Ewa Bem w przełomowym wywiadzie po śmierci córki: „Odeszłam razem z nią”. Słowa, które wyciskają łzy

Ewa Bem

Ewa Bem

Ewa Bem w rozmowie z Radiem Jazz przyznała, że powoli zaczyna jej brakować muzyki, sceny oraz występów i jest gotowa by znów zacząć śpiewać. Pierwszy tak poruszający wywiad z artystką po śmierci jej córki Pameli.

Ewa Bem to jedna z najbardziej znanych i cienionych wokalistek w Polsce. Nazywana pierwszą damą polskiego jazzu. Karierę artystyczną rozpoczęła w 1969 w klubie Stodoła, występując w młodzieżowym zespole bluesowym. Niedługo później, wraz z bratem i przyjacielem, założyła zespół Bemibek. To z nimi nagrała swój wielki przebój Podaruj mi trochę słońca. W latach 80. Kontynuowała karierę już jako solowa artystka, lansując takie hity jak: I co z tego dziś masz, Pomidory czy Gram o wszystko. W 2001 roku zdobyła dwa Fryderyki w kategoriach: płyta i wokalistka roku.

Prywatnie 69-letnia artystka jest żoną producenta telewizyjnego Ryszarda Sibilskiego.

Wpadliśmy na siebie w Sali Kongresowej. I wtedy właśnie nastąpiło nasze wielkie miłosne bum! Musiała zadrżeć ziemia, bo jemu wszystko wypadło z rąk: upuścił teczki, papiery i dokumenty, które niósł, a ja stałam, jakby mnie ktoś wbił w ziemię. I tak patrzyliśmy na siebie, oszołomieni, nie mogąc wydobyć słowa – opowiadała Ewa Bem kilka lat temu.

Ewa Bem urodziła dwie córki: Pamelę i Gabrielę. Starsza córka zmarła 30 września 2018 roku po przegranej walce z nowotworem mózgu. Miała zaledwie 39 lat.

Kim była córka Ewy Bem – Pamela Bem–Niedziałek?

Pamela była córką Ewy Bem i basisty – Tadeusza Gogosza, z którym wokalistka rozwiodła się w 1978 roku. Ale to Ryszard Sibilski poprowadził Pamelę do ołtarza, gdy wychodziła za mąż w 2013 roku. Mówiła do niego „tato”.

Pamela była dziennikarką. Przez ostatnie lata pracowała w stacjach TVN24 i TVN24 BiS.  W 2015 roku dowiedziała się, że ma guza mózgu. Była wówczas w drugiej ciąży z córką Basią. Dwa lata później zmarła. Ewa Bem po rodzinnej tragedii wycofała się z estrady i życia publicznego. Swój czas poświęciła opiece nad wnukami: 3-letnim wówczas Tomkiem oraz 2-letnią Basią.

Pamela Bem-Niedziałek miała raka mózgu - przyczyna śmierci córki Ewy Bem

Pamela Bem-Niedziałek miała raka mózgu – przyczyna śmierci córki Ewy Bem

Ewa Bem wraca na scenę

W niedawnej rozmowie z Radiem Jazz Ewa Bem ogłosiła, że po raz pierwszy od długiego czasu rozważa to, by powrócić na scenę. W rozmowie wypowiedziała słowa, które z pewnością ucieszą rzeszę fanów jej twórczości.

W momencie, kiedy Pamelka odeszła ja odeszłam razem z nią. Udawałam, że żyję, choć mnie nie było. Nie miałam zainteresowania sprawami zawodowymi. Czekałam, kiedy Pamelka sama da mi jakiś znak. Do niedawna jakikolwiek powrót na scenę był poza moim myśleniem. W tej chwili już tak nie jest. Zaczynam powoli odczuwać chęć pobycia na scenie, zaśpiewania i posłuchania muzyków. Dziś tym wszystkim, którzy oczekują, że ja jeszcze coś zaśpiewam mogę powiedzieć, że jakieś światełko, w jakimś tunelu się zapaliło! – wyznała artystka w Radiu Jazz.

Ewa Bem zdradziła także, że w Agorze czeka na wydanie płyta koncertowa, którą artystka nagrała jeszcze przed śmiercią ukochanej córki.

Pani Ewo, my też czekamy!

A tu można odsłuchać cały wywiad z artystką:


Ewa Bem martwi się o swoje dzieci

Ewa Bem martwi się o swoje dzieci

Po śmierci córki Pameli, Ewa Bem musi być silna - bliscy bardzo jej potrzebują

Po śmierci córki Pameli, Ewa Bem musi być silna - bliscy bardzo jej potrzebują

Po śmierci córki Pameli, Ewa Bem musi być silna - bliscy bardzo jej potrzebują

Po śmierci córki Pameli, Ewa Bem musi być silna - bliscy bardzo jej potrzebują

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×