Szukaj

Eurowizja. Michał Wiśniewski dosadnie ocenił szanse Rafała Brzozowskiego: „Wiecie, że ja nie kryję się za dyplomacją”

Michał Wiśniewski, Rafał Brzozowski

Michał Wiśniewski, Rafał Brzozowski

Michał Wiśniewski nie owija w bawełnę i bardzo szczerze komentuje piosenkę Rafała Brzozowskiego na Eurowizję 2021. Jego zdaniem The ride nie odniesie większego sukcesu w Rotterdamie. Dlaczego?

Historia Polski na Eurowizji nie obfituje w zbyt wiele sukcesów. Poza Edytą Górniak, która w 1994 roku zajęła 2. miejsce, tylko dwóch innych reprezentantów znalazło się w pierwszej 10. Udało się to Michałowi Szpakowi w 2016 roku i 13 lat wcześniej zespołowi Ich Troje.

Michał Wiśniewski doskonale wiedział, jak zwrócić na siebie uwagę widzów, gdy konkurs odbywał się w Rydze. Nie tylko wyróżniał go wygląd sceniczny i charakterystyczna barwa głosu, ale także przesłanie utworu śpiewanego w trzech językach – polskim, niemieckim i rosyjskim. Keine Grenzen do dziś uważane jest za jedną z najpiękniejszych eurowizyjnych ballad naszych czasów.

Ich Troje na Eurowizji próbowało sił jeszcze w 2006 roku, ale wówczas nie udało im się wyjść z półfinału. Grupa z piosenką Follow my heart zajęła 11. miejsce, czyli pierwsze niepremiowane awansem. Wiśniewski przeczuwa, że podobny los może podzielić Rafał Brzozowski.

Michał Wiśniewski ocenił szanse Rafała Brzozowskiego na Eurowizji

Tegoroczny reprezentant Polski w Rotterdamie zaśpiewa skomponowany z myślą o Eurowizji utwór The ride. Piosenka budzi sporo emocji wśród fanów wydarzenia i zbiera bardzo skrajne recenzje. Na jej temat podczas piątkowego live czatu na Instagramie wypowiedział się również Michał.

Szanse są żadne – powiedział, zaciągając się papierosem elektronicznym – Wiecie, że ja nie kryję się za dyplomacją. Czasami tak jest, że ktoś podejmuje decyzje, które są odrobinę wymuszone, mało zorganizowane. Tak jest w tym przypadku.

Wiśniewski uważa, że TVP powinna do Holandii ponownie wysłać Alicję Szemplińską, która rok temu nie mogła zaśpiewać swojej piosenki Empires ze względu na anulowanie konkursu:

Dla mnie w ogóle niezrozumiałe jest, dlaczego Alicja Szemplińska nie pojechała na tę Eurowizję, bo generalnie to ona wygrała preselekcje, to ona została wybrana przez publiczność, więc ona powinna tam pojechać.

Lider Ich Troje rozumie jednak, że Brzozowski skorzystał z okazji udziału w Eurowizji 2021, skoro taka się pojawiła. Najbardziej jednak nie podoba mu się, że Rafał wykona utwór, nad którym nie pracował żaden Polak:

Ja rozumiem, że to była któraś próba Rafała i dostał taką możliwość, więc z niej skorzystał. Nie będę krytykował postaci, dlatego że nie podlega wątpliwości, że potrafi śpiewać. Natomiast, tym bardziej że jedziemy na Eurowizję, to powinna być to polska piosenka, a jest szwedzka.

Wiśniewski zapewnia, że będzie trzymał kciuki za naszego reprezentanta, tak jak robi to co roku:

Ja wiem, że to się robi. To jest żadna krytyka. To jest moje osobiste zdanie, więc trochę się czuję rozgoryczony tym faktem. Przynajmniej jakiś polski akcent w tym wszystkim, to po prostu nie jest nasze. Natomiast będę za reprezentanta Polski trzymał kciuki, no bo tak mam w zwyczaju.

Poniżej przypominamy oba eurowizyjne występy Ich Troje.


Rafał Brzozowski – finał The Voice Kids 4

Rafał Brzozowski – finał The Voice Kids 4

Justyna Majkowska z Ich Troje na Eurowizji 2003

Justyna Majkowska z Ich Troje na Eurowizji 2003

Ich Troje wygrali preselekcje na Eurowizję 2003 z piosenką Keine Grenzen

Ich Troje wygrali preselekcje na Eurowizję 2003 z piosenką Keine Grenzen

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×