Eurowizji 2023. Blanka promuje „Solo” w Szwecji. Jej występ porwał tłumy. Za chwilę wystąpi w kolejnym kraju

Eurowizja 2023. Blanka z Solo w Szwecji

Eurowizja 2023 odbędzie się w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii w dniach 9, 11 i 13 maja. Szczególnie druga data jest ważna dla polskich fanów konkursu i naszej reprezentantki, Blanki, bo właśnie wtedy zawalczy ona o awans do finału. Nasza wokalistka zaprezentuje swój radiowy hit Solo w drugiej połowie drugiego półfinału. O tym, czy przejdzie dalej, zdecydują tylko widzowie (w poprzednich latach wpływ na wynik w 50% mieli także jurorzy).


Blanka z promocją swojego chwytliwego przeboju ruszyła jeszcze zanim zgłosiła się do preselekcji na Eurowizję. Wczesną jesienią wystąpiła w bułgarskim talk-show, gdzie nie tylko zaśpiewała Solo, ale też udzieliła wywiadu. Tuż przed eliminacjami pochwaliła się reporterce Jastrząb Post, że jej singiel jest już dobrze znany w kilku krajach.
Eurowizja na pewno jest w celu promocyjnym, bo Solo już jest grane w Grecji, na Litwie, w Finlandii, więc jest parę krajów, w których „Solo” śmiga – wyznała nam w lutym.
Eurowizja 2023. Blanka w Szwecji. Występ z Solo
Zbliżający się występ na Eurowizji jeszcze bardziej zmotywował Blankę do wyjazdów za granicę. Ostatnio zawitała do Szwecji, gdzie była gwiazdą jednego z okolicznościowych, eurowizyjnych koncertów. Wydarzenie zorganizowano w ramach zbliżającego się finału tamtejszych preselekcji Melodifestivalen, w którym o wygraną walczy zwyciężczyni Eurowizji z 2012 roku, znana z przeboju Euphoria – Loreen.


Wczoraj wieczorem odbył się główny event Melfest WKND, imprezy organizowanej przez OGAE Sweden. […] Publika świetnie się bawiła, a wszystkie bilety zostały wyprzedane. Była to też pierwsza okazja dla uczestników Eurowizji 2023 by udzielić wywiadów eurowizyjnym mediom obecnym w Sztokholmie – relacjonuje „Dziennik Eurowizyjny”, podkreślając, że Polka wywołała „najwięcej emocji” wśród zebranych.
Na scenie nasza reprezentantka wystąpiła w dżinsowym komplecie, w towarzystwie tancerek. Odtworzyła choreografię, która przyniosła jej zwycięstwo w krajowym konkursie i nie sposób nie odnieść wrażenia, że poprawiła wokal. Jej wykonanie brzmiało o wiele lepiej od tego sprzed kilku tygodni.
Na nagraniu udostępnionym przez Dziennik Eurowizyjny słychać żywą reakcję publiczności na występ Blanki w Szwecji. Zgromadzeni na miejscu uczestnicy wydarzenia klaskali, śpiewali i aktywnie wspierali Stajkow.


W drugiej części koncertu – dziś wieczorem – wystąpi jeszcze jeden polski artysta – Jann z piosenką Gladiator, z którą zajął 2. miejsce w polskich eliminacjach.
Blanka w Londynie przed Eurowizją 2023

Kolejnym przystankiem w trasie promocyjnej Blanki będzie Wielka Brytania. Polka tym razem zawita do Londynu, gdzie weźmie udział w imprezie Eurovision Party. Tak oto jej sylwetkę przedstawił serwis Wiwibloggs:
Jest polską księżniczką popu, gotową zaśpiewać z całego serca na Eurowizji w Liverpoolu. […] Blanka zaśpiewa na London Eurovision Party 2023. W niedzielę 16 kwietnia zwyciężczyni „Tu bije serce Europy” wystąpi na największej i najlepszej rozgrzewce Eurowizji w Wielkiej Brytanii.
Trzymamy kciuki za Blankę i jej eurowizyjny sukces.

Blanka



Blanka wygrała preselekcje na Eurowizję 2023

Blanka wygrała preselekcje na Eurowizję 2023

Z playbacku to każdy ładnie śpiewa a jak chłop wypije piwo i zobaczy wyginającą się laskę to bije brawo.
A kto ten playback nagrywal wcześniej ?
Taka prawda
Fajna piosenka 👍
Blacharaski vibe z playbacku Bravo Poland
W Eurowizji nie trzeba umieć śpiewać wogóle ! Tam rządzi polityka tylko i wyłącznie , nie chce tego zrozumieć świat muzyki polskiej ciągle im się wydaje że utwór muzyczny musi być ambitny . Niestety tam rządzi tandeta i tylko spełnienie wymogów kiczu daje jakąkolwiek szansę na wygraną .
Jak widać w innych krajach takiego hejtu nie ma jak u nas !!
A kto ten playback nagrywal wcześniej ?
Ogrom ludzi i profesjonalny program
Ja nie rozumiem jaka księżniczka popu😱😱
Co to za głupoty… Haha. I ten playback 😂
To już jest wielki hit, a dziewczyna piękna! O co chodzi tym hejterom tego nikt nie wie. Chorzy ludzie!
disco polo po angielsku
„disco polo” po angielsku = euro disco dance czyli muzyczka łatwa, przyjemna i taneczna ….. ale tutaj akurat te rytmy to bardziej lata 90 z czasów ACE of BASE, z pewnością każde tego typu rytmy to o lata świetlne lepsza muzyka od naszego rodzimego disko polo, które jedzie na dokładnie tym samym bicie od 30 już lat
Piosenka taka ładna, wpada w ucho. Ale na wygraną nie ma szans. Tylko po co wysyłać piosenkę, z którą wiadomo, że się nie wygra. Przecież od dawna wygrywają piosenki bardziej ambitne i artystyczne niż typowe radiowe hity. Strata czasu i naszych pieniędzy. Jedyną wygraną jest piosenkarka, która ma darmową promocję.
Skoro sam Polacy opluwają swoją reprezentantkę,to jasne,że nikt z Europy też na nią nie zagłosuje.Ale wiara,że Jann zaśpiewał by dobrze i zatańczył bez zadyszki raczej by się nie sprawdziła-ale on teraz ma aurę ofiary a nie przegranego więc lepiej na tym wychodzi..
Do gość 1000
Gisciu drogi, plejbeku to twór komputerowy. Jak kto ma świetny wokal, to jedynie nagranie się czyści i pościąga, żeby dobrze brzmiało, nawet w gorszych warunkach.
Jak komuś słoń na ucho nadepnął i dalszy je niemiłosiernie, nie umie czysto frazy wyciągnąć i ma niewyrobiony głos, to plejbeku poddaję się takiej obróbce, że wychodzi z tego nowa wartość. Taka Doda bez plejbeku nie istnieje, podobnie jak Blanca i wiele podobnych „wokalistek”.
Jej występ porwał tłumy? Taa naj*bani ludzie krzyczący do każdego występującego, nawet gdyby tam występował Martyniuk
Po co pierniczysz bzdury??????
Prawda
Oczywiście że porwała widownię… ale na strzępy
🤣🤣🤣🤣👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼
Wredni polacy je..ba.c was
Wy tak na serio????
Poczytajcie komentarze pod jej występem, playback i tyle.
Z playbacku to kazdy zaspiewa a na konkursie trzeba na zywo a bez auto tune ta panna po prostu wydaje jakies dzwieki
Od kiedy playbeck mozna nazwac występem??? Wolne zarty.
Komentarze!!!??? Te hejty pisze mikrogarstka zazdrosnych frustratów oraz negacje wykupione przez konkurencję. Tak to działa w Internecie i z obiektywną prawdą nie ma nic wspólnego!
W szwecji porywa tlumy hssssasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Wyszło świetnie trzymam kciuki
Na stronach fanow Esc plasuje sie ona na 26 miejscu. Sukzessive zartem ogromny, hahaha
Tylko nasi ujadacze , nikt i nic im się nie podoba🤔wszystkim źle komentującym pstryk w nos i to porządny 😜😜🤪
No i świetny występ Półki. Super.
Główna impreza w Szwecji to jest dzisiaj, na której Jann wystąpi, a wczoraj Blanka wystapiła na pre-party.
A co z tym Janne ???? Przegrał i po co to rozpisywać się jak by był Nuner jeden Zwycięzca tylko czego????Ochmana też w Polsce chwalili a wynika na Eurowizji zerowy Ukraina dała 0 punktów??? Chciałabym żeby Blance udało się to hejterom kopary by opadły !!!!
Jann się NIE NADAJE DO NICZEGO. Jego darcie ryja nikogo nie rusza. BLANKA TO JEST NASZ NUMER JEDEN KTÓRY WYGRA DLA POLSKI EUROWIZJĘ W TYM ROKU. A JANN NIKOMU NIE ZNANY NIECH NIE ROBI WIOCHY. NIECH SIĘ NAUCZY ŚPIEWAĆ. BO TEN JEGO GLADIATOR SŁUCHAĆ SIĘ TEGO NIE DAJE. SAM WRZASK. JAKBY KOGOŚ MORDOWANO. PRECZ Z JANEM.
Odezwał się troll z rosji
Przecież Ukraina dała nam 12 na 12 możliwych punktów w zeszłym roku, także co ty gadasz ruski trollu. Idźcie się zamknijcie w swojej rosji kacapy!
problem z Ochmanem jest taki że chwalili go głównie znawcy muzyki poważnej, jaki to nie piękny głos, jaka głęboka melodyja i skończyło się tym, że może maksymalnie 10 krajowych jury dało mu cokolwiek (max 10 puntów) a od reszty dostał jedno wielkie zero. jedyną dwunastkę dostał od publiczności z Ukrainy w jako podziękowanie za wsparcie wojenne …. i teraz pytanie czy Jann zaliczył by więcej od Ochmana … szczerze wątpię
jann nie śpiewał na głównej imprezie- niestety był na dodatkowym koncercie
Nikogo nie obchodzą ludzie głosujący, był ambitny utwór Janna którego wybrali widzowie….na całym świecie. Pani Blanka powinna z klasą zrezygnować i oddać miejsce i uszanować głos widzów…bo Jej nie wybrali..mieliśmy szanse na dobry wynik z Jannem ale oczywiście zaprzepaścilily wszystko „układy”
Jann to beztalencie a jego pioseneczka to nędzna podróbka Maneskin
Ochman też był ambitny i nic nie wygrał. Gdyby Jann był dobry zajął by 1 miejsce. Trzeba przegrywać z klasą on to zrobił tylko jego wielbiciele nie. Życzę Powodzenie Blance.
Tylko tumaństwo nie może się pogodzić z wygraną Blanki. I niech nikt nie p..li,że były jakiś przekręt lub układy. Sam na nią głosowałem i bardzo wielu moich znajomych i znajomych moich znajomych głosowało. Nie dajcie się omamić mediom które promują cudaków.
Cha, cha cha
1. To nawet Maneskina nie przypomina
2. Przecież to jest oczywiste, że to jedna wielka ustawka była XD Piosenkę można lubieć, ale żaden juror ze sprawnym słuchem nie dałby jej na trzeźwo 1 miejsca po tym jak swoim wokalem się „popisała”. Żaden kompetentny juror nie dałby też Alicji 6 miejsca (kawał głosu i techniki pokazała, mimo, że piosenka mi mocno nie przypada). 4 miejsce dla Janna też dawało im bezpieczeństwo i 100% szans na to, że Blanka wygra. Jej znajomości z jurorami, nakręcanie popularności piosence od kilkj miesięcy przez tvp, menager pracujący dla tvp, mówienie, że przyjaźni się z Jannem po czym polubianie komentarzy obrażających go, bezczelność jej wypowiedzi na ten temat (zamiast nawet i skłamać, że nie doczytała i polubiła na dobre słowo, to oskarżanie innych że to kłamstwo i wcale tak nie zrobiła, jak masa osób to widziała), stawianie siebie w roli ofiary zamiast chociażby zaapelować do tvp aby stosowali się do własnego regulaminu konkursu i podali szczegółowe wyniki. Sama siebie pogrąża
Jann się NIE NADAJE DO NICZEGO. Jego darcie ryja nikogo nie rusza. BLANKA TO JEST NASZ NUMER JEDEN KTÓRY WYGRA DLA POLSKI EUROWIZJĘ W TYM ROKU. A JANN NIKOMU NIE ZNANY NIECH NIE ROBI WIOCHY. NIECH SIĘ NAUCZY ŚPIEWAĆ. BO TEN JEGO GLADIATOR SŁUCHAĆ SIĘ TEGO NIE DAJE. SAM WRZASK. JAKBY KOGOŚ MORDOWANO. PRECZ Z JANEM.
Nie jestem fanką Janna, wielu zagranicznym osob om i dziennikarzom podoba sie utwor i wykonanie Janna. A Blania wygrala nieuczciwie bo jakakolwiek przewage w glosach mialby Jan nie moglby wygrac przez bezsensowna punktacje… ktos moze miec 2 tys glosow i 10 pkt a ktos 50 tys i 12 pkt … co za niesprawiedliwe liczenie..wstyd…
Po prostu czujemy sie OSZUKANI! Tu nie chodzi o Jana
Cco by nie powiedzieć to ta punktacja z TVP powinna być taką samą punktacją jak na eurowizji, jeżeli jury wypunktowało maks 12 punktów dla Blanki to w głosowaniu widzów te 12 punktów powinno być rozdzielone proporcjonalnie na głosy SMS, jeżeli Jann zdobył 18 tyś a Blanka 6tyś a reszta mniej zakładając powiedzmy, że sumarycznie kolejne 12 tyś to Jann powinien wyciągnąć z tego 6 punków (połowę), Blanka 2 punkty (1/6) i wtedy po podsumowaniu Blanka miła by punktów 14 a Jann 13 i tak wygrywa Blanka.
Maneskin wygrali w zeszłym roku, więc w tym roku nie wygra ich gorsza kopia czyli Jann. Blanca też nie ma szans, bo to typowa radiowa lekka pioseneczka. Tak więc pogódźcie się z tym, że nie było dobrego kandydata, a tak przynajmniej nie będzie opinii, że próbujemy marnie skopiować Maneskin.
Na żywo w pełni nie śpiewała…a ludzie po % byli to im pasowało…