Córka Ewy Bem oddała hołd zmarłej siostrze i poruszyła serca Brytyjczyków. Jej praca walczy o najważniejsze nagrody

Ewa Bem kończy karierę

Ewa Bem kończy karierę

Praca Gabrieli Sibilskiej „Queen of the Forest”

Pamela Bem-Niedziałek zmarła w 2017 roku. Córka Ewy Bem przegrała walkę z chorobą nowotworową. Pamięć Ewy uczciła jej młodsza siostra – Gabriela Sibilska.

We wrześniu 2017 roku cały kraj obiegła smutna wiadomość o śmierci starszej córki Ewy Bem. Pamela Bem-Niedziałek przegrała walkę z guzem mózgu. Pozostawiła po sobie pogrążonych w żałobie dwójkę dzieci, męża, a także rodziców i młodszą siostrę.

Gabriela Sibilska, młodsza o 17 lat siostra Pameli, postanowiła uczcić jej pamięć w niezwykły sposób. Studentka londyńskiej wyższej szkoły przygotowała pracę dyplomową pod tytułem Queen of the Forest (Królowa lasu). Swoim wzruszającym dziełem będącym hołdem dla zmarłej siostry, Gabrysia pochwaliła się na Instagramie. Jak sama przyznała – proces tworzenia pracy był swego rodzaju terapią, która pozwoliła jej poukładać myśli po śmierci Pameli.

Córka Ewy Bem na początku obawiała się reakcji osób trzecich, które zobaczą przygotowane przez nią dzieło, a to ze względu na jego osobisty charakter:

Był to taki osobisty utwór, eksplorujący bardzo prawdziwe emocje, ilustrujący bardzo prawdziwe cierpienie po stracie siostry. Proces tworzenia był pod wieloma względami terapeutyczny. Pamiętam, że tak się bałam pokazać komukolwiek, ponieważ był on zbyt intymny – podkreślała w jednym z wpisów.

Za swoją pracę 24-latka otrzymała nagrodę RTS London Student Television Awards 2019 za scenariusz, a także nominację w kategorii najlepsza animacja.

Warto zaznaczyć, że Sibilska nie jest już studentką w Wielkiej Brytanii. Mieszka w Nowym Jorku, gdzie nadal zdobywa cenne filmowe doświadczenia.

Nieumalowana Magda Gessler szaleje na ekstremalnie upalnych wakacjach! Wygląda jak 40-latka!

Luke Perry nie żyje. Zmarła gwiazda „Beverly Hills 90210”

To będzie istna katorga dla młodej mamy! Poród Meghan Markle musi się odbyć zgodnie z królewskimi zasadami!

 

 


Córka Ewy Bem, Gabriela Sibilska studiuje w Londynie - fot. Facebook
Córka Ewy Bem, Gabriela Sibilska studiuje w Londynie
Córka Ewy Bem, Gabriela Sibilska studiuje w Londynie - fot. Facebook

Córka Ewy Bem, Gabriela Sibilska studiuje w Londynie - fot. Facebook

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×