego, nieczęsto udziela wywiadów. Dopiero po trzech latach od tragedii przerwała milczenie. Zgodziła się porozmawiać z Radiem Jazz.

Piosenkarka zdobyła się na poruszające wyznanie. Powiedziała, że przez długi czas wegetowała. Udawała, że żyje, chociaż wcale tego nie czuła. Myślała, że nie wróci na scenę. Powoli zaczęła jednak odczuwać chęć występów przed publicznością, a także śpiewania i słuchania muzyki:

W momencie, kiedy Pamelka odeszła ja odeszłam razem z nią. Udawałam, że żyję, choć mnie nie było. Nie miałam zainteresowania sprawami zawodowymi. Czekałam, kiedy Pamelka sama da mi jakiś znak. Do niedawna jakikolwiek powrót na scenę był poza moim myśleniem. W tej chwili już tak nie jest. Zaczynam powoli odczuwać chęć pobycia na scenie, zaśpiewania i posłuchania muzyków.

Ewa Bem o życiu po śmierci córki

Bem we wtorek świętowała 70. urodziny. Z tej okazji zgodziła się porozmawiać z kolejną redakcją, tym razem z radiową Dwójką. Powiedziała, że od śmierci Pameli mijają cztery lata. Próbuje poukładać swój świat na nowo. Chociaż nie może sobie wyobrazić powrotu na scenę, brakuje jej publiczności:

Tak się wydarzyło okrutnie w moim życiu, że odeszła nasza córka, Pamela. To już było cztery lata temu. Nie chcę już mówić, jakie uczucia temu towarzyszyły, ale to tak całkowicie zmieniło moją optykę na życie, że jakoś na razie scena nie mieści się w tym nowym obrazie. Ale ogromnie brakuje mi publiczności, kontaktu z muzykami, tworzenia na scenie, to jest coś niepowtarzalnego, czego nie da się niczym zastąpić.

Ewa Bem opowiedziała o tym, jak wygląda jej życie po tym tragicznym wydarzeniu. Zdradziła, że świadomość tego, co się wydarzyło, nie pozwala jej na stanowcze działania. Jej słowa ściskają serce:

 Wewnętrznie się bardzo obkurczyłam po śmierci córki, to mi nie pozwala jeszcze na jakieś stanowcze działania, choć oczywiście namawiają mnie, cały czas dostaję propozycję i zapytania.

Gwiazda w tej samej rozmowie została zapytana o to, czego powinno się jej życzyć w dniu święta. Odparła, że zdrowia, bo to ono jest najważniejsze w jej wieku:

 Czego życzyć? Teraz to tylko i wyłącznie zdrowia, bo w tym wieku jest rzeczą ważną i potrzebną, przykrywającą inne potrzeby. Ważne jest także zdrowie psychiczne. To przykry moment w życiu człowieka, nie wierzę, że to „jesień życia”. To marnota, jakieś odcinanie kuponów, perspektywa do przodu praktycznie żadna…

Życzymy więc, by zdrowie nigdy nie opuściło Ewy Bem.

Zobacz także: Córka Bem podjęła bardzo trudną decyzję, inną niż chciałaby gwiazda. To cios prosto w serce piosenkarki


Po śmierci córki Pameli, Ewa Bem musi być silna - bliscy bardzo jej potrzebują

Po śmierci córki Pameli, Ewa Bem musi być silna - bliscy bardzo jej potrzebują

Po śmierci córki Pameli, Ewa Bem musi być silna - bliscy bardzo jej potrzebują

Po śmierci córki Pameli, Ewa Bem musi być silna - bliscy bardzo jej potrzebują

Ewa Bem martwi się o swoje dzieci

Ewa Bem martwi się o swoje dzieci

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    Straciłam syna kilkanaście lat temu . Młodego człowieka dopiero studiował, do tej pory jest to ogromna trauma. Współczuję pani Ewie. Życzę zdrowia.

  • Gość pisze:

    Ja nie moglam sie zebrac przez 10 lat po starcie syna, uwazam ,ze Ewa Bem i tak szybko podjela decyzje by wrocic na scene bo w moim przypadku byloby to niemozliwe.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×