Eurowizja 2023. Blanka Stajkow o przygotowaniach do preselekcji, konkurencji i sukcesie „Solo”: „Jest parę krajów, w których śmiga”

Blanka Stajkow o Eurowizji

Blanka Stajkow o Eurowizji

Blanka Stajkow z przebojem Solo walczy o wyjazd na Eurowizję 2023. O przygotowaniach do preselekcji, konkurencji i pomyśle na występ opowiedziała reporterce Jastrząb Post.

15 lutego TVP ogłosiła listę artystów, którzy już za tydzień (sobota, 26.02) zawalczą w preselekcjach o wyjazd do Liverpoolu na Eurowizję, która odbędzie się w maju. Wśród uczestników zalazła się znana z udziału w Top Model Blanka Stajkow.

23-latka o bułgarskich korzeniach w opinii fanów z zagranicy i bukmacherów jest jedną z najpoważniejszych kandydatek do zwycięstwa, a wszystko to za sprawą chwytliwego i popularnego utworu Solo. Teledysk do singla w ciągu czterech miesięcy od premiery obejrzano już prawie 10 milionów razy. Równie imponująco wyglądają statystyki odsłuchań w serwisach strumieniowych (blisko 3 mln odtworzeń na Spotify).

O przygotowaniach do eliminacji, międzynarodowym sukcesie Solo i rywalach wokalistka ze Szczecina porozmawiała z reporterką Jastrząb Post za kulisami programu Jaka to melodia?.

Blanka Stajkow o preselekcjach na Eurowizję

Czy Blanka, tworząc utwór Solo, od razu wiedziała, że chce spróbować swoich sił w preselekcjach?

Zdecydowanie nie. W ogóle nie wpadłam na to na początku, dopiero po tym, gdy zobaczyłam ile jest komentarzy pod Solo na youtubie i widzowie i fani piszą, że ten utwór powinien znaleźć się na preselekcjach i powinnam go zgłosić, to wtedy postanowiłam, żeby to zrobić.

Okazuje się, że jej konkursowa propozycja jest już znana słuchaczom z wielu krajów:

Nie mam konkretnego pomysłu. Eurowizja na pewno jest w tym celu, bo Solo już jest grane w Grecji, na Litwie, w Finlandii, więc jest parę krajów, w których „Solo” śmiga.

Czy jest ktoś, kogo się obawia?

Może obawia to złe słowo. Jestem ciekawa występu na żywo Janna z Gladiatorem, bo widzę wiele komentarzy, że to on powinien przejść te preselekcje. Jestem bardzo podekscytowana, żeby go zobaczyć i myślę, że wszyscy sobie świetnie poradzimy i damy sobie radę. Dźwigniemy to.

Jak zareagowała na to, że Edyta Górniak będzie przewodniczącą jury?

Lubię jej twórczość. Czuję się ok z tym, że Edyta będzie przewodniczącą jury. Najważniejsze jest to, żeby dać z siebie wszystko, pokazać kim się jest tak naprawdę i dać z siebie wszystko, co możemy.

Co myśli o tym, że część konkurencji, w tym Alicja Szemplińska, nie zaprezentowała jeszcze swojego utworu?

Może jest to dobry pomysł. Myślę, że to wszystko się okaże 26. Może jej piosenka będzie bardziej up tempo? Wszyscy czekamy.

Jaki będzie występ Blanki w preselekcjach na Eurowizję?

Pomysł powstał już wcześniej. Czasu jest naprawdę mało, jest ciężko, ale dźwigniemy to, damy radę. Działamy pomiędzy programami, tutaj też mamy jakieś próby więc damy radę.

Cała rozmowa poniżej.


Blanka Stajkow

Blanka Stajkow

Blanka Stajkow

Blanka Stajkow

Blanka Stajkow

Blanka Stajkow

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×